Comentarii despre restaurante (3)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lid spune:

Imi poate spune si mie cineva cate ceva despre Casa Oamenilor de Stiinta? Am vazut in listutza ca mai sunt si alte miresici care au nunta acolo. Sau poate tu radu300 ai fost acolo la vreo nunta? Daca stie careva ceva ori de bine ori de rau imi impartasiti si mie va rog
va pup pe toate

http://www.alidaandadi.myevent.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

Radu, am vazut fotografiile facute de voi sunt tare reusite. M-ar interesa sa stiu cum putem colabora, zi-mi te rog pe mp.

De asemenea, revin cu intrebarea mea legat de Restaurantul Monte Carlo din Cismigiu, este localizat chiar pe lac. Bune, rele?

txs
ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri. spune:

quote:
Originally posted by radu300

Laguna Blu este OK. Nu am vazut aer conditionat, dar nici nu m-am uitat dupa el. Mancarea a fost in regula, ospatarii la fel (desi era evident ca echipa este proaspat formata). Cat despre sala, am vazut-o decorata pe crem cu portocaliu si a fost bine. Merge cu siguranta si ceva pe rosu, dar este posibil sa fie prea incarcat, apasator. Sala este deschisa la culoare si BINE ILUMINATA (fiecare cu ce-l doare ) iar in imediata apropiere este o insulita unde se pot face fotografii. Daca mi-as face nunta acolo? Da!


"www.PentruNunta.ro"



Radu, multumesc mult de tot! M-ai linistit Daca tu care ai experienta in domeniu spui ca e ok si ti-ai face nunta acolo, nu pot sa fiu decat super incantata!

Mai am o intrebare pentru tine (ca profesionist). Acolo la restaurant sunt geamurile alea mari. E vreo problema din punctul tau vedere ca fotograf? Adica ar trebui acoperite, deranjeaza? Am auzit o teorie de genul: se reflecta blitzul in geam si imi ia ochii....etc. As vrea sa stiu daca e obligatoriu sa pun perdelute cu lumini la geam sau pot lasa si fara.

Mersi frumos!

Don't worry, be happy!
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

cri, aici depinde de tehnica fotografului. Pe mine ma lasa rece geamurile si oglinzile, pentru ca lucrez 99% bounce. Dar depinde de fotograful tau. Nu este o regula. Daca lucreaza cu blitz direct pe voi, atunci o sa aiba probleme, mai ales daca nu stie ce face si trage perpendicular pe geam. Perdelele nu sunt obligatorii, am avut un eveniment in care aveam oglinzi de jur impreujurul salii si nu am avut nici o problema. Un pic mai multa grija decat de obicei asta este singura problema.
Elenuca, multumesc de aprecieri, dar nu pot sa iti trimit nimic pe PM pentru ca inca nu ai. Trimite-mi un mail si iti raspund.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

Buna dimineata Radu, imi poti scrie pe irisaro@yahoo.ca. M-ar interesa sa stiu care e oferta voastra. La restaurantul de pe lacul Cismigiu ai filmat vreodata , cum e acolo ai idee?

Multam' mult

ela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri. spune:

Radu, iti multumesc mult pentru raspuns!!! Eu colaborez pt nunta cu Ralucah, asa ca fotograful e de la ea. Nu stiu cine anume va fi, dar sigur cineva priceput si cu experienta

Don't worry, be happy!
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanna101 spune:

quote:
Originally posted by elenuca

nunta o avem pe 17 septembrie, iar ingrijorarea mea e legata de orchestra, prea ne-au bagat-o pe gat, vorba aceea..." vrei nu vrei, bea grigore aghiazma"...... ei ne-au asigurat ca pot sa cante orice, de la populara la salsa, au si un dj... dar, vroiam sa stiu daca si-a facut cineva acolo cum i s-a parut. Partea buna a fost ca nu ne-a impus taxa de restaurant, remiza si alte nebunii, in schimb trebuie sa platim noi husele la scaune... una peste alta e ok. Daca nu m-ar fi placut locatia le ziceam pas de mult, mie imi place sa am ultimul cuvant chiar si la o legatura de patrunjel luata din piata...

tu? pe cand?



Casa de piatra!

Uff! In sfarsit cineva care este in tema.

Anul viitor voi avea si eu nunta. Intentionez sa o fac la Monte Carlo. Am inteles ca inauntru e dragutz si incapator. Am ales restaurantul pentru locatia in parcul Ciscmigiu.
Nu am fost inca sa vorbesc cu ei dar o voi face cat de curand. Deocamdata nu sunt in tara.
Totusi ma gandesc ca poate ai putea sa imi spui cate ceva in plus. Orice ... si binenteles daca imi poti spune cat este tacamul ... macar aproximativ.


Merci mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns johanna101 spune:

Elenuca, acum am citit si restul si mi-am dat seama ca si tu ceri cat mai multe detalii.

Intaresc si eu randurile curiosilor referitor la restaurantul Monte Carlo.

Detalii va rugam!

Multumim anticipat!

Eu abea pe la sfarsitul lui iulie merg acasa si voi face o vizita la locatie ...

Elenuca, mi-ai dat emotii cu orchestra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 4Success spune:

Salut,

si eu as dori sa aflu mai multe detalii despre restaurantul Monte Carlo? O sa am nunta anul acesta, mai exact in Septembrie,si am deja emotii fff mari......am citit ce ati scris voi si am vazut ca la fel fac cu toti cei care vor sa faca nunta acolo, sunt obligatorii husele si muzica..si pe huse mai vor si o gramada de bani si nici macar nu au mai multe culori.apropo de mancare noua ne-au
spus la inceput ca se mai pot face modificari la meniu si cand am fost acum 2 saptamani au zic ca nu, nu se modifica nimik...slava domnului ca am reusit sa ne intelegem cu ei in cele din urma dar tare imi e ca or sa ne faca vreo bucurie inainte de nunta.
Inca o data ii rog pe cei care au avut sau au auzit de nunti facute acolo sa ne impartaseasca si nou din experienta lor.

Pupici si Casa de Piatra tuturor!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

am fost la Monte Carlo, aproape in fiecare seara, am fost si la o nunta ca sa vad cum e... DJ-ul e super, nu am avut ce sa-i reprosez, muzica e excelenta, sonorizarea de asemenea, apoi a venit o cantareatza de muzica popula a, tot a lor si a cantat, inceputul a fost timid, sincronizarea cu orchestra a schiopatat pe alocauri, dar una peste alta mi-a placut. Eu zic ca o sa fie bine. Oricum nu poti sa satisfaci toate gusturile si cu siguranta vor fi voci care vor comenta in fel si chip, insa, e nunta noastra nu a lor. Legat de meniu, ne-au spus ca inainte cu doua saptamani il batem in cuie, in principiu au fost deschisi la a mai adauga cate ceva pe ici pe colo, bautura o aducem noi integral, tortul de asemenea.

Cam atat, daca mai aflu ceva va spun, de asemenea si voi daca aflati noutati nu le tineti pentru voi...

Mergi la inceput