Comentarii despre restaurante (3)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns tehereea spune:

as vrea sa spun ca restaurantul ales de noi, si anume Yda, ne-a oferit o seara pe cinste. nu ca nu ar fi "luat " si ei ceva, dar fara sa se cunoasca, mancarea excelenta, si am avut si peste si sarmale si friptura, tortul- de la photocake - cel mai bun, si asta o spun ce-i care l-au mancat , ca eu nu am avut timp; parfaiul super bun, si in combinatie cu tortul( cu cicolata, si pe deasupra martipan)- excelent. si ei,chelnerii, super draguti. pozele le vedeti la mirese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Buna fetelor,

Stiti ceva de Alexandra Cafe( intrarea spre Roata Mare, in Herastrau)? Daca s-a mai scris despre aceasta locatie, va rog sa ma iertati...

E potrivita pt. o nunta? Ceva comentarii?

Patrice si Ilinca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/nature474/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Am fost o singura data acolo, la o bere, tarata de niste amici, acu vreo 2 ani. Am stat la terasa, care sigur nu e pentru nunta. Despre interior habar n-am.
Parerea mea:
Bile albe: amplasament
Bile negre: servire mult prea greoaie (poate s-or fi schimbat lucrurile intre timp) si preturi mari, loc de/cu fitze.

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

johanna101, 4Success, elenuca: noi am mancat acolo si ne-a placut foarte mult (desi... parca mancarea de la COS a fost mai buna...). Problema lor e acea "orchestra", am auzit pe cineva care avea de gand sa-i intrebe cat vor ca sa NU cante la nunta respectiva. Nici noua nu ne-a placut si a fost unul din motivele principale pentru taierea lor de pe lista (cu parere de rau pentru mancarea tare buna si pentru locatie...)
Spor la pregatiri!

Optimistul e mai aproape de Adevar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns plici plici spune:

quote:
Originally posted by nature

Buna fetelor,

Stiti ceva de Alexandra Cafe( intrarea spre Roata Mare, in Herastrau)? Daca s-a mai scris despre aceasta locatie, va rog sa ma iertati...

E potrivita pt. o nunta? Ceva comentarii?

Patrice si Ilinca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/nature474/my_photos



neata!
am fost eu anul trecut la o nunta acolo. si mi-a placut. nu stiu sa-ti spun preturi si d-astea, dar servirea a fost peste asteptari (au bunul obicei sa te lase sa astepti in general, dar la nunta au zbarnait). Nunta a fost inauntru, frumos aranjat, curat, mancare f buna. Concluzie: de bun gust.
Ah doar... sper ca n-ai multi invitati :) ca nu incap ffff multi acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nature spune:

Neata,

Multumesc de raspunsurile despre Alexandra Cafe.Mie imi place mult acolo, e elegant inauntru si e totul verde in jur.Problema e ca meniul nu e deosebit si pana la urma o sa fie 50 EUR + cativa EUR pt. bauturile racoritoare + cafele.Tortul nu e inclus.Sa vad ce mai pot negocia.

Ieri am trecut si pe la Laguna Blu, totul e ocupat pt anul acesta.

Si am mai fost la McMoni's, mi-a placut oferta lor ( la 45 EUR - meniul cel mai scump) au super preparate + tort.Problema e ca nu imi place prea mult sala....

Patrice si Ilinca
http://pg.photos.yahoo.com/ph/nature474/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roberts spune:

Noi am avut nunta la Mc Monis acum o luna, in salonul rustic (pub). E superb restaurantul, si de meniu, nu mai vorbesc. Absolut delicios.
Ma rog, sunt cateva lucruri la care as putea sa carcotesc, dar impresia generala a fost excelenta (a contribuit la asta si dj-ul foarte foarte bun care a stiut foarte bine sa alterneze muzica si ce si cand sa puna). A fost un ring de dans foarte mare (pe terasa).
Am mai vazut si un alt salon aranjat pentru nunta (soarelui parca) si arata foarte bine (parintilor nostrii le-ar fi placut mai mult, dar noi am vrut ceva deosebit si am mers pe rustic). Mi-a placut ca fiecare salon are acces o terasa.

Ti-l recomand cu caldura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bep81 spune:

roberts, ce dj ai avut? imi poti da un nr de telefon ceva? cat ti-a luat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doctoritza spune:

Buna la toata lumea!
Eu am nunta in iulie 2007 si am inceput sa caut restaurant din timp!
Ce parere aveti de Restaurant Riviera din parcul 23 August? Anul acesta a fost renovat si arata foarte frumos si stilat. Problema mea ar fi pretul cam mare...2,4 milioane fara bauturi pt un meniu traditional. Si mi-au mai aratat si niste poze cu mancarea care aratau f bine dar nu mi-e clar daca e si suficienta.
A fost cineva acolo la nunta?
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

quote:
Originally posted by doctoritza

Problema mea ar fi pretul cam mare...2,4 milioane fara bauturi pt un meniu traditional.


E (cam) scump... la pretul asta adaugi si bautura si altele. Si poti avea surpriza sa se si scumpeasca.

Noua ne-a placut locatia, cand cautam pt nunta, dar...nu terminau renovarea in timp util, asa k am ales altul. Bine, atunci aveau si alte preturi...

Proaspat casatorita !


Nunta noastra - cateva fotografii

Mergi la inceput