Comentarii despre restaurante (3)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns clarisa_clarisa spune:

Va rog mult,poate sa dea cineva detalii despre restaurantul Casa alba din Baneasa?Ma interesa cum e mancarea,servirea,au aer conditionat sau nu...muzica?Sora mea are nunta la anul acolo si am vrea sa aflam mai multe detalii.

Inga




Despre restaurantul Casa Alba Baneasa.Eu am avut nunta acolo pe 2 septembrie....ce sa va spun...
mancarea foarte buna,servirea cam lasa de dorit in sensul ca trebuie sa le mai atragi atentia sa puna carefe de vin pe toate mesele,de exemplu.cam astea sunt partile bune.
Partile rele se fura si cand spun asta nu exagerez cu nimic.Au furat cat s-a putut de mult in conditiile in care nasa noastra il cunostea pe patronul restaurantului asa ca nu ne-am fi imaginat ca pot face asa ceva.Am avut la barul de pe terasa 14 sticle whisky,10 vodca,10 gin,8 martini,8 campari iar la sfarsit cand am intrebat ce a mai ramas ni s-a spus ca 1 sticla de whisky in conditiile in care am gasit vreo 2 ascunse in ghivece(de catre ospatari desigur).Acum faceti si voi calculul puteau 90 de persoane sa consume atata alcool...??
Nici macar tort nu a mai ramas,sa nu mai zic de fructele si saratele care erau pe mese si care pur si simplu intr-o fractiune de secunda s-au volatilizat.
Dar pentru ca toata lumea era obosita am decis sa nu ne luam la certa si am considerat ca era mai important ca toata lumea s-a simtit bine si nu sticlele de bautura lipsa.
Sper ca nu te-am speriat prea tare.Oricum locatia de superba si daca nu tineti seama de micile inconveniente o sa iasa foarte frumos,cel putin noua ne-a placut mult de acea nici nu ne-am suparat prea tare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nane spune:

Am prestat nunta la Inter... totul a fost super de super! De la mancare pana la chelneri, organizare si tot! Va recomand locul cu pricina!

quote:
Originally posted by Nane

Buna fetele!

Cine a fost la vreo nunta sau a avut nunta la Intercontinental Sala Ronda, sa-mi spuna si mie pls cum i s-a parut. Eu voi avea nunta acolo peste 2 saptamani si eram curioasa daca-s anumite chestii de care tb sa tin cont sau nu.

sar'na

Nane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tipsy spune:

si ceva poze nu vedem si noi dragutza??
ma bucur ca a iesit bine, ti-am zis ca asa o sa fie. sa fiti fericiti!

quote:
Originally posted by Nane

Am prestat nunta la Inter... totul a fost super de super! De la mancare pana la chelneri, organizare si tot! Va recomand locul cu pricina!

quote:
Originally posted by Nane

Buna fetele!

Cine a fost la vreo nunta sau a avut nunta la Intercontinental Sala Ronda, sa-mi spuna si mie pls cum i s-a parut. Eu voi avea nunta acolo peste 2 saptamani si eram curioasa daca-s anumite chestii de care tb sa tin cont sau nu.

sar'na

Nane



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilyjeuly spune:

quote:
Originally posted by Nane

Am prestat nunta la Inter... totul a fost super de super! De la mancare pana la chelneri, organizare si tot! Va recomand locul cu pricina!

quote:
Originally posted by Nane

Buna fetele!

Cine a fost la vreo nunta sau a avut nunta la Intercontinental Sala Ronda, sa-mi spuna si mie pls cum i s-a parut. Eu voi avea nunta acolo peste 2 saptamani si eram curioasa daca-s anumite chestii de care tb sa tin cont sau nu.

sar'na

Nane




bravo! sa fie intr-un ceas bun! CASA DE PIATRA! si asteptam macar o poza!

Emily



Poze nunta
Mireasa de 15 iulie


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura10 spune:

Buna fetelor. Am mare envoie de ajutorul vostru. Verisoara mea acum m-a sunat sa-mi zica ca se marita vinerea viitoare, cununia civila si vrea sa fac petrecere sambata seara, cu vreo 40 persoane. stie ca eu mi-am pregatit temeinic nunta si m-a rugat sa o ajut sa gaseasca un restaurant, de preferat in centru iar pretul meniului a zis ca nu o intereseaza cat o fi o fi. Imi puteti da un sfat?

Din ce-mi amintesc eu din cautarile de anul trecut parca era Casa Elisabeta, Etiquette si... acum chiar nu-mi mai vine nici unu in cap. dar stiti cum e
atunci cand cauti de 120 gasesti de 50 si cand cauti de 50 gasesti numa de 120...

merci merci pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinacn spune:

Laura incearca la Club ARO acolo ar incapea si este pe stg de la Rosetti spre Armeneasca, daca nu, tot la Rosetti, unde intoarce 311, e un rest pe colt(vechi)dr, tot pe dr(colt de bucla Rosetti) in continuare e o curte portocalie/roz(e un partid ceva acolo).eh, intre cele doua cladiri se face o straduta, intri pe straduta si pe partea stg(in continuarea curtii portocalii, sau ce culoare o fi ca nu mai tin minte pe moment), cum ar veni, este un restaurant portocaliu are si o placuta nu ai cum sa o ratezi, are o terasa afara(e ca o curte cu masute, scaune) si intri in cladire, este nou renovata.am fost in vara asta la un botez acolo.totul e ingrijit.vezi daca va place

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inga spune:

[quote]Originally posted by clarisa_clarisa

Va rog mult,poate sa dea cineva detalii despre restaurantul Casa alba din Baneasa?Ma interesa cum e mancarea,servirea,au aer conditionat sau nu...muzica?Sora mea are nunta la anul acolo si am vrea sa aflam mai multe detalii.






Despre restaurantul Casa Alba Baneasa.Eu am avut nunta acolo pe 2 septembrie....ce sa va spun...
mancarea foarte buna,servirea cam lasa de dorit in sensul ca trebuie sa le mai atragi atentia sa puna carefe de vin pe toate mesele,de exemplu.cam astea sunt partile bune.
Partile rele se fura si cand spun asta nu exagerez cu nimic.Au furat cat s-a putut de mult in conditiile in care nasa noastra il cunostea pe patronul restaurantului asa ca nu ne-am fi imaginat ca pot face asa ceva.Am avut la barul de pe terasa 14 sticle whisky,10 vodca,10 gin,8 martini,8 campari iar la sfarsit cand am intrebat ce a mai ramas ni s-a spus ca 1 sticla de whisky in conditiile in care am gasit vreo 2 ascunse in ghivece(de catre ospatari desigur).Acum faceti si voi calculul puteau 90 de persoane sa consume atata alcool...??
Nici macar tort nu a mai ramas,sa nu mai zic de fructele si saratele care erau pe mese si care pur si simplu intr-o fractiune de secunda s-au volatilizat.
Dar pentru ca toata lumea era obosita am decis sa nu ne luam la certa si am considerat ca era mai important ca toata lumea s-a simtit bine si nu sticlele de bautura lipsa.
Sper ca nu te-am speriat prea tare.Oricum locatia de superba si daca nu tineti seama de micile inconveniente o sa iasa foarte frumos,cel putin noua ne-a placut mult de acea nici nu ne-am suparat prea tare
[/quote]
Multumesc mult pentru lamuriri!Imi cer scuze ca iti multumesc asa tarziu insa nu mai intrasem aici...Sper sa iasa bine pana la urma,si furtul sa fie singura problema.Noi nu avem relatii acolo asa ca mi-e teama sa nu fie si restul aiurea,dar acum asta e,a platit deja avansul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rizzuca spune:

Buna!

Stiti ceva despre restaurantul Hotelului Golden Tulip Sky Gate?
Ati facut nunta aici sau ati fost invitat in acest restaurant?

Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana-alexia spune:



Buna seara.
Stiti ceva de Restaurantul Dumbrava de pe Vacaresti?
As vrea sa facem nunta acolo, dar nu prea stiu nimic de el.
Nici pe gogle nu am gasit nimic.


DANA & ALEXIA (12.06.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danye spune:

Buna fetelor.Vreau sa va spun cate ceva despre restaurantul Rodon al hotelului El Greco situat pe Calderone 16, pe la Rosetti. Locatia este foarte frumoasa si eleganta insa servirea nu este pe masura "pretentiilor". Noi am avut nunta in august si am gasit localul prin ianuarie. Am discutat amanuntele cu sotia patronului grec, d-na R., si am fost f incantati de tot ceea ce stabilisem ( voiam sa facem nunta afara la terasa si au spus ca se ocupa ei de decorare si aranjamentele florale pentru mese )..dupa ceva timp, a trebuit sa rediscutam detaliile cu d-nul sef de sala ( un tip "care le stie pe toate", destul de ciufut, care ne-a taiat elanul : ca nu pot aranja ei afara, ca mesele si scaunele raman asa cum sunt, ca nivelul muzicii tb sa fie " acceptabil" ca in zona locuiesc diversi..care fac reclamatii, ca aranjamente florale ei nu au facut niciodata gratis..etc. Am decis sa facem nunta inauntru si a iesit frumos insa ospatarii nu au fost in nr suficient.Au fost 3 la 60 oamneni ( iar unul statea aiurea pe afara ) ; i-am rugat sa nu lase nici o sticla pe masa insa ei lasau apa si vinul, dupa ce puneau in pahare...servire cam de rahat in concluzie!
Despre bacsisul aferent serviciilor, ne-au spus sa le dam cat credem noi de cuviinta insa s-au tiganit cu mirele la sfarsit ca vor 10%. Si le-am dat pana la urma ca sa nu ne stricam cheful desi...nu meritau nimic. Ne-au furat mare parte din tortul ce a ramas,fructe, bauturi si vin suficient. Ne-au pus la plata o parte din apa minerala si cea plata consumata, desi era inclusa in meniu fara cantitate stabilita si ne-au spus ca "s-a depasit"??Ne-am luat o camera la ei in hotel si vb sa platim serviciile cand ne trezim insa ne-au obligat sa platim atunci dimineata ca e schimba tura, ca ..bla bla. Aiurea complet! Unul dintre chelneri mi-a adus trandafirasii de pe tort, sa-i am ca amintire si am uitat sa-i iau in camera iar dimineata i-am gasit in aranjamentele florale. Ce sa va mai spun? MancareA a fost buna si suficienta.( macar atat!! :))In concluzie, desi mi-a placut la nebunie locatia nu cred ca as mai face acolo nunta. Acum ..depinde de voi cum negociati si cum stabiliti.Va doresc o nunta de vis, indiferent de locatie Asa a inceput totul

Mergi la inceput