Teste de glicemie pt baietel diabetic de 1 an -2

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:



pentru voi TOATE din partea noastra.

va multumesc ca existati !

Ma simt cer pentru ca o parte din probleme au inceput sa se rezolve, cei drept pentru moment, dar speram sa fiti alaturi de noi in continuare.
As fi vrut sa scriu mai mult....dar numai pot, de fericire, plang pentru Alex, plang........




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an

ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pya59 spune:

draga mea si eu am o fetita cu diabet ti-am scris pe mail cite ceva si daca vrei raspunde-mi si mai vorbim pe mail sau pe net.adresa mea de mail este pya59@yahoo.com.fetita mea are diabet de acuma un an si jumatate,intre timp eu am avut ocazia sa ma documentez despre aceasta boala.scrie-mi daca vrei un sprijin si te ajut cu cea mai mare placere.ti-am scris si unde gasesti bandelete.fii tare. olimpia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:



Nici de data asta nu am avut noroc.
Dsipozitivul pe care tocmai l-am primit de la Loreema, nu se potriveste cu pen-ul nostru.
Noi avem NovoPen 3 Demi( asta inseamna ca se poate folosi si la jumatati de masura), iar acest dispozitiv Novo Pen 1,5 Pen Mate nu se potriveste.
Este cartusul de insulina mai mare decat orificiul lui. Cred ca merge pe cartuse de 1,5 ml. Ori din cate stiu eu la noi in tara se gasesc doar de 3 ml.
Acesta este si unul din motivele pentru care nu i-am luat lui Alex acel pen cu presiune.



Acum chiar nu stiu ce sa mai fac...din doua variante care existau teoretic pentru ca Alex sa numai sufere asa de tare la injectarea insulinei....am ramas fara niciuna.



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an

ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Ana nu te impacienta!
Cand am vorbit eu la depozit, mi-au spus ca exista doua tipuri de PenMate, 1.5 si 3. Dar nici ei nu au fost in stare sa-mi spuna care este diferenta intre ele si pe care ar trebui sa-l comand.
Eu sper ca vor intelege si vor accepta sa il schimbe pe 1.5 cu 3.

Loreema, te rugam ! Cat poti tu de repede, incearca sa negociezi obtinerea lui PenMate 3.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DidiAlex spune:

Am strans de la fetele din Germania 135 uro plus lire de la Andra-Motanik. Astept pliculetul sa vad cati sunt.

am gasit la farmacie testere 1 cutie 50 bucati la un pret de 31 euro.sper sa nu fin inteles io gresit.
O sa le iau si le trimit in ro. Sunt bune ca pret?
astept raspuns pt ca plec din oras si nu am acces la net!


Alexandra

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank"> Un baietel de un anisor, diabetic, insulinodependent. Oare putem sa ii alinam durerea?
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex, un baietel diabetic, insulinodependent.

"Secretul fericirii este sa faci numai ceea ce te pasioneaza" Gabriel Garcia Marquez

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

In SUA costa asa: 65 USD/100 teste, am comandat 2 cutii, shippingul pentru ele costa cam 30 USD. Total 160 USD/200 teste, rezulta 80 de centi testul.

31 euro/50 teste rezulta 62 de euro centi/test. Dar nu stiu cat mai costa expedierea lor.

De fapt, marea necunoscuta pentru mine este cat costa aceste teste in Romania? Macar posta n-ar mai costa asa de mult.
Stie cineva?




www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns strunfita spune:

Ana Maria, am intrat sa-ti spun ca am fost o data in vizita la cineva in Spitalul de copii diabetici de la Buzias. Nu stiu exact ce sa-ti spun despre profesionalismul doctorilor care lucreaza acolo, dar conditiile sunt foarte bune. Cred ca merita sa mergi cu Alex, si datorita spitalului, si datorita faptului ca Buziasul are un parc foarte mare si foarte frumos si aerul este foarte curat. Poate nu stii, dar Buziasul este statiune balneo-climaterica si renumit din cauza apei minerale.

Va doresc multa sanatate, lui Alex si de asemenea si Cristinei.


Carmina si Bogdan (o4.02.2005)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:


Didi Alex , te rog din suflet verifica si vezi daca sunt exact testele de care avem noi nevoie, pentru acest aparat cumparat de Andrada; http://www.lifescan.com/products/meters/ultra/
Te rog verifica bine, sunt de mai multe feluri.
Teste pentru el , eu am cautat pe net, dar nu am gasit, sau poate nu stiu sa caut eu......



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank">Bazar pt Alex
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171&whichpage=1" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an

ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.pscomp.ro/yap/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

DidiAlex, poti sa-mi trmiti si mie pe pm adresa ta ca sa trimit si eu niste bani?
Multumesc

Corina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cricor spune:

Mesaj de la DidiAlex:

Este plecata din oras in weekend, va reintra pe forum luni.

Corina

Mergi la inceput