Craciun pentru batrini

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Am 50 RON de la Arhistefy. Multumim.

Am vorbit la un distribuitor de medicamente sa vedem daca ne sponsorizeaza cu niste vitamine. Si voi suna azi la firma care a facut halate pentru o clinica din Bucuresti sa vad daca pot aranja sa ne doneze niste halate. Si sa ma interesez si de o firma producatoare de sosete. Buna idee, Buggy!

Pasho, esti de milioane, fata mea! Multumim de idei.

lina, cu Alina (12.11.02) si Ana (9.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna,Asa cum am promis am lista cu cei care s-au oferit sa ajute la organizarea acestui Craciun. Daca am uitat sau am gresit ceva, va rog sa ma corectati Lista cu ceea ce s-a strans deja:ARHIESTY- 50 RON
CAROLINAH-100 RON
CATRINADIL 53 RONLista cu intentii:LORELEI 19 -O SUMA DE BANI
ADELA -O SUMA DE BANI
LAURA B- O SUMA DE BANI
TURTURICA - 200 DE FRANCI ELVETIENI
ADINA GRAY- O SUMA DE BANI
BUGGY- 100RON + AJUTOR ORGANIZARE (CUMPARATURI, FACUT PACHETE, IMPODOBIT BRAZI)
ALINUTZA1980- 50 RON
IRELAND - 50 RON+ ORNAMENTE
CLYO- O SUMA DE BANI
BEBE BECA- 100 DE RON+ CANTAT COLINDE SI AJUTOR LA EVENIMENT DACA E WEEK-END
PASHOSHA- 200 RON + CARTI
RALUALEXANDREI- COZONACI + 1 BRADUT
LOREG - CD-URI COLINDE + AJUTOR LA ORGANIZARE, MERS LA CUMPARATURI, FACUT PACHETE, PARTICIPARE LA EVENIMENT
ANELIZE- O SUMA DE BANI
TERRY- 4 BRAZI ARTIFICIALI
CAROLINAH- 1000 DE RON+ 100 DE RON ( DE LA SEF)
ANCULINA -CD-URI COLINDE
IULIA LAURA - O COMBINA + BANI STRANSI DE LA COLEGI
INA 32- O SUMA DE BANI
ANTONOAIA- O SUMA DE BANI
Incercari de sponsorizari: CAROLINAH- INCERCARE PT OBTINERE SPONSORIZARE DE VITAMINE, HALATE SI SOSETE
TERRY- INCERCARE DE OBTINERE SPONSORIZARE DE LA COFETARII, PATISERII DE COZONACI, PRAJITURI
BUGGY- INCERCARE DE OBTINUT SPONSORIZARE DE LENJERIE INTIMA

Cam asta este lista, va rog sa nu va suparati daca am gresit ceva si sa ma corectati. Tinem legatura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

Fetelor. am vb cu Mos Craciun.
In principiu i-am spus ca pe data de 18 Dec s-ar organiza. urmeaza sa vb detaliile si sa spun exact ora si locul unde sa vina. nu am reusit sa obtin o sponsorizare. va costa 1.200.000 pentru 1 ora si jumatate. este bine? sa acceptam? spuineti-mi va rog ca sa stiu si sa aranjez de pe acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Terry, nu te supara pe mine, dar eu cred ca sunt bani dati degeaba pt Mos Craciun. Este vorba de batrani, nu de copii si nu are acelasi efect. Cei 1.2 ROL i-am putea folosi mai bine pe altceva. In plus, petrecerea este pe 15 dec, nu pe 18, nu?

Buggy, voi strange mai multi bani de la colegi, nu numai 100 RON de la sef. Si, am trimis si eu o cerere de sponsorizare la Loulis pt cozonaci. Sper sa avem succes, ca din ceea ce am citit pe site-ul lor sunt destul de sociali in actiunile lor.



lina, cu Alina (12.11.02) si Ana (9.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns contactnicole spune:

As vrea sa donez si eu 100RON. N-am scris pana acum, ca mi-am propus sa ajung sa-i depun la banca si abia apoi. Dar cum n-am ajuns pana in ziua de azi cred ca e mai repede daca ma vad cu una din voi. In zona Iancului, dupa 6 seara sau in weekend, care din voi poate, sa-mi dea un mesaj, va rog.
Multumesc!

Nicole

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

quote:
Originally posted by contactnicole

As vrea sa donez si eu 100RON. N-am scris pana acum, ca mi-am propus sa ajung sa-i depun la banca si abia apoi. Dar cum n-am ajuns pana in ziua de azi cred ca e mai repede daca ma vad cu una din voi. In zona Iancului, dupa 6 seara sau in weekend, care din voi poate, sa-mi dea un mesaj, va rog.
Multumesc!

Nicole



Pot sa ma intalnesc eu cu tine la Of. postal 39 de pe Iancului astazi dupa ora 18, cand vrei tu.

lina, cu Alina (12.11.02) si Ana (9.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

nu am de ce sa ma supar. de aceea v-am cerut parerea.
am vb. cu buggy aseara si ne gandeam ca ar fi mai bine in we (de aceea am pomenit data de 18). cati dintre noi vor putea veni in timpul saptamanii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns an-k spune:

Turturica, super ideea ta, mi-ai dat lacrimile cand am citit, eu am fost crescuta de bunica din partea mamei, chiar daca ai mei locuiau tot in bucuresti, suntem in relatii bune si am fost intotdeauna, dar au fost mult mai putin timp langa mine in comparatie cu bunica, ea s-a stins acum doi ani, cand eu eram plecata din tara, si ea era singura, la fel ca si tine simt ca nu i-am spus destul cat de mult am iubit-o, si regret ca nu am fost langa ea

mi-ar place f mult sa ajut niste batranei cu zambet dulce, nu am intales cum e cu pliculetul, e drept nu am citit tot din lipsa de timp, dar as vrea sa primesc o adresa pe PM

mii de multumiri


anca si micutza Bianca(14/03/2005)
http://community.webshots.com/user/biancahugoanca

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=62378" target="_blank">teledon, 4000 de euro, lumina ochilor pt Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Pana la urma n-am inteles, exista vreo posibilitate sa trimit banuti pe numele cuiva, prin mandat? Daca nu, am o mare rugaminte la posesoarea contului din finans bank (nu-mi amintesc acum nick-ul), sa-mi trimita pe pm cnp-ul. O sa incerc sa fac transferul din brd unde am cont dar aia imi cer pentru orice transfer cnp-ul titularului de cont, si filiala finans unde este deschis contul.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

fetelor, e extraordinat cum v-ati organizat
an-k, restul fetelor din strainatate care vor sa trimita bani, imi trimit prin plic. E putin mai riscant decit un transfer bancar, insa transferul bancar costa in plus prin comisionul perceput de banca. Iti trimit un pm cu adresa mea.
Fetelor din Romania, eu incerc sa aflu daca vine cineva din strainatate in tara inainte de 15 decembrie, insa, in caz ca nu gasesc pe nimeni, v-as ruga sa-mi dati un numar de cont unde sa transfer suma de bani pe care reusesc sa o string pina atunci. O sa suport eu si comisionul bancar in cazul in care chiar nu gasesc pe nimeni sa aduca banii.
Inca o data multe felicitari pentru gestul extraordinar pe care il faceti si imi cer scuze ca, desi am initiat topicul, nu sint la fel de activa ca si voi. Pe de o parte distanta nu imi permite, pe de alta parte am o perioada mai agitata la birou, insa incerc sa va citesc cit de des pot.

Mergi la inceput