Craciun pentru batrini

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

quote:
Originally posted by adinagray

Fetelor,
Gestul vostru e minunat si ma bucur ca exista atata bunatate in oameni. Eu am descoperit de curnd siteul asta (de cand cu campania Sabinei) si de atunci am ramas "depedenta"Se discuta si se fac atatea lucruri minunate aici
Revenind la subiect, cred ca acesti batrani sunt cei mai napastuiti de soarta, poate si mai mult decat copiii orfani. Macar copiii mai primesc ajutoare ceva, pe cand batranii sunt uitati de toti..
Dar uite ca mai sunt si fete minunate ca voi care le lumineaza viata.

As fi vrut sa fiu si eu acolo sa va ajut, dar macar cu bani sa contribui si eu. M-am tot gandit cum sa trimit banii pt ca sunt comisioane mari din strainatate, dar acum mi-a venit ideea sa o rog pe mama din Romania sa depuna niste bani in cont. Ea locuieste in jud Sibiu. Daca are numarul de cont se poate duce la orice banca sa ii depuna?

Felicitari pentru initiativa si astept raspuns in legatura cu contul.

Adina




Nu stiu daca ti-a raspuns cineva, dar poate merge la CEC sa depuna banii in contul afisat aici pe subiect.

lina, cu Alina (12.11.02) si Ana (9.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Nu exista vreo posibilitate sa trimit bani prin mandat postal? Din cauza de serviciu si copil nu pot ajunge la banca, in schimb am un oficiu postal in apropiere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


fetelor,eu am invitat mamicile de la orfani sa vina si aici...
buggy..idei noi..
1. exista aici pe forum un subiect dedicat bunicilor...altul dedicat iubitorilo de carti..intrati acolo si invitati fetele aici..nu uitati ca multa lume se fereste sa intre aici caci este multa suferinta.
2. Anculina a avut niste idei super..a scris la diferite firme si cofetaria Alice doneaza cozonacei pentru orfani...eu azi sun la firme de incaltaminte..
fetelor..intrati la firme de fainose si dulciuri..poate sponsorizeaza cineva..faceti o scrisoare de suflet..si trimiteti mail..nu costa nimik.
gasiti firme farmaceutice, pentru a sponsoriza cu vitamine..suntem in post..e spiritul craciunului...vedeti ce faceti
chiar si medicamente...
apoi, incercati sa vedeti daca gasiti o firma de scutece, ca mai sunt si batrani care fac pe ei saracii...sunt astia locali..poate sponsorizeaza...
vedeti cati sunt imobilizati in carucioara..daca au toti..daca au proteze sau ce le mai trebuie...tratament medical...docotri avem o groaza..dar voi cautati sponsori..
ce ramane nesponsorizat se cumpara..nu inainte insa de a incerca tot

hai curaj..mai cititi pe dincolo..mai intrebati-ma..va

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Iulia Laura spune:

Fetelor,

To make a long story short, acesta este primul meu post aici, dar sunt la curent cu aproape tot ce se intampla in privinta craciunului pt batrani de pe 15.12. Ii multumesc colegei mele Terry, pt ca ea a fost persoana mea de legatura cu voi si pentru ca m-a adus aici.pup.

Acum, am vesti:

1. In contul de la Finans se va face cel mai probabil azi o plata de la un ING (un prieten apropiat lucreaza acolo si dupa ceva munca de convingere, va face o donatie personala, urmeaza sa aflu si suma). Deci, catrinadil, te-am anuntat ca sa nu mai scoti extras si ca sa avem asa o idee despre suma totala. Bani se vor mai aduna dupa data de 05.12, eu am sa ii adun de la colegii mei. Sunt optimista cu suma, va tin la curent.

2. Am rezolvat cu combina. Nu se anuntase nimeni asa ca pana la sf saptamanii cumpar o combina- un prieten de-al meu, de fapt :). Din pacate nu va fi statie, dar cred ca e buna si asta. Oricum daca mai sunt doritori, am inteles ca sunt 4 etaje, deci macar una la doua etaje, sau una pe etaj, daca am putea. Daca nu, una cred eu ca e ok!

3.Acum sunt in plin proces de spam-uri a tuturor cofetariilor si patiseriilor pe care le pot gasi atat eu cat si Terry.

4. Avem ceva vesti despre CD-urile cu colinde sau cor?

Cam asta...Bafta si mie si voua!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Iulia Laura bine ai venit. Din cate mi-am notat eu aici, Anculina scria ca face ea CD-uri cu colinde.

Eu am disponibili 1.000 RON din partea firmei, cu care pot cumpara produse de protocol pe factura. Asta inseamna ca pot cumpara si combine, asa ca daca voi faceti rost de dulciuri in alt mod... Ca eu ma gandeam ca cel mai simplu ar fi sa iau de acesti bani 200 de ciocolate si 200 de pachete de biscuiti sau asa ceva pt niste pachetele. Dar asta banuiesc ca vom decide mai incolo.



lina, cu Alina (12.11.02) si Ana (9.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

la Bella Ulker a donat o caruta de bani..vedeti cu ei de biscuiti, faceti o scrisoare..vedeti la producatorii de ciocolata ...ca si noi o sa scriem...nu cumparati..faceti intai sapaturi...
Incercati sa luati combine second hand..luati cu voi un electronist bun si cumparati 3 combine in loc de una..la cele second hand ai 6 luni garantie, la cele noi ai un an....
bravo fetelor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

fetelor,
am vazut pe site-ul carrefour oferta de brazi artificiali. am decis ca donatia mea sa fie 4 brazi artificiali. este suficient? de care credeti ca ar fi mai bine sa cumpar de 1.5 m sau de 1,8 m?
mi-ar fi mai greu sa ii car pe cei de 1,8 m. si banii care raman (daca ne decidem la cei de 1,5 m)(pentru ca intentionez ca donatia mea sa se ridice la suma 200 RON) sa se alature celorlalte donatii in bani pentru pachete. ce ziceti?
va rog sa imi spuneti.
va pup
terry

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anelize spune:

Fetelor o sa trimit si eu niste bani in cont pe 25 sau 25 noiembrie.O sa vina de la Transilvania.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,
Scuze ca am scris asa tarziu...
Am o saptamana full
Nu ma vait...dar ideea e ca ma scuz ca nu am fost pe faza de cateva ori.
Imi voi gasii timp insa sa fac lista si sa vorbesc la spital cu cea care se ocupa de asistenta sociala.
Trebuie sa ne mobilizam si cu scrisorile (mailurile pt firme)
Tinem legatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

M-am gandit ca ideal pt ei...ar fi ca in afara de alimente, un pachet sa contina : o pereche de papuci, sosete groase, lenejerie si un halat gros.
Ce parere aveti?

Mergi la inceput