Craciun pentru batrini

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns antoioana spune:

Aveti mare dreptate, trebuie ajutati! Si-apoi rau de cei ce-si uita batranii...Trimitem si noi! Doamne ajuta!
anto

...ce-ntamplare cu mine Anto, ce minune cu ei Ioana si Stefan si bb din burtica...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Loreg spune:

Buna ziua dragele mele,
Mii de scuze ca n-am mai intrat pe-aici si n-am tinut legatura cu voi atat de strans precum as fi vrut..insa in perd asta a anului ma omoara serviciul...sunt prinsa pana peste cap.
Ideea e in felul urmator:
- Buggy eu stau in zona Iancului-Pantelimon...asa ca poate reusim sa ne intalnim intr-o seara (pt ca toata ziua sunt la birou - eventual vb la tel ca sa ne putem sincroniza)
- Terry, scuzele pt ca nu ti-am mai dat mesaje asa cum ti-am promis....o sa-ncerc sa-mi organizez mai bine timpul ca sa ma pot implica atat cat vreau...
- eu lucrez la RTC asa..ca o sa ma gandesc ce se poate cumpara de-acolo...mi-ar placea sa pot spune si eu ca voi strange bani de la colegi, insa..din experienta anilor trecuti stiu ca nu se va intampla asta...(in fiecare an se strang bani pt copiii orfani la care se merge cu regularitate si e mare chin, asa ca ...nu stiu in ce masura voi reusi eu..)
- mai am acasa niste casete si CD-uri cu colinde ; CD-urile sunt cu colindele lui Stefan Hrusca.
Concluzia....asa cum v-am spus..vreau din toata inima sa va ajut...merg si la cumparaturi, merg si atunci cand se fac pachetele, merg si la impodobit brazii, merg si pe 15 Dec la "SERBARE"...ideea e sa-mi spuneti (BUGGY, TERRY...si celelalte fete...puteti sa ma si asasinati cu mesaje daca e nevoie...numai sa iasa totul bine)..ca sa-mi pot lua zile libere trebuie sa stiu cu o zi inainte...Iar daca vreuna din fetele din Bucuresti vrea sa dea bani cash..incerc eu pe seara sa ma deplasez prin Bucuresti sa-i iau si eventul ma intalnesc dupa aceea cu Buggy sa-i dau..Daca exista comunicare eu zic ca se vor rezolva toate.
Parerea mea e ca pana pe data de 10-12 Dec sa se stanga banii si cu 2 zile inainte sa se faca cumparaturile...mobilizarea maxima trebuie sa fie intre 10 si 15 Dec (parerea mea)
Astept mesajele si ideile voastre (lorygn@yahoo.com - ma mai gasiti si pe MSN din cand in cand)
si ganduri bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Deci asa ramane am sa fac cati cozonaci ma tin puterile si chiar astazi ma duc in hipermarket sa vad cam la ce preturi sunt bradutii de plastic.

Andra ,mamica lui Robert si a Mariei album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Va iubesc!!!
A aparut o poblema, dupa cum v-am zis suntem doua fete pe acelasi cont, Ana are probleme cu computerul ( virusi) ea a fost mai prezenta pe forum decat mine, o sa incerc pe cat posibil sa ii tin locul si sa nu va dezamagesc. Eu sunt Andreea si o sa fac modificarile de rigoare la profil pana cand reuseste Ana sa isi rezolve problemele. Ea oricum se va implica si va ajuta in continuare.
Adresa de mail la care ma puteti gasi este an_stoica@yahoo.com
Sunt tare mandra de noi si sunt sigura ca vom reusii sa le facem atat copiilor de orfelinat cat si batranilor de la azi super bucurii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

mai Carolinah...fata draga, eu nu stiu cine vine cu tine sa ia cartile..dar sunt 3 cutioaie serioase si sunt cam 70 de carti in cutie pe putin...
le dau in amintirea mamei mele, care s-ar fi bucurat tare mult sa ii poata ajuta pe cei batrani si uitati...
Oricum, sunt foarte multe carti si in calitate buna chiar foarte buna, asha ca ma bucur sa pot alina niste suflete si de asemenea ma gandesc cu groaza cine le cara...ca eu nu pot nici sa le ridic..super grele...a , si inca intr-o punga ...tot carti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

quote:
Originally posted by pashosha

mai linah...fata draga, eu nu stiu cine vine cu tine sa ia cartile..dar sunt 3 cutioaie serioase si sunt cam 70 de carti in cutie pe putin...
le dau in amintirea mamei mele, care s-ar fi bucurat tare mult sa ii poata ajuta pe cei batrani si uitati...
Oricum, sunt foarte multe carti si in calitate buna chiar foarte buna, asha ca ma bucur sa pot alina niste suflete si de asemenea ma gandesc cu groaza cine le cara...ca eu nu pot nici sa le ridic..super grele...a , si inca intr-o punga ...tot carti

pasosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!



Auzi, nu trebuia sa ne vedem aseara, oare? Ca eu nu mai stiu... In orice caz, daca sunt f grele cartile, nu-i nici o problema, ca vin cu barbatu-meu, dar va trebui sa le ducem direct la azil (buggy, tu aranjezi asta, da?), ca eu nu am unde sa le tin pana atunci.

In concluzie, cand ne vedem pt carti?

lina, cu Alina (12.11.02) si Ana (9.05.05)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns terry spune:

Fetelor, am vesti noi.
Va spuneam intr-un mesaj anterior ca voi incerca sa cooptez mai multe persoane. A avut ecou si s-au mobilizat mai multi colegi (carora le multumesc foarte mult).
Vor sa participe cativa dintre ei la impachetare si chiar la cumparaturi.
Eu voi fi legatura cu ei pentru ca nu au user aici si ii voi tine la curent cu tot ceea ce intreprindeti si voi aici.
S-a oferit cineva sa cumpere o 'combinuta' pentru azil. va rog mult sa-mi spuneti daca este necesara. Banii (in jur de 10 mil.) vor veni dupa data de 6 decembrie. Cu cine credeti ca ar fi bine sa ia legatura in apropierea datei pentru a se putea intalni pentru cumparaturi? astept pe PM un nr. de tel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


Caaro, da un semn si tu....oricum, nu cred ca azi am cei 200 RON ca am de facut alte plati...hai in 2 zile ca sa dau tot ce am de dat...ce zici?..eu oricum le am pregatite..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carolinah spune:

Pashoooo, aici sunt. Te-am sunat pe mobil, dar n-ai raspuns.... Ar trebui sa fie seara sau in w/e ca sa fie si barbatu-meu liber.

lina, cu Alina (12.11.02) si Ana (9.05.05)

Mergi la inceput