pampers sau happy?

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ancutzathree spune:

noi am folosit pana acum,(cand n-am mai gasit), LIBERO,si am fost foarte multzumita,acum am cumparat CBA si suntem multzumitzi si de astea dar parca LIBERO erau mai bune ...PAMPERS n-am incercat

anca &alex


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=60236" target="_blank">POVESTEA NASTERII
www.snugglepie.com/cb/52888" target="_blank">Varsta lui Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aime spune:

....pampers, categoric...
am incercat si libero (se cam inrosea de la ele) si happy (iesea pipicu), huggies (bunicele)...cand musafirii mai aduceau cadouase de genul asta la pui.
ramanem la pampers!

servetele, de care folositi?
noi, acum am luat Johnson cu aloe, formula noua, cu niste dungute verzi pe servetele...mi se par ff bune,imbibate f bine, dar foloseam si inainte gentle care...bune, si pampers ni se par bune si nivea...aici nu prea pot sa zic ca am avut probleme

aime si Vladimir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns arianna30 spune:

Si noi folosim LIBERO si sunt foarte multumita de ele.Au si elasticul acela la spate care nu la sa sa iasa nimic afara. Sunt super OK.
Am folosit chiar la inceput Pampers, dar Alex se irita de la ele, ii apareau bubite si mai mult iesea pipi sau kk afara.
Servetele am incercat cam de toate felurile si pana la urma m-am oprit la SANOSAN, sunt cele mai bune dupa parerea mea.

Sanatate la bebici si mamici!
BB Alex si Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns svety spune:

Si noi am luat Johnson's baby extracare si pot spune ca sunt multumita. Pana acum am folosit Nivea, servetele, crema de fundic, ulei si sampon.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crinuta spune:

Acum folosim servetele Bella, dar constat ca le-au schimbat si nu imi mai plac.
Am folosit si Pampers si sunt foarte bune, dar raman la parerea ca Sanosan sunt cele mai bune, insa si pretul

Crinuta si Rayan


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iulia_b spune:

Eu folosesc Pampers si nu am avut probleme niciodata. La fel si servetele.
Insa eu cred ca la 4 luni sunt cam putini 4 pampersi pe zi. Alimentatia e predominant lichida (daca nu total) si face mult pp. Cred ca este f imbibat si nu mai are "loc" kk, de asta posibil sa dea pe afara. Eu la varsta de 4 luni cred ca foloseam si 10 pe zi.
Acum la aproape 1,9 luni, desi face la olita inca, consum 4-5 pe zi. Si imediat ce face kk il schimb (eu, bona, maica-mea) cine se nimereste prin zona.Inclusiv afara in parc cand era cald eu eram cu servetelele si pampersii dupa mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Felicitari, ai un grasunel!
Ana primele 4 luni a purtat 2 scutece deoarece era suspecta de displazie de sold. Aproape mereu era iritata, dar nu dau vina pe Pampers, este de inteles ca funduletzul nu era earisit. Ii trecea doar cand o lasam la aer sau in scutece de panza, o placere va dati seama, mai ales ca facea kk moale si des, era alaptata natural. Pana la 8 luni am folosit Pampers.
Pampers tine foarte bine pipi, adica daca nu face kk intr-o zi, poti folosi doar 3 si nu se irita. Dar mi se pare ca interiorul este mai slab decat la cei Libero pe care ii folosim de 4 luni si care sunt mai placuti pe interior dar nu absorb foarte mult pipi, mie mi s-a intamplat ca de la baita de seara pana dimineata sa se sparga, sa iasa particulele de gel.
La capitolul elastic si forma optez pentru Libero.
Am incercat si scutecele Happy, dar mi s-au parut slabutze, plus ca avea funduletzul umed.
In ceea ce priveste kk, din orice scutec va iesi daca bebe nu este schimbat cat mai repede, daca se misca sau este moale. Eu o pateam din cauza cantitatii uriase de kk. Doar ca pe masura ce bebe creste face kk mai legat si nu au loc multe accidente.
In concluzie, noi acum folosim Libero, nu mai este iritata pentru ca pielea nu mai este asa sensibila si sa traiasca scutecele de unica folosinta chiar si cu micile lor defecte ne ajuta foarte mult!

Otilia si Ana Maria (18.12.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andrruzza spune:

Pampers!! Si nu am avut probleme! Altceva n-am incercat!



mamica lui Rares(10.03.2005)
http://community.webshots.com/user/andrruzza

"Neasteptatul se produce intotdeauna"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns badjoke spune:

Eu va spun ca am folosit numai Clever de la Billa. Iar cand n-aveam Clever foloseam Happy. Cu pampers nu m-am impacat deloc. Cand facea kk dadea pe dinafara de pata si body-ul.
Am incercat destui pampersi pana am gasit ce i se potrivea fetitei mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabibarta spune:

Pampersul are o forma destul de ciudata, e prea inalta in talie. LA fiica mea care-i subtirica, dar are toracele mai lat, ii era ingust si maxi Pampersul atunci cand intra lejer in midi- alte marci. Am folosit Libero, si cand a aparut Happy mai ieftin decat Libero, am trecut la Happy.

Gabi+Robert 20.05.1997Lili 17.05.2002
pozici poze noi Lili

Mergi la inceput