Salvati-l pe Mihaita ! (7)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Ce vesti bune!!!

Tinem pumnii si ne rugam sa fie bine in continuare, Mihaita sa vina acasa sanatos iar Gabi si Dan sa se bucure din toata inima toata viata de copilasul lor!

Doamne ajuta!

Alina si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Doamne ajuta!
Felicitari si multa sanatate in continuare.
Sunteti niste parinti excelenti!

Va pupam cu drag si ne rugam pt voi.

Cosmina, matusa Sabinei

http://sabinac.netfirms.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns steliandrei spune:

Hai Mihaita, hai puiut mic! Fa-te sanatos! Noi toti ne rugam pentru tine. Parcurile Iasului te asteapta sa le calci iarba, sa te joci cu alti copii in ele, sa arunci priviri frumoase fetitelor iar mamica ta sa fie cea mai fericita mamica din lume!
Cu multa dragoste,
Stelica Andrei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

quote:
Originally posted by laliq


ziua buna tuturor,

vesti calde de la Gabi: Mihaita e bine, nu mai are febra de ieri si a fost scos azi de la terapie intensiva. Momentan sunt singuri in salon si sunt tare bucurosi ca pot sa stea cu el nonstop. Puiutzul e somnolent, doarme mult dar se trezeste des si inca e suparat, dar totusi au reusit sa-i smulga un zambet:o) Tot azi a inceput sa pape (putin iaurt cu ananas). Azi le-au spus ca rinichii functioneaza foarte bine. Cam asta foarte pe scurt. Gabi a zis ca incearca sa intre pe net la noapte si o sa scrie cu mai multe detalii.

Stelica, ai facut foarte bine ca i-ai scris "doamnei" de la ziarul de Iasi. Macar daca ar baga ceva la cap. Din pacate asta se pare ca e un mod de lucru pentru multi jurnalisti in tarisoara noastra si multa apa o mai curge pe Dunare pana lucrurile s-or schimba.

Ma rog ca Mihai sa vina sanatos acasa, iar Gabi si Dan sa aiba putere si optimism in continuare.

Numai bine,
Larisa




Life is a journey, not a guided tour. Bryan Rehard


Ce ma bucur ,sa dea D-zeu sa vina cat mai repede acasa si sa fie sanatos omuletul .
Iustina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

gabriela, ma bucur mult pentru voi.

abia acum am inteles de ce nu ati putut vorbi la telefon, cand am citit pe forum, caci telefonul insistent de ieri , fix de belgia, era de la mine. am vazut ca m-ati"scos".
din nou nu am putut sa vin sa va vad , si tare as fi vrut sa va ajut cu ceva, puiul meu imi face necazuri, se pare ca virusii de aici sunt diferiti de cei din romania(evident) si mi-a facut febra mare. am sa incerc sa va sun din nou maine, dar tot nu pot veni, sper ca ai primit PM-ul meu, daca ai reusit sa intri pe net, si daca doriti, va asteptam chiar maine sa mancati o mancare calda, numai sa ma sunati inainte, sa va explic unde locuim. ma rog la Dumnezeu pentru voi, si daca aveti nevoie de ceva la spital , joi pot veni sa va aduc, sper ca al meu copil se intremeaza , maine doar il mai tin acasa, si apoi il trimit la scoala, deci sunt libera de joi.

putere si speranta!

s-auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Bravo Mihaita, tine-o tot asa si in mod sigur o sa-ti vedem fatzuca frumoasa la aeroport, alaturi ce cei din tara care-ti duc dorul!

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

buna fetelor!

n-am reusit decat astazi sa vorbesc la telefon cu tatal lui mihaita. mihaita este cam agitat am inteles, nu prea vrea sa manance . azi noapte a avut febra din nou , in asa fel incat parintii lor isi petrec timpul numai prin spital si g\fara sa manance aproape deloc.

rugati-va pentru mihaita sa-i scada febra si sa inceapa sa manance bine! Doamne, ajuta-i!

s-auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Gabriela, Mihaita si Dan, din tot sufletul va urez multa putere si de acum incolo si multa sanatate. Mi-au dat lacrimile citind mesajele Gabrielei! Ne rugam in continuare pentru Mihaita si pentru voi si va pupam cu tot dragul!

I wish I were an angel...

"Hai sa divortam, ca sa mai facem nunta o data!" (din jurnalul unui proaspat ginere)
Poze de la nunta (22.10.2005) aici:
http://photos.yahoo.com/anangel_lexi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Dragi prieteni,

Va multumesc din suflet pentru mesajele voastre si pentru incurajarile voastre. Sunteti minunati !!!

Si acum sunt pe fuga, l-am lasat dormind pe scumpul de Mihaita

Astazi analizele de sange s-au mentinut cam proaste, la fel cu cele de ieri si medicii au decis cresterea imunosupresiei. adica asta a fost un prim reject, nu foarte grav, dar este un reject. am inteles ca este normal si ca este posibil sa mai aiba insa ei ar fi fost fericiti sa nu fie nici un fel de reject in prima saptamana, oricat de usor ar fi el. insa suntem pregatiti. daca ar zambi totul ar fi mult mai usor. are in total vreo 15 medicamente care de care mai puternice, este de inteles .... asteptam sa isi revina la energia lui de dinainte, sa ne zambeasca..... este foarte trist, este suparat pe noi, cred, insa astazi a fost prima data cand a intins mainile sa il iau in brate si mi-a fost de ajuns ... deocamdata ..... pentru ca vreau sa il vad zambind, razand, jucandu-se ;.... Mihaita a fost f vesel inainte de a intra in operatie si deoadata s-a trezit in terapie intensiva cu dureri, fara sa inteleaga ce i se intampal ..... ma gandesc ca fost atat de speriat .... a fost greu tare .... insa astazi am urcat in salon .... durerile l-au mai lasat insa i se ad:inistreaza in continuare morfina, insa intr-o doza mult mai mica .... inca mai geme si are dureri, se scoala din somn ..... sunt reactii normalke post operatorii si mai ales post transplant ..... nu suporta bandajele, nu suporta firele, se suceste in patut dintr-o parte in alta, trebuie sa avem grija sa nu si le rupa ca sunt legate de vena totusi ...

va imbratisez pe toti cu mult drag ....

revin cat de curand cu vesti, sper dintre cele mai bune

ah, eram sa uit, de astazi are voie sa manance absolut orice si oricat numai ca face mofturi ... l-am fortat sa manance niste supa si nu s-a innecat ... daca nu mananca ii pun iar sonda in nasuc si stiu ca uraste sonda aia.... azi noapte si-a rupt-o cu atata violenta ca are pe obraji carne vie de la leucoplast .... oricum ni se pare noua ca accepta mai usoir mancarea, inainte chiar o respingea, acuma ni se pare ca face mofturi, dar ca ii place gustul, nu mai face asa mult caca, ceea ce e super ... are 8.900 kg .. mult ianinte

drena era ok acum vreo 2 zile, adica ii curgea cam 5 ml acum a inceput sa ii curga mult mai mult .... asteptam sa treaca si asta ca nu e bine sa curga atata ascita ..... eh, cu Dumnezeu inainte ...

multumesc de mii de ori, va multumesc Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Dragutul de Mihaita ,e normal sa fie suparat pe voi ,el crede ca voi sunteti de vina ,lasa ca o sa ii treaca si o sa fie din nou vesel si nazbatios .
Sa va dea D-zeu tot ce e mai bun pe lume ,va pup ,Iustina

Mergi la inceput