Fond de ten fff bun!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elean75 spune:

quote:
Originally posted by michelle7

un sfat legat de fondul de ten. aplicati-l cu triunghiurile aplicatoare intai de sus in jos si dupa aceea " nivelati-l " de jos in sus si veti obtine un efect natural si acoperire maxima. daca aplicati fondul de ten doar cu degetele nu veti fi niciodata pe deplin satisfacute ( pt ca inevitabil veti aplica prea mult produs). Triunghiul aplicator e cu atat mai important cu cat inaintam in varsta pt ca altfel riscam sa accentuam ridurile prin aplicarea fondului de ten.

Michelle 7


Care triungiuri?! Unde gasesti asa ceva??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_trancu spune:

buretei apicatori. sunt in tot felul de forme. la noi se gasesc sigur la mall

http://community.webshots.com/user/trenurelu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Aino spune:

Licuriciule,ai uitat un amanunt important:fondul de ten se cumpara/foloseste si in functie de necesitatile tenului,nu "vreau sa-mi iau fond de ten bun,nu conteaza cat costa,ziceti-mi si mie unul".
Fondul de ten intai se probeaza,daca ai o parfumerie de incredere si fara fitze,iti da acasa mai multe esantioane pe care le aplici si dupa aia te decizi.
eu am mai multe,pe care le folosesc in functie de cerintele pielii si de anotimp si de coloritul pelii.Nu-ti spun marci sau numele magazinului,ca nu ti-ar folosi la nimic ceva din Kauppahalli.

A.K.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miag spune:

Lancome..e excelent

Mia, mami de ROLAND (18 noiembrie 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Va multumesc mult de tot. M-ati convins! O sa merg sa imi fac un test!
Va pup si va doresc tot ce-i mai frumos in 2005!

Adriana, eu folosesc zilnic (cel putin in zilele cand merg la serviciu...dar si in weekend daca ies undeva). Am inceput sa folosesc pe la 20 ani si sunt moarta fara el. Nu ma simt deloc bine...desi prietenele mele spun ca nu prea e diferenta cum arat cu si fara. Oricum mie mi se pare ca tenul meu se mentine mai bine cu fond de ten. Am incercat de cateva ori, vara, sa nu ma dau si mi s-a parut ca tenul a reactionat destul de urat, s-a incarcat, era mai gras, mai acneic....ma rog, mi-e greu sa cred ca f fost coincidenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danat spune:

Angela si eu folosesc de pe la 25 de ani cam continuu fond de ten, am si un ten cu probleme, obrajii uscati si cuperozici, iar restul gras. Asa ca tare greu gasesc ceva sa ma 'acopere" astfel incat sa reziste si sa nu para tencuiala pe fatza. Acum mai recent am gasit un fond de ten/pudra 3 in 1 dela MaxFactor nu mai stiu cum se numeste, dar stiu ca a fost cam 800 si ceva de mii. Deci e compact, se aplica cu aplicatorul lui, umezit usor si tine mult si bine pe fatza iar aspectul final e de pudra.
Insa alegerea cea mai buna o faci tot testand si in functie de tipul tau de ten.



"Prietenii sunt aceia care te iubesc chiar si atunci cand te cunosc"

Dana mama lu'Radu Stefan (Fecioras de 2003)

Radu mamii (intre 0-2 ani) si Raduc de la 2 anisori :-)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy11 spune:

Eu am in prezent L'Oreal "Ideal Balance",pt. tenul meu e ok daca pun o cantitate mai mare,nu exagerat,dar oricum cand vad ce repede se goleste.
Dar avut ocazia sa fiu machiata la cabinele Tvr,au un fond de ten special,acopera perfect orice,n-am mai intalnit asa ceva,dar nu ma las pana nu imi fac rost.Imi spunea tipa de acolo ca e ceva special pt. filmari,nu stia de cine e produs.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lui Licurici spune:

Angy, daca afli, ce si cum...de unde putem achizitiona sa ne spui si noua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabrielama spune:

Pai depinde de ten.... mie Lancome nu mi-a priit. Eu ma impac de minune cu produsele Estee Lauder; de fiecare data cand am incercat sa le schimb mi-a parut rau, asa ca nu folosesc decat produsele lor. Fondul de ten pe care il folosesc acum se numeste Lucidity si este f f bun; dar depinde de la persoana la persoana.



Gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns morenaA spune:

Flawless Perfection de la Max Factor a incercat cineva? Am vazut reclama si asa m-ar tenta... Poate aud vreo parere...
E asta:http://reclama ilegala - conmsidera acesta un avertisment/ce_e_nou/index.php3?cat_id=2&prod_id=533

Mergi la inceput