Mamici de ianuarie-februarie 2006 (74)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DENISA a mea e cam activa de cateva zile bune, o fi crescut si vrea sa-si arate muschii si acu' joaca la greu! Abia astept ziua de 6 dec. sa vad cam cate kg are??? Ca salopeta nu mai pot s-o inchid la nici un nasture daca stau pe scaun, ca ma strange...Merita sa ma vedeti azi la birou...mi-am pus gumite intre nasture si gauri...macar sa stea cumva Cand stau in picioare mai e cat de cat!
Somn usor c-am mai ramas pe-aici doua 32+ si doua 34+ Statistica din mine

MONI 34+ si bebelina DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_ancutza78 spune:

Maraki si eu tot pe partea stanga dorm...pe dreapta nu ma lasa...imediat imi baga picorusul in ficat..pe spate nu mai vorbesc...si eu care dormeam de obicei pe burta...sau dus vremurile bune...ne adaptam,nu avem incotro
Denisam,bubulina mea e asa de cateva saptamani...pot sa numar cate zile "linistite"am avut...nu ma plang..sper doar sa fie mai"cumintica" dupa ce "iese" . Toata lumea ma consoleaza...cica daca misca mult "iese" mai repede..

34+ Bianca

anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LunaNoua spune:

Sara buna somnambulelor. Mie mi s-au impaianjenit ochii tot uitandu-ma la pagina legislativa. Fetelor ... e groasa treaba La anul tre sa ne dotam cu tot echipamentul nu numai sa nastem, dar sa si stam pe la cozi ca sa depunem dosare pe la primarii. Astia cu legea noua sunt batuti in cap nu gluma. Nimeni nu stie nimic despre cum se aplica. Inca nu exista norme, misto tare de tot. Si clar ca nici nu vor exista pana la anul, ca doara vine decembrie. Cine isi bate capul in decembrie? Si iaca astfel vine termenul de aplicare a legii fara ca nimeni sa nu stie nimic. Si hai ca noi ... cu DPN prin ian, feb ... poate prindem ceva lamuriri pana sa intram in CIG. Dar sarmanele care nasc in noiembrie decembrie, vai de capul lor.

, Deea 30+
Mai e mult pana departe ???
Pozele ale mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Denisa o sa imi notez si o sa ma duc la farmacie sa intreb, ultima data cand am fost la dr. mi-a spus doar de paracetamol
Bombonica ma bucur ca ai terminat cu tot ce era de cumparat pt. bebelina sa le foloseasca sanatoasaAm intrat la tine in album dar vad ca nu ai pus inca pozele cu carutul
Monica imi fac si eu un ceai si ma duc in pat,te invidiez ca poti sa bei lapteEu de o saptamana am renuntat si la iaurt, mie frica sa nu simt iar aciditate ca e tare nasol!

pupici, noapte buna fetele

32+

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

BOMBONICA mi-ai stricat statistica , deci 3 cu 34+ !Fain ca ai terminat cu camera si cu cumparaturile!
FETELE am uitat sa va anunt, vecinuta a nascut pe la 18,45 un flacau de 3,200 kg,RAZVAN.Si ea era o grasuna , credeam ca bebe va avea vreo 4 kg! Deci de pe la ora 9,00 a venit salvarea...a durat ceva!

MONI 34+ si bebelina DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Gata DEEA ma las de statistica, acum veniti toate??? Lasa-i naibii ca le mai dam noi sugestii pe vreun site de-al lor, doar nu-s cretini sa care bietele femei luna de luna pe-acolo!Si inca de doua ori ca trebuie ridicati si banii O sa fie ea cumva!
La culcare toata lumea,ca vad ca nu ma las dusa...
MARAKI sa-ti pice bine ceaiul, si mie mai imi vine in sus putin laptele daca ma pun pe dreapta,dar nu-l bag in seama! Decat ceai...

MONI 34+ si bebelina DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_ancutza78 spune:

NOAPTE BUNA BURTICUTE!!!
Sa visati frumos (cele care pot dormi)...si bebeii sa fie cuminti!
Anca 34+

anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Monica- somn usor si lasa statisticile, nu te ingrijora nici de kg Dianei si nic de cat de mult misca!
Ancutza- asa sa fie mai linsitita cand iese, dar nu prea mult!
Maraki- e safe in sarcina deci nu te teme sa il iei, te va ajuat clar, sper maine sa il gasesti.
Robert ti-l poate lua dc nu ai chef sa iesi.

Deea-stai calma cu legislatia, c ao sa fie bine, o sa vezi tu..
Sa stea tati la coada, tu nu potzi..
Somn usor, am bagat mai multe chestii in stomacel ca m-am cam constipat si trebuie sa gasesc o solutie..Suap cu lapte cum o fi Monica




Denisa
32+
Emma Andreea
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisoi3 spune:

Seara buna burticute harnice la scris
Iete ca apar ei eu pe aici, insomniaca ca de obicei.
V-a zis Teolinda ca ne-am cunoscut sambata, e o frumoasa si are o burtica super draguta.
Giova, sa poarte Marco sanatos hainutele! O sa ma uit si la poze da' acu' se incarca greu.
Maraki, sa te faci bine si sa ai grija de tine, bravo pentru socrosenie!
Alina, ma bucur ca e totul in regula cu Ayan si ca e in grafic cu greutatea. Super ca vei putea naste normal.
Cata, bravo pentru mobila, asteptam poze.
Denisa, la multi ani pentru bunic si sa ii dea Dumnezeu zile cat mai multe, sa se bucure cand veniti in tara!
Astery, felicitari pentru sotul dr, sa iti traiasca si sa te bucuri de el.
Monica, si eu sufar de nervul ala sciatic, pe mine ma doare piciorul stang, nu ala drept ca pe tine, da' tot aia e!
Uite ca nu apucai sa intru in week end ca ieri nu a mers netul iar sambata am umblat dupa sifonier pentru bebe.
Fetele, ma enervai cu tampenia asta cu CIC-ul, sper doar sa nu trebuiasca sa mergem in fiecare luna la primarie ca innebunesc. Eu nu am cu cine sa il las pe bebe cand se naste si va trebui sa il car peste tot cu mine, iar in fiecare luna ar fi culmea, cred ca le pun bombe la primarie, nu alta.
Ursoaica, pupa matzele din partea mea, ale mele dorm duse, una langa mine la computer, pe mouse pad, una pe monitor si alta cu sotul, sper sa mai am si eu loc in pat de ei!
Alina, pup-o si tu pe Cleuta din partea mea!
Hai ca incerc sa ma duc la somnic, desi nu prea imi e, dar maine am o zi naspa, termin la ora 19 si o sa fiu rupta de oboseala, asta e, imi revin eu.
Pupici la toate fetele
Anda si bebe Mark 34+

toujours optimiste
http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/1;20724;122/st/20060107/dt/8/k/0200/preg.png
Pozici:
http://es.pg.photos.yahoo.com/ph/gatita_pequena2004/album?.dir=e131

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza !!!
M-am trezit d la ora 6 cu o foame....Am baut o cana de lapte cu nesquik si o felie de paine cu branzica. Acum merg sa-mi iau fierul.

Sper fetelor sa aveti dreptate si cand mrgem peste 2 sapt. la co sa nu-mi mai zica ca are "fular" in jurul gatului. Se pare ca eu sunt singura de la subiectul asta cu un bebe asa friguros.

Denisa pt. bunicul tau, sa-i dea Dumnezeu putere si sanatate sa-si vada stranepotul.

Revin mai tarziu, ca vad ca sunt singura care bantui pe aici. Fug in pat.

gio si bb Marco 33+

Mergi la inceput