Comentarii despre restaurante (3)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns demonizza spune:

quote:
Originally posted by doctoritza

Buna la toata lumea!
Eu am nunta in iulie 2007 si am inceput sa caut restaurant din timp!
Ce parere aveti de Restaurant Riviera din parcul 23 August? Anul acesta a fost renovat si arata foarte frumos si stilat. Problema mea ar fi pretul cam mare...2,4 milioane fara bauturi pt un meniu traditional. Si mi-au mai aratat si niste poze cu mancarea care aratau f bine dar nu mi-e clar daca e si suficienta.
A fost cineva acolo la nunta?
Multumesc



buna,

eu voi acolo nunta pe 30 septembrie...shi sunt incantata ...
Locatia e superba, lacul romantic, terasa vesela, e de vis ce mai! singura problema ar fi intr-adevar pretul cam piperat (noi am negociat 2.000.000 fara bautura) dar cum nu fac nunta pentru dar, shi sunt convinsa ca-mi voi acoperi cheltuielile, am hotarat ca ramane Riviera...
Localul e intr-adevar amenajat cu bun-gust, si decorarea e gratuita (he he!) - adik huse si organza....dintr-o culoare la alegere....

sper numai ca la sfarshitul lui septembrie sa fie inca destul de cald ca sa putem folosi si terasa.

pupici, revin cu noutati pe masura ce le am shi io

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doctoritza spune:

Intr-adevar acum 2 saptamani la Riviera era 2 milioane tacamul dar sambata aceasta ne-au zis ca au scumpit cu 400000 pentru cei de anul acesta. Sa inteleg ca voua nu v-au crescut pretul?

Aveti idee daca la Palatul Parlamentului se organizeaza nunti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alivio spune:

Ceva detalii mai recen5te despre retaurant Vulturul are cineva/meniu, preturi, inchiriere, conditii, platim cat vor ei sau cat consumama?ms si pup la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicolici26 spune:

Fetelor vreau si eu detalii despre restaurantul Tezal - tacam, servire, etc?

mersi frumos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinacn spune:

quote:
Originally posted by doctoritza

Buna la toata lumea!
Eu am nunta in iulie 2007 si am inceput sa caut restaurant din timp!
Ce parere aveti de Restaurant Riviera din parcul 23 August? Anul acesta a fost renovat si arata foarte frumos si stilat. Problema mea ar fi pretul cam mare...2,4 milioane fara bauturi pt un meniu traditional. Si mi-au mai aratat si niste poze cu mancarea care aratau f bine dar nu mi-e clar daca e si suficienta.
A fost cineva acolo la nunta?
Multumesc



te referi la cele doua restaurante din fata stadionului 23 august?cele doua au fost veceuri publice.si noua ne-a spus mama de astea, e adevarat ca sunt in aer liber si e multa verdeata in jur, dar numai la gandul ca au fost veceuri publice, m-am razgandit.
de ce nu incerci sa mergi si sa te uiti la restaurantul yesterday din parcul I.O.R.(chiar in fata bisericii de lemn din parc de la TITAN, pe linia de tramvai)ai si parcare(si nu in strada), ai terasa, iar seara se vede lacul super de la luminile de pe vapor(care acum ,mai nou e terasa)- o parere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinacn spune:

quote:
Originally posted by doctoritza

Buna la toata lumea!
Eu am nunta in iulie 2007 si am inceput sa caut restaurant din timp!
Ce parere aveti de Restaurant Riviera din parcul 23 August? Anul acesta a fost renovat si arata foarte frumos si stilat. Problema mea ar fi pretul cam mare...2,4 milioane fara bauturi pt un meniu traditional. Si mi-au mai aratat si niste poze cu mancarea care aratau f bine dar nu mi-e clar daca e si suficienta.
A fost cineva acolo la nunta?
Multumesc



ps: daca vrei, chiar in fata stadionului 23 august se face o straduta(intre chioscul cu flori de pe colt[pe stg,adica stadionul il lasi in spate si mergi in fata, cele doua sunt fata in fata despartite de linia de tramvai]{nu stiu cat ai inteles?}[in spatele chioscului cu flori este un teren mic si patrat verde, nu ai cum sa nu-l vezi] si terasa din lemn[pe dr.].mergi pe staduta asta(incepe randul de blocuri cu 4 etaje) si mergi tot inainte pana iesi la linia de troleibuz (79.70,92)(cinematograful GLORIA).Traversezi pe partea parcului si mergi pe linia troleibuzului spre capat(nu spre centru-Baba Novac...), treci de intrarea in parc(care are niste scari care coboara)mai mergi putin inainte si ai sa dai de o terasa rustica(pe partea parcului) unde se fac nunti( si de aici poti vedea lacul)
o idee doar sa vezi daca iti place?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dyadya spune:

alinacn, ma indoiesc ca Riviera a fost wc public! Cred ca faci o confuzie. Fratele mamei mele a facut nunta acolo acu 25 ani! Daca o fi fost wc public in al doilea razboi mondial deja nu mai conteaza. Dar restaurantul Riviera a fost un loc renumit timp de multe zeci de ani.

Si, doctoritza, la palatul parlamentului nu se mai organizeaza nunti de cativa ani buni. Restaurantele de acolo au ramas doar pentru uzul minunatelor putori care ne reprezinta! Trebuie sa aiba si ei unde dormi daca scaunele din sala de sedinta devin incomode! Eu am sunat anul trecut acolo, cand cautam restaurant de nunta, si am aflat ca este inchis publicului.

Creta
Poze nunta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Sigur alinacn face o confuzie...
Stadionul 23 August a.k.a Lia Manoliu nu este acelasi cu Patinoarul 23 August a.k.a Mihai Flamaropol!!!

Restaurantul Riviera este cel de langa Patinoar.
Cele 2 terase de care vorbeste alina, de langa Stadion...nu le vizualizez acum, dar, tin minte ca exista una cu niste pereti portocalii si una cu niste umbrelute rosii cu coca-cola si cu mese si bancute lungi din lemn)


No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinacn spune:

quote:
Originally posted by dyadya

alinacn, ma indoiesc ca Riviera a fost wc public! Cred ca faci o confuzie. Fratele mamei mele a facut nunta acolo acu 25 ani! Daca o fi fost wc public in al doilea razboi mondial deja nu mai conteaza. Dar restaurantul Riviera a fost un loc renumit timp de multe zeci de ani.

Si, doctoritza, la palatul parlamentului nu se mai organizeaza nunti de cativa ani buni. Restaurantele de acolo au ramas doar pentru uzul minunatelor putori care ne reprezinta! Trebuie sa aiba si ei unde dormi daca scaunele din sala de sedinta devin incomode! Eu am sunat anul trecut acolo, cand cautam restaurant de nunta, si am aflat ca este inchis publicului.

Creta
Poze nunta



pai eu de ce am spus daca se refera la cele doua de la intrarea stadionului?ca alea de la intrare chiar au fost veceuri publice.poate nu se referea la astea.a spus ceva de un lac, care lac? ca eu nu stiu nici un lac pe acolo.stiu ca sunt in parcul ala niste arene, dar lac?mai stiu ca parcul asta este langa bazinul de inot.poate o fi un lacusor mic de nu l-am observat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinacn spune:

quote:
Originally posted by krelia

Sigur alinacn face o confuzie...
Stadionul 23 August a.k.a Lia Manoliu nu este acelasi cu Patinoarul 23 August a.k.a Mihai Flamaropol!!!

Restaurantul Riviera este cel de langa Patinoar.
Cele 2 terase de care vorbeste alina, de langa Stadion...nu le vizualizez acum, dar, tin minte ca exista una cu niste pereti portocalii si una cu niste umbrelute rosii cu coca-cola si cu mese si bancute lungi din lemn)


No more kinky stuff! Soon to be a married woman!

Krelia...viitoare printzesita
26 august 2006
"Si daca ramuri bat in geam...de ce nu tai copacul...?"




exact cum spui, pe vremea cand eram mica si mergeam la bazin, astea doua erau vc-uri publice si erau vai de mama lor.acum imi dau seama ca nu se referea la stea doua.dar daca vrea poate incerca la cele doua care le-am mentionat mai sus, poate sunt mai ieftine.cel de pe linia de troleibuz se numeste Casa Rustica.si se fac o gramada de nunti aici,pt ca stau in zona si de fiecare data cand trec seara pe aici sunt nunti.mi-a placut si cel de la titan(chiar in fata bisericii de lemn) poate nu o fi asa de scump. 2ml fara bautura mi se pare scump.deci pe langa tacam pui tu si banii pe bautura, tort si ajungi la 2.5-3 ml.pai sa dai la unrestaurant de cartier 2.5 ml mi se pare super scump, api ce sa mai zic atunci de marile hoteluri din centru.daca mai are timp si rabdare sa mai caute ca poate gaseste mai ieftin si mai frumos(parerea mea)

Mergi la inceput