Mamici de ianuarie-februarie 2006 (74)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Maraki- imi apre rau ca nu esti mai bine, dar nu opri ceaiurile cu lamiie si miere siia tylenol dc vrei e un pic mai bun ca paracetamolul.
Irina, Kiki si Monica- multuemsc pt urari si voua numai bine is bebelasi sanatosi si la toata familia!
Voi dc mergetzi la somnic, somn usor, vad ca si Monica m-a lasat singura pe aici, AAa nu se arata, bag si eu un pic de peste cu mamaligutza, de..



Denisa
32+
Emma Andreea
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DENISA pofta buna, mi-ai dat iar idei de papica!
Pe ANA sper ca n-o doare iar capul ala de nu-i pe-aici!

MONI 34+ si bebelina DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Somn usor Monica si vise palcute, ne vedem maine, in concediu intri pe 1?


Denisa
32+
Emma Andreea
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_ancutza78 spune:

Buna seara sau noapte buna ..burticute!!
Oare este cineva care se simte bine? fara dureri.in burtica...
Azi am stat numai in pat..cand pe-o parte cand pe alta...nu ma lasa deloc..tare nazdravana e!!!ce-i mai rau e ca atunci cand sta cat de cat linistita,ma trec toate caldurile..transpir de zici ca am alergat 10 km....voi patiti asa ceva?


34+ Bianca










anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

DENISA,da de joi raman acasa!
ANCUTA, deci mai sant si alte fetite jucause, dar parca pana acum nu era chiar asa la mine...Cu transpiratiile, mai nou mi-e tot timpul cald, eu friguroasa !
Mai stau putin pe-aici, acum imi incalzeste sotul cana cu lapte si eu...ma pensez!mai e cineva somnambul?
BEE?

MONI 34+ si bebelina DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Ancutza mie de multe ori mi se intampla sa stau fara sa fac nimic si dintr-o data sa simt ca obosesc foarte tare.Poate asa simti si tu...In schimb cand dorm pot numai pe partea stanga,cu fatza in sus nu am aer si parca mi se face rau iar pe partea dreapta incep arsurile imediat Asa m-am saturat sa dorm numai pe partea stangaaa
Denisa pofta buna! Degeaba imi scrii de Tylenol daca nu stiu ce contine exact: aici nu cred ca se gaseste sub denumirea asta.
Diana sau Ursulina, deschideti voi un cap. nou?

32+

Monica
http://community.webshots.com/user/maraki36

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Monica si Ancutza- or avea si fetitzele voastre o zi mai agitata sua vor sa va arate ec active sunt-lasati-le mai in pace. Si eu eram friguroasa dar in sarciannu mai esti datoritahormoniilor, deci transpiratziiel sunt ok, iar cu inatririel deburta si contractzii false, ti-am zis Monica is ok, dc nu sunt f. dureroase si nu ai scurgeri, le am de la 20 de sapt.
Somn usor!

Denisa
32+
Emma Andreea
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

MARAKI nici tu nu dormi? Sa stii ca si eu daca ma pun pe dreapta imi mai vine in sus ce-am mancat,iar pe stanga ma doare ca apasa bebe pe ceva acolo, cred ca de la laparo s-a strans ceva, in dreptul ovarului.Tot pe spate ma trezesc mai des...cu o durere de toate alea!
Eu dormeam numai pe dreapta, as putea si-acum dar tot evit ca stiu ca nu-i bine...
Cred ca DIANA va deschide cap. , vad ca restul dorm...

MONI 34+ si bebelina DIANA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Denisam spune:

Maraki- ba se gaseste ca e si in Ro, sigur- stai sa citesc sa iti zic ce contine..Acetaminophen de 500mg, asta e substantza activa, sigur vei gasi si is mai multe fleuri de tylenol, pt raceala, pt sinus, normal, etc.
Sanatate multa!

Denisa
32+
Emma Andreea
BEBIK
Zambeste, si maine e o zi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bombonicaaaa spune:

Salut la toate burticile !Eu ca de obicei stau mai prost la capitolul scris , lenea, dar de citit nu ratez nimic .
Am masurat si eu burtica si are 116 circumferinta si 46cm si tot nu mi se pare asa mare Bebelina mea face adevarate reprezentatii mai ales dimineata si seara inainte de culcare si se poate distinge f. clar atunci cand misca un piciorutz sau funduletzul, i-mi cam rupe coastele dar i-mi place ca e ingerasul meu
Am reusit si am luat in sfarsit patutzul si caruciorul cu car seat asa ca pot spune ca am terminat cu totul cu shoppingul pt. marele moment. Le-am aranjat in camera la bebe si acum am intrat in febra asteptarii , parca nu mai am rabdare, deja i-mi imaginez cum are sa fie si culmea ca nu mi-e frica Am gasit si nasi sunt de varsta noastra si sunt foarte cumsecade , ieri chiar i-am avut ca musafiri si a fost totul f. fain ,"nasa " v-a merge cu mine la spital cand nasc pe post de cameraman ca sotul precis nu rezista mai mult de 5 min. cu camera in mana si lesina Cu prestatul nici eu nu stau prost ne mai jucam si noi cam o data pe sapt. dar nu chiar rodeo , mai finutz ca-i mai dragutz...daca nu am avut probleme , contractii din cauza asta am zis ca e ok sa ne mai deconectam si noi de stres
Nu mai stiu ce am vrut sa mai zic dar oricum noapte buna tuturor cu vise placute si fara dureri .


Oana de Noemy & Bebe Neidyn 34+
Poze cu noi
Bebelina Neidyn

Mergi la inceput