Tinuta de Revelion ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

quote:
Originally posted by nora2005Tu cum te imbraci, Veve ?



In pijamale?!
Noi cre'c-o sa chefuim acasa (proaspat mutati,nu prea stim pe nimeni si cu 2 copii nu-s multe optiuni),asa ca n-are extraordinar de mare importanta;si chiar daca plecam,eu imi aleg tinutele in ultimu' moment..



Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

quote:
Originally posted by Veve

quote:
Originally posted by nora2005Tu cum te imbraci, Veve ?



In pijamale?!
Noi cre'c-o sa chefuim acasa (proaspat mutati,nu prea stim pe nimeni si cu 2 copii nu-s multe optiuni),asa ca n-are extraordinar de mare importanta;si chiar daca plecam,eu imi aleg tinutele in ultimu' moment..




Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5






Fericito,

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

Vi se pare aiurea sa port la Revelion un pulover elegant, cu catarame, talie cazuta...e sic...cu o esarfa asortata...mie mi se pare ca-mi sta bine.

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

Craciun de Vis si un bradut in dar de la mine, sub care sa gasiti toate darurile pe care vi le doriti:

iarta
iubeste
zambeste
exprima-te
relaxeaza-te
ajuta un batran
asculta-ti prietenii
accepta un compliment
reia un proiect abandonat
fii intelegator cu tine si cu altii
uita-te la albumul cu fotografii
picteaza un tablou si asculta tacerea
imagineaza-ti ca astazi nu ai nici o grija
joaca-te cu un copil, citeste o carte buna
aminteste-ti intotdeauna ca nu esti singur
spune-le celor dragi cat de mult ii iubesti
alege-ti o stea de pe cer, fii copil inca o data
suna-ti prietenii cu care nu ai mai vorbit de mult
da-ti voie sa mai si gresesti, lasa-i pe altii sa te ajute
renunta la ce nu-ti place, indeplineste-ti promisiunile
inchide ochii si imagineaza-ti ca esti pe o plaja tropicala
spera ca ceea ce iti doresti se va indeplini,
gandeste pozitivpriveste atent o floare,
cumpara-ti ceva ce iti doresti de mult
respira profund
ajuta-i pe altii
fa-ti un cadou
iubeste!!!
Merry Christmas and a wealthy New Year!


Cu drag, Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

quote:
Originally posted by nora2005

Vi se pare aiurea sa port la Revelion un pulover elegant, cu catarame, talie cazuta...e sic...cu o esarfa asortata...mie mi se pare ca-mi sta bine.

Nora



LA MULTI ANI !!!

Vrea cineva sa-si dea cu parerea pe varianta asta ?

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

E sic,da' e ...pulover!In cel mai bun caz l-as imbraca la restaurant intr-o zi normala,nu de Revelion....Ai vrut parere...


Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5
....veniwww.dotphoto.com/Go.asp?l=airise&P=C7B1&AID=3131512&Pres=Y" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

quote:
Originally posted by Veve

E sic,da' e ...pulover!In cel mai bun caz l-as imbraca la restaurant intr-o zi normala,nu de Revelion....Ai vrut parere...


Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5
....veniwww.dotphoto.com/Go.asp?l=airise&P=C7B1&AID=3131512&Pres=Y" target="_blank">




Sigur. Multumesc. Cred ca o sa ma imbrac maine cu el...la petrecerea de la servici... Tinuta de Revelion e inca...nedefinitivata !

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

La aceasta ora oscilez intre doua variante:

1. Pantaloni negri cu maieu de dantela, care are pe deasupra o plasa de margelute negre si pe deasupra o bluza de matase rosie, cu mineca lunga, si la capatul minecii fisiute in forma de trinughi, cum se poarta, nu manseta...si bluza descheiata, sa se vada plasa de margele.
2. Pantaloni negri cu acelasi maeiut si plasa de margelute pe deasupra, si peste un bleiser de matase, lung, despicat pe lateral destul de mult, mov, cu un "spic" de negru prin el.

Ce ziceti ? Azi mi-am cautat oja la culoare, mov...dar e cam tare...mai bine caut una gri metalic...care sa mearga cu oricare dintre tinute. Sau oja alba ? Am si o oja rosie, pentru prima varianta...dar...nu m-am decis. Cine vrea sa-si dea cu parerea ?

Nora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Eu as opta pentru varianta cu rosu;depinde si cum iti sta cu fiecare dintre ele;acu',parca ziceai ca maieul ala are ceva mov prin el?se potriveste cu nuanta de rosu?Fa-ti si tu poze si noi dam note...la tinute,biensur!
Oja nu tre' sa fie musai aceeasi nuanta cu hainele;ideal e s-o asortezi cu rujul;daca ai unghii scurte se potriveste bine o nuanta foarte inchisa;altfel eu as opta pentru un french sau ceva neutru.Nu mov,in nici un caz!
Succes!



Irina,veve & croko
poze1,2,3,4,5
....veniwww.dotphoto.com/Go.asp?l=airise&P=C7B1&AID=3131512&Pres=Y" target="_blank">

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nora2005 spune:

quote:
Originally posted by Veve

Eu as opta pentru varianta cu rosu;depinde si cum iti sta cu fiecare dintre ele;acu',parca ziceai ca maieul ala are ceva mov prin el?se potriveste cu nuanta de rosu?Fa-ti si tu poze si noi dam note...la tinute,biensur!
Oja nu tre' sa fie musai aceeasi nuanta cu hainele;ideal e s-o asortezi cu rujul;daca ai unghii scurte se potriveste bine o nuanta foarte inchisa;altfel eu as opta pentru un french sau ceva neutru.Nu mov,in nici un caz!
Succes!





Veve, nu am camera... asa ca n-am cum sa pun poze. Imi sta bine in rosu. Sunt bruneta, cu parul relativ lung (era mai lung, dar l-am mai scurtat putin acum, tuns in scari).
Da, maieul este de la bleiser...dar se vede destul de putin culoarea, prin atita negru...Eu stiu...parca ma tragea mai mult spre mov. Am si o oja rosie super...care cu putin lac sidef deasupra arata cool. Am si ruj asortat la acest rosu. Dar e un rosu viu, care e destul de fain. Ce culoare zici tu sa-mi pun pe unghii? Sunt destul de scurte. Depasesc usor nivelul buricului degetului.

Grea optiune. Nu stiu de ce ne complicam noi, femeile, atit de mult.
Mai era si o a treia optiune. Bluza subtire tricotata cu un fir lucios in ea, galben pai si sacou negru cu un "spic" de galben (acelasi galben)...si ceva lucios prin el (totul discret, nu-mi plac chestiile prea lucioase)...Ce zici ?

Maine merg la sala sa o aranjam, sa facem bradutul....
Vad si cum e acolo si ce ...temperatura va fi. Ca mai depinde si de asta, nu ?


Nora

Mergi la inceput