Comentarii despre restaurante (3)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinacn spune:

quote:
Originally posted by Raza de soare

quote:
Originally posted by doctoritza

Mai multe persoane mi-au zis ca toamna sunt nuntile mai ieftine, dar eu nu am intalnit nici un restaurant unde sa imi zica asa ceva...


pai nici n-o sa-ti spuna! pt k nu este adevarat! adik mancarea si bautura se ieftinesc toamna?
(in schimb, da, din noiembrie pana prin aprilie, rochiile de mireasa sunt mai ieftine - de fapt, ala e pretul lor! -, dar...atat)


Nunta noastra - 3 Iunie 2006




aici ai dreptate.de aceea mi-am luat eu rochia de mireasa din martie.nu mai stiu dar am mai auzit undeva ca nuntile din noiembrie in colo sunt mai ieftina pt ca ies din sezonul nuntilor.probabil reduceri la meniuri......si astia cu restaurantele ce au zis hai sa traga tare in vara ca acum e sezonul de umplut.... pe la sfr toamnei mai rar...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nane spune:

Huh! ma bucur ca aerul conditionat functioneaza bine, aveam emotii in privinta asta. Mersi mult de rspunsuri


quote:
Originally posted by tipsy

In plus fata de ce am scris pe topul restaurantelor, aerul conditionat a functionat f bine, nu se simte fumul de tigara deloc. Ospatarii nu ne-au lasat impresia ca ne-au furat... ne-au dat la sfarsit o parte din bauturile duse de noi si o parte din vinul luat de la ei. Pentru ca am fost foarte multumiti de prestatie le-am lasat si o mica atentie de 8 mil. Noi am avut 1 ospatar la 2 mese, 1 pt masa noastra, 1 barman si seful de sala, cam 10 in total daca mai tin bine minte...

Nunta noastra
quote:
Originally posted by Nane

Alina, conditiile lor le stiu, vroiam sa aflu cum e de la cineva care a fost invitat acolo, adica daca a fost servirea ok, daca a functionat A/C, daca i-au furat ospatarii.... chestii dinastea "mici". Ca asa, in contract evident ca stiu ce scrie. hahahaha!

Nane



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana-alexia spune:

Buna ziua tuturor!
Anul viitor o sa fiu miresica, inca nu stiu data, si as vrea sa ma ajutati un pic.O sa avem in jur de 50 de persoane invitate la eveniment si as dori sa-mi dati niste sugesti in legatura cu localul.A mai avut cineva asa putina lume invitata?

DANA & ALEXIA (12.06.2005)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

quote:
Originally posted by dana-alexia

Buna ziua tuturor!
Anul viitor o sa fiu miresica, inca nu stiu data, si as vrea sa ma ajutati un pic.O sa avem in jur de 50 de persoane invitate la eveniment si as dori sa-mi dati niste sugesti in legatura cu localul.A mai avut cineva asa putina lume invitata?

DANA & ALEXIA (12.06.2005)
poze




Buna ,
Eu am avut nunta pe 22 iulie anul acesta, am avut 55 de invitati . Petrecerea am facut-o la resturantul Hotelului Capitol. Citeste la pag 13 - 14 de la Topul Restaurantelor ca am scris acolo mai multe.
Bafta multa!!!

eu
poze nunta

Cristina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralucah spune:

Draga Dana noi am organizat o multime de nunti cu 50 - 70 pers si toate au fost super reusite. Variante de rest sunt o multime pentru aceasta capacitate.


quote:
Originally posted by dana-alexia

Buna ziua tuturor!
Anul viitor o sa fiu miresica, inca nu stiu data, si as vrea sa ma ajutati un pic.O sa avem in jur de 50 de persoane invitate la eveniment si as dori sa-mi dati niste sugesti in legatura cu localul.A mai avut cineva asa putina lume invitata?

DANA & ALEXIA (12.06.2005)
poze




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia275 spune:

AJUTOOOOOOOOOOORRRRRRRRRRR!
Va rog din suflet sa-mi sp si mie daca stie cine ceva despre restaurantul turbo tequila, l-am vz si as vrea sa fac nunta acolo este al doilea restaurant care mi-a placut si credeti-ma eu caut restaurant din feb, primul fiind haiducului dar nu s-a putut ptr ca nu am avut pile in minister!
Va rog , mult de tot orice stiti despre el

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia275 spune:

quote:
Originally posted by scumpilici mic

buna fetelor. voi fi si eu miresica la anu, pe 1 sau 8 iulie; am vazut ca mai e o miresica cu nunta pe 8 iulie. si evident marea problema pe care o intilnim este gasirea unui restaurant.
asa ca ma nevoie de ajutorul vostru.
ce parere aveti despre locanta jaristea? mie imi place mult, dar e un pic cam scumpisor si mi-e ca nu vine lumea.
dar de romanian catering ati auzit? o sala in curtea liceului de arhitectura? am avztu poze si e dragut, dar mi-a spus cineva ca mincarea si servirea lasa de dorit?! a facut vreuna dinte voi nunta acolo?
please, ajutati-ma cu un sfat.
Nu la rom catering, sunt foarte nesuferiti, nu-ti fac contract, iti da o chestie la calc si cand le-am zis de contract sau factura a inceput sa tipe la noi, ne-au aruncat banii in fata si orice il intrebam sp mai rastit ca ei sunt cunoscuti, dar nimic nu ne-a facut sa facem nunta acolo desi sala este intr-adevar frumusica si ai dreptate este in curtea caminelor de arhitectura dar este deplorabila , dar daca faci abstractie ca este curtea super urata, sala este ok, dar in leg cu patronii lasa foarte mult de dorit, iti impun dj-ul si cand am intrebat daca putem veni noi cu dj-ul a zis in doi peri ca da , dar nu mai beneficem de lumini ma gandesc cand aduc tortul ce se face cu luminiile ptrca ei au zis ca nu se mai atinge nimeni de panoul de lumini!mie mi-a fost teama sa mai intreb si altceva adica a-mi arate cum este aranjata mancarea in farfurii ptr ca mie mi se pare imp si acest aspect, in concluzie lasa de dorit!
du0te la turbo tequila este super sala si seful de sala!
dar trebuie sa astepti pana la 15 nov ca sa dai avansul ,dar noi riscam ptr ca ne-a placut foarte mult
am mai scris measjul asta pe undeva, dar nu stiu daca era locul potrivit, asa ca...:-))astept raspunsuri de peste tot :-))
merci mult si bafta tuturor in cautari.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hadise spune:

A fost cineva la vreo nunta la restaurantul Planet din Bucuresti? Sau face careva nunta acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Inga spune:

Va rog mult,poate sa dea cineva detalii despre restaurantul Casa alba din Baneasa?Ma interesa cum e mancarea,servirea,au aer conditionat sau nu...muzica?Sora mea are nunta la anul acolo si am vrea sa aflam mai multe detalii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea0919 spune:

despre restaurantul IZVORUL RECE stie careva dintre voi ceva ..cum e servirea .mancarea .ospatarii..etc ...

Mergi la inceput