Comentarii despre restaurante (3)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns silda spune:

pt tehereea:am fost anul trecut la o nunta la yda(sfarsitul lui iulie mai exact) si as vrea sa-ti impartasesc impresiile mele:
-sala frumos amenajata,loc suficient de dans pe mijlocul salii
-mancare f buna(toate felurile au fost f gustoase si calde-un lucru f important la o nunta;daca pestele e rece cum l-am mancat la Casa Bucur..)
-chelneri f atenti
-din pacate, afara era f cald(vreo 35 grade);ne-am trezit cu aerul conditionat oprit deoarece ,au motivat ei, oricum nu face fata la caldura de afara; eu nu stiu cand ai tu nunta(din neglijenta am uitat sa ma informez), dar iti sugerez sa discuti cu ei inainte de nunta acest aspect-la respectiva nunta au fost invitati care au plecat pe la ora 12-01 noaptea din acest motiv.
-toaletele nu pot sa zic ca erau f murdare, dar neingrijite cu siguranta; e o problema pe care au mentionat-o si altii aici pe forum
-tortul diplomat cu fructe, luat de la ei, avea un gust usor acrit(daca pot sa-i spun asa);probabil ca nu l-au depozitat corespunzator-noroc cu parffait-ul care a fost super.

Sper sa nu te superi pe ce am am scris anterior si te rog sa nu le iei ca pe o chestie de genul"wow ai ales un restaurant care mie nu-mi convine"sau alte chestii de-astea.As vrea sa le iei ca pe niste problemutze pe care sa le ai in vedere inaintea nuntii...

Toate cele bune!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tehereea spune:

silda, multumesc mult.Si sa fii convinsa ca nu o sa ma supar.Din contra. Nu mi se pare firesc sa ne suparam pe cineva care ne povesteste punctul lui de vedere.Eu oricum sunt cam stresata cu rest , am auzit multe lucruri negative.Si desi a fost ultima optiune( noi am ales rest in functie de data nuntii) mie imi place cum arata ,cu parcul; bine ca mi-ai spus ca a fost in ordine cu mancarea.O sa-l aleg alt tort; stiam faza cu toaletele si o sa am grija de asta.Sper sa fie frumos.Nunta e pe 3 iunie,deci poate nu-i asa cald.pupici si oricum o sa vedeti pozele.bautura o sa fie destul si variata , o sa-mi aranjez doar cu flori si balonul jumbo.alte detalii mai stii?poate vorbim pe mail

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

quote:
Originally posted by tehereea

E asa dragut la Yda.Tot parculetul e inverzit, si primavara de-abia a sosit.Recomand din toata inima rest atat pentru locatie, decor natural 100%, cat si pentru relatia cu cei de la rest.Sunt super de treaba.




Iti dau dreptate e super...verdeata, parc si lac...Si noi am facut nunta acolo si a fost mai mult decat SUPERB....poate cu toaletele sa fie ceva desi noi nu am avut nici o problema...Bafta miresicilor!!

Cat despre tort noi l-am avut pe cel de la ei...aduc tortul chiar in ziua nuntii si nu stiu cum sa se strice asa repede..doar daca deja de la cofetarie e problema...noua ne-au spus toti ca a fost delicios si dupa farfuriile goale de tort cam asta a fost adevarul.

Nunta noastra
Nasi de cununie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

Ce parere aveti de Monte Carlo? a fost cineva acolo?

am postat intrebarea asta peste tot si nu am primit nici un raspuns...:) dar eu mai sper...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

Ma refer la Monte Carlo din Cismigiu- Bucuresti...
astept vesti!

sa fiti fericiti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lid spune:

elenuca eu nu stiu nimic din pacate despre acel restaurant dar totusi eram curioasa sa-mi spui tu mai multe detalii. Locatia o cunosc dar m-ar interesa cam costa meniul cu sau fara bauturi si capacitatea restaurantului. tu cand ai nunta?

http://www.alidaandadi.myevent.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenuca spune:

nunta o avem pe 17 septembrie, iar ingrijorarea mea e legata de orchestra, prea ne-au bagat-o pe gat, vorba aceea..." vrei nu vrei, bea grigore aghiazma"...... ei ne-au asigurat ca pot sa cante orice, de la populara la salsa, au si un dj... dar, vroiam sa stiu daca si-a facut cineva acolo cum i s-a parut. Partea buna a fost ca nu ne-a impus taxa de restaurant, remiza si alte nebunii, in schimb trebuie sa platim noi husele la scaune... una peste alta e ok. Daca nu m-ar fi placut locatia le ziceam pas de mult, mie imi place sa am ultimul cuvant chiar si la o legatura de patrunjel luata din piata...

tu? pe cand?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

Vin si eu cu o intrebare pentru cele care stiu!!!!Stie cineva ceva de rastaurantul Capitol, e chiar langa Cercul Armatei!!!Multumesc .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cri. spune:

Fetelor am o problema destul de mare si enervanta pe deasupra
Noi am ales pentru nunta restaurantul Laguna BLu pentru 2 septembrie anul asta. Dupa ce ne-am ales nasii si le-am spus unde facem nunta, ei s-au dus acolo in prospectie. Nu au intrebat, dar au vazut ca nu sunt in sala aparate de aer conditionat, drept pentru care ne-au facut un mare "sos", cum ca de ce nu i-am intrebat inainte sa alegem rest., ca suntem tineri si fraieri si nu ne pricepem....ca o sa murim toti acolo si daca deschide careva geamul si se face curent, nasa pleaca. In concluzie, dezastru. Trecand peste comentariile despre nasii nostri....spuneti-mi si mie va rog daca ati fost acolo la o nunta cand afara era cat de cat cald si ati lesinat, crapat, murit....de cald Parca radu300 a spus la un moment dat ca a fost acolo la nunta si o sa puna pe forum impresii. Oricum orice informatie e AUR curat



Don't worry, be happy!
Nunta noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radu300 spune:

Laguna Blu este OK. Nu am vazut aer conditionat, dar nici nu m-am uitat dupa el. Mancarea a fost in regula, ospatarii la fel (desi era evident ca echipa este proaspat formata). Cat despre sala, am vazut-o decorata pe crem cu portocaliu si a fost bine. Merge cu siguranta si ceva pe rosu, dar este posibil sa fie prea incarcat, apasator. Sala este deschisa la culoare si BINE ILUMINATA (fiecare cu ce-l doare ) iar in imediata apropiere este o insulita unde se pot face fotografii. Daca mi-as face nunta acolo? Da!

Mergi la inceput