Comentarii despre restaurante (3)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rexanne spune:

quote:
Originally posted by alinacn

quote:
Originally posted by dyadya

alinacn, ma indoiesc ca Riviera a fost wc public! Cred ca faci o confuzie. Fratele mamei mele a facut nunta acolo acu 25 ani! Daca o fi fost wc public in al doilea razboi mondial deja nu mai conteaza. Dar restaurantul Riviera a fost un loc renumit timp de multe zeci de ani.

Si, doctoritza, la palatul parlamentului nu se mai organizeaza nunti de cativa ani buni. Restaurantele de acolo au ramas doar pentru uzul minunatelor putori care ne reprezinta! Trebuie sa aiba si ei unde dormi daca scaunele din sala de sedinta devin incomode! Eu am sunat anul trecut acolo, cand cautam restaurant de nunta, si am aflat ca este inchis publicului.

Creta
Poze nunta



pai eu de ce am spus daca se refera la cele doua de la intrarea stadionului?ca alea de la intrare chiar au fost veceuri publice.poate nu se referea la astea.a spus ceva de un lac, care lac? ca eu nu stiu nici un lac pe acolo.stiu ca sunt in parcul ala niste arene, dar lac?mai stiu ca parcul asta este langa bazinul de inot.poate o fi un lacusor mic de nu l-am observat.



Daca vizualizezi zona, pe Bd. Basarabiei exista o piata volanta pe care este imposibil sa o ratezi.Pe la mijlocul pietei se face un intrand, care este chiar intrarea de la parc. Care parc acu' e aranjat si frumos, si are si un lac curatat si frumos. Pe malul acestui lac se afla restaurantul Riviere, care a stat un an in renovari si care acum arata super...
Restaurantul si lacul nu se vad de la sosea...

Va bub

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinacn spune:

quote:
Originally posted by Rexanne

quote:
Originally posted by alinacn

quote:
Originally posted by dyadya

alinacn, ma indoiesc ca Riviera a fost wc public! Cred ca faci o confuzie. Fratele mamei mele a facut nunta acolo acu 25 ani! Daca o fi fost wc public in al doilea razboi mondial deja nu mai conteaza. Dar restaurantul Riviera a fost un loc renumit timp de multe zeci de ani.

Si, doctoritza, la palatul parlamentului nu se mai organizeaza nunti de cativa ani buni. Restaurantele de acolo au ramas doar pentru uzul minunatelor putori care ne reprezinta! Trebuie sa aiba si ei unde dormi daca scaunele din sala de sedinta devin incomode! Eu am sunat anul trecut acolo, cand cautam restaurant de nunta, si am aflat ca este inchis publicului.

Creta
Poze nunta



pai eu de ce am spus daca se refera la cele doua de la intrarea stadionului?ca alea de la intrare chiar au fost veceuri publice.poate nu se referea la astea.a spus ceva de un lac, care lac? ca eu nu stiu nici un lac pe acolo.stiu ca sunt in parcul ala niste arene, dar lac?mai stiu ca parcul asta este langa bazinul de inot.poate o fi un lacusor mic de nu l-am observat.



Daca vizualizezi zona, pe Bd. Basarabiei exista o piata volanta pe care este imposibil sa o ratezi.Pe la mijlocul pietei se face un intrand, care este chiar intrarea de la parc. Care parc acu' e aranjat si frumos, si are si un lac curatat si frumos. Pe malul acestui lac se afla restaurantul Riviere, care a stat un an in renovari si care acum arata super...
Restaurantul si lacul nu se vad de la sosea...

Va bub



aha am inteles, stiu si piata de acolo.ce e drept ca nu am mai fost de mult in parc prin acea zona.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doctoritza spune:

Dar despre Cantina Ratb cine stie cum ies nuntile acolo?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nane spune:

Buna fetele!

Cine a fost la vreo nunta sau a avut nunta la Intercontinental Sala Ronda, sa-mi spuna si mie pls cum i s-a parut. Eu voi avea nunta acolo peste 2 saptamani si eram curioasa daca-s anumite chestii de care tb sa tin cont sau nu.

sar'na

Nane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinacn spune:

quote:
Originally posted by Nane

Buna fetele!

Cine a fost la vreo nunta sau a avut nunta la Intercontinental Sala Ronda, sa-mi spuna si mie pls cum i s-a parut. Eu voi avea nunta acolo peste 2 saptamani si eram curioasa daca-s anumite chestii de care tb sa tin cont sau nu.

sar'na

Nane



pai da nu v-au spus cei de acolo cand s-a facut contractul care sunt conditiile.oricum probleme nu trb sa-ti faci pt ca se interesase si al meu cum e acolo si e suuuuuppppeeeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr
asa ca o sa ai o nunta de vis.daca ati facut prin cineva inseamna ca acea pers stie cum stau treburile, de ce nu il intrebati pe el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nane spune:

Alina, conditiile lor le stiu, vroiam sa aflu cum e de la cineva care a fost invitat acolo, adica daca a fost servirea ok, daca a functionat A/C, daca i-au furat ospatarii.... chestii dinastea "mici". Ca asa, in contract evident ca stiu ce scrie. hahahaha!

Nane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doctoritza spune:

Mai multe persoane mi-au zis ca toamna sunt nuntile mai ieftine, dar eu nu am intalnit nici un restaurant unde sa imi zica asa ceva... A avut cineva vreo astefel de experienta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tipsy spune:

In plus fata de ce am scris pe topul restaurantelor, aerul conditionat a functionat f bine, nu se simte fumul de tigara deloc. Ospatarii nu ne-au lasat impresia ca ne-au furat... ne-au dat la sfarsit o parte din bauturile duse de noi si o parte din vinul luat de la ei. Pentru ca am fost foarte multumiti de prestatie le-am lasat si o mica atentie de 8 mil. Noi am avut 1 ospatar la 2 mese, 1 pt masa noastra, 1 barman si seful de sala, cam 10 in total daca mai tin bine minte...

Nunta noastra

quote:
Originally posted by Nane

Alina, conditiile lor le stiu, vroiam sa aflu cum e de la cineva care a fost invitat acolo, adica daca a fost servirea ok, daca a functionat A/C, daca i-au furat ospatarii.... chestii dinastea "mici". Ca asa, in contract evident ca stiu ce scrie. hahahaha!

Nane

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinacn spune:

quote:
Originally posted by Nane

Alina, conditiile lor le stiu, vroiam sa aflu cum e de la cineva care a fost invitat acolo, adica daca a fost servirea ok, daca a functionat A/C, daca i-au furat ospatarii.... chestii dinastea "mici". Ca asa, in contract evident ca stiu ce scrie. hahahaha!

Nane



Nane nu am stiut ca te referi la bautura si alte cele.faza cu furatu e mai pe la toate localurile, nu prea ai cum sa scapi de asa ceva.sunt foarte putine localurile care iti spun ce ai consumat la bautura ai platesti.
poate te pot ajuta miresicile care au facut nunta acolo.
spor la cautari si sper sa afli cat mai repede

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by doctoritza

Mai multe persoane mi-au zis ca toamna sunt nuntile mai ieftine, dar eu nu am intalnit nici un restaurant unde sa imi zica asa ceva...


pai nici n-o sa-ti spuna! pt k nu este adevarat! adik mancarea si bautura se ieftinesc toamna?
(in schimb, da, din noiembrie pana prin aprilie, rochiile de mireasa sunt mai ieftine - de fapt, ala e pretul lor! -, dar...atat)


Nunta noastra - 3 Iunie 2006

Mergi la inceput