Tinuta de Revelion ?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns claudia_2803 spune:

Daca maieutzul are mov (cat de putin o fi) NU merge cu camasa rosie. Asa ca ramai la varianta 2.
Cum zicea si Veve, nu oja mov , french merge bine si un ruj neutru (gloss pentru luciu).
Distractie placuta !!!

Claudia, Melissa & Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

quote:
Originally posted by claudia_2803
....nu oja mov , french merge bine si un ruj neutru (gloss pentru luciu).
Distractie placuta !!! [/font=Comic Sans MS][/navy]




...iertare, cum e oja asta , ca nu stiu...
Multumesc de sfat !
Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mica-mica spune:

quote:
Originally posted by nora2005

quote:
Originally posted by claudia_2803
....nu oja mov , french merge bine si un ruj neutru (gloss pentru luciu).
Distractie placuta !!! [/font=Comic Sans MS][/navy]




...iertare, cum e oja asta , ca nu stiu...
Multumesc de sfat !
Nora




Si eu as merge tot pe var.2
Cred ca se refera la manechiura frantuzeasca.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

quote:
Originally posted by Mica-mica

quote:
Originally posted by nora2005

quote:
Originally posted by claudia_2803
....nu oja mov , french merge bine si un ruj neutru (gloss pentru luciu).
Distractie placuta !!! [/font=Comic Sans MS][/navy]




...iertare, cum e oja asta , ca nu stiu...
Multumesc de sfat !
Nora




Si eu as merge tot pe var.2
Cred ca se refera la manechiura frantuzeasca.


"Cauta si pastreaza mereu o bucata de cer deasupra vietii tale."



Multam, da` tot nu stiu cum e...Iertati-mi ignoranta...Nu am dat prea mare importanta acestui lucru

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mica-mica spune:

Nora din cate stiu ( i-mi cer scuze daca nu explic corect ), la manechiura frantuzeasca se foloseste 2 oje : lac de unghii si oja alba ( pasta nu sidef ) .Practic se deseneaza unghia-se da cu lac si doar la varfuri cu oja alba.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia_2803 spune:

O stii sigur ... poate nu stii denumirea. Partea crescuta a unghiei e data cu oja alba iar deasupra e data toata unghia cu lac transparent sau "nude"

Claudia, Melissa & Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

Ok. Multumesc !

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Eu spun NU la blazer ... nu mai este in tendinte de mult timp!!
Asa cum te-au sfatuit si fetele un poncho finut ar fi ideal! Sau o bluza de matase mai deosebita... Oricum ai grija la calitatea materialului..nu purta un poliester de ala ... evident

Incerca sa evidentiezi ce ai mai frumos, sa ai o tinuta in care te simti bine si sa zambesti cat mai mult...Parerea mea ca asta face o femeie frumoasa

cat despre culoarea ojei, cred ca depinde de caracter, o culoare puternica este absolt deosebita in combinatie cu ungii perfect egale, taiate in concordanta cu forma degetului etc..si bineinteles oja de calitate..sa nu ai surpriza ca sare o bucatica...oricum..parca mov nu as purta la revelion ..dar depinde de mov

te pup si distractie maxima!
uite un ex:
http://img517.imageshack.us/my.php?image=l4203383rv.jpg
uite un alt exemplu:
http://img517.imageshack.us/my.php?image=l1514841yk.jpg

ps: am o bluza in genul celei de a doua( e de la valentino), dar pe negru, fara nasturi si mai scurtuta, din romania, de la JSS..( hmmm..just sons studio sau asa ceva)Ma impac bine cu ea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

quote:
Originally posted by ppisic

Eu spun NU la blazer ... nu mai este in tendinte de mult timp!!
Asa cum te-au sfatuit si fetele un poncho finut ar fi ideal! Sau o bluza de matase mai deosebita... Oricum ai grija la calitatea materialului..nu purta un poliester de ala ... evident

Incerca sa evidentiezi ce ai mai frumos, sa ai o tinuta in care te simti bine si sa zambesti cat mai mult...Parerea mea ca asta face o femeie frumoasa

cat despre culoarea ojei, cred ca depinde de caracter, o culoare puternica este absolt deosebita in combinatie cu ungii perfect egale, taiate in concordanta cu forma degetului etc..si bineinteles oja de calitate..sa nu ai surpriza ca sare o bucatica...oricum..parca mov nu as purta la revelion ..dar depinde de mov

te pup si distractie maxima!
uite un ex:
http://img517.imageshack.us/my.php?image=l4203383rv.jpg
uite un alt exemplu:
http://img517.imageshack.us/my.php?image=l1514841yk.jpg

ps: am o bluza in genul celei de a doua( e de la valentino), dar pe negru, fara nasturi si mai scurtuta, din romania, de la JSS..( hmmm..just sons studio sau asa ceva)Ma impac bine cu ea



Asta inseamna sa revin la...rosu ? Nu e un Revelion ...pretentios. E cu prieteni, fiecare incecind sa se simta cit mai bine..nU suntem nici macar toti...cu parteneri...Ramai la aceeasi parere?

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

Eu zic sa ramai la rosuu, ca vad ca tot il ocolesti, dar cred ca de fapt iti place.
Sper sa te distrez bine si sa iti gasesti si un partener
O seara buna sa ai

Mergi la inceput