Mamici de ianuarie-februarie 2006 (74)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Monica pai asta mi-e viitoarea meserie...recuperarea...printre care si ajustarea acestor nenorocite de carje. Dar vad ca tot in epoca lemnului am ramas.
Pisoi le pup le pup, faza este sa nu inteleaga ca le pup pt ca dorm in patut . Sa te tii cand o fi sa le dezobisnuiesc dar cred ca am sa reusesc repede pt ca defapt ele dorm pe sacul de plastic in care este bagata salteluta. Au o placere teribila sa doarma in pungi. Hai sa-ti mai zic una...ca sa dorm si eu linistita, am luat motanul de la caldurica sa-l bag la nisip (care este in balcon, deci brrr...) moamaa si mi-a tras o privire...si s-a razbunat...din nisip direct in pe perna mea (nu a mai trecut pe covorasul lor ca sa se scuture), deci iti dai seama ce era pe ea...uite asa am ajuns cu somnul in nas sa schimb, dupa doar o noapte de utilizare, asternutul. Iar acu' tot acolo este ... pe perna mea ... ca doar este curata si miroase bine...



Ursoaica 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

'Neatza, mai burtici !

Asa e, Maraki, eu ieri am fost cam putintel prezenta pe forum. Va mai citeam din cand in cand, dar nu am avut cum sa si scriu. La birou a fost mare nebunie.
Stiti voi... bugetul... ziua nationala... multe tampenii.
De prea multra bucurie cat am simtit cand am aflat ca se pare ca vineri vom avea liber, am primit ieri una de m-a lovit drept in cap .
Cica nici joi nu e sigur ca vom sta acasa toata ziua.
Asta e !

Dar luni si marti (5 si 6 decembrie) eu mi-am luat ultimele 2 zile de concediu pe care le mai aveam din anul asta.
Asa ca ... macar atat !

Aoleu, Astery, nici eu nu suport mirosul crinilor.
Mi-amintesc cand am nascut-o pe Oana ca am primit tuberoze, de mirosea in reanimare de numa-numa'.
Asa ca asistentele le-au scos afara, era mult prea puternic mirosul.

Roxana mea misca teribil in ultimele zile.
Ba isi mai intinde cate-un piciorus cu o forta de ma chircesc de durere.
La mine nu pot sa spun ca am remarcat o perioada de zi sau noapte in care e mai linistita: si ziua, dar si noaptea misca tare.

Catalina, abia astept sa vad si eu pozele cu mobila Biei.

Ursoiaca, scuze pentru Thea. Am remediat !

Giova, foarte dragute lucrusoarele lui Marco . Sa le poarte sanatos.


Daniela (29+) si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003)
ALBUM 1 OANA MARIA + ALBUM 2 OANA MARIA
www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">MAMICI DE IANUARIE/FEBRUARIE 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Mai fetelor care va pricepeti la calculatoare ajutati-ma si pe mine...tot incerc sa incarc pozele asa cum procedam de obicei...am facut un album nou "camera Biei" si cind pun poza, ea nu apare decit cu o casuta cu un x in partea stinga ....ce pot sa fac ca sa apara, ca eu una nu mai stiu!!!!!!!

Cafeluta graviduta
Biencuta draguta32 si 2 zile

Sa nu depunem armele si vom reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ursoaica spune:

Multumesc mult Dana !

Asta in cazul in care ai albumul in Yahoo.
Cata vezi sa nu fie din setarile de sharing.
Acestea sunt:
- private
- public
- friends only
Ca sa le poata vedea toata lumea tre' sa fie pe public.



Ursoaica 34+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Daniela si Ursoaica mercic de ajutor dar pozele sunt JPEG si pe public setate...sincer nu mai inteleg nimik...cred ca le pun pe mailul nostru comun!


Cafeluta graviduta
Biencuta draguta32 si 2 zile

Sa nu depunem armele si vom reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana_ene spune:

Catalina, absolut superba camera Biei.
O splendoare si mobila si restul aranjamentelor din camera .

Nu-mi dau seama de ce ai probleme cu afisarea pozelor, sorry.
Am downloadat una dintre poze si am incercat sa le adaug intr-un album la mine in cont si.... merge .


Daniela (29+) si puiul Oana Maria (nascuta pe 2 septembrie 2003)
ALBUM 1 OANA MARIA + ALBUM 2 OANA MARIA
www.copilasi2006.3x.ro/" target="_blank">MAMICI DE IANUARIE/FEBRUARIE 2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Fetelor le-am trimis pe mailul nostru comun asa ca le vedeti acolo!
Acum sa va zic si istoria...cind ne-am mutat am facut ambele dormitoare in bleu cu predele bleu si draperii albastre...asa ca nu am putut renunta la ele in camera Biei si sa schimb...de aceea am ales mobila cu albastru.,..initial nu am vrut sa o facem acum, dar din cauza hainutellor pe care le-a primit mi-am dat seama ca trebuie sa iau masuri...am comandat 2 comode...pe cea meare care o sa o vedeti in poze am sa o folosesc pe post de masa de infasat...aia mica este si pentru mine si pentru Bia...dulapiorul este pentru cosmeticele si medicamentele ei, oglinda pentru amindoua! Covorul este provizoriu...o sa caut sapt. asta unul pe albastru cu ursi...si cuvertura se va schimba...iar deasupra patului mare cu jucarii vreau sa pun un ceas haios si 2 tablouri cu ursuleti...daca gasesc!

Cafeluta graviduta
Biencuta draguta32 si 2 zile

Sa nu depunem armele si vom reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_ancutza78 spune:

BUNA DIMINEATA!!!
Dupa o noapte tare lungaaa ,ne pregatim azi de plimbare.Mergem sa luam patut..(noi am fost cam puturosi la capitolul cumparaturi pt bebe)Am tot zis ca avem timp,sa nu ne grabim..ca poate vedem ceva si mai frumos...si tot asa..a trecut timpul.
Acum incercam sa mancam ceva..dar nu vrea sa intre nimic...si cand vad ce pofte aveti voi...vreau si eu!

O zi buna va doresc

34+ Bianca

anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns utocatalina spune:

Daniela ma bucur ca iti place...am incercat si eu cu pozele cum ai zis, dar nu am reusit, clar ceva este la mine!

Cafeluta graviduta
Biencuta draguta32 si 2 zile

Sa nu depunem armele si vom reusi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns a_ancutza78 spune:

CATALINA frumoasa foc camera Biei...
Imi place ca..desi avem fetite(sper sa nu se "schimbe")lucrurile sunt albastre...si noi camera o avem tot albastra cu mobila albastru cu cires,doar draperiile sunt lila...iar fetita Bia....ce coincidenta....poate suntem rude?!

34+ Bianca

anca

Mergi la inceput