Salvati-l pe Mihaita ! (7)

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Doamne Gabi, fii tare, ai incredere ca totul se va termina cu bine!!
Sunt convinsa ca medicii belgieni vor rezolva aceasta mica problema si ca ajustand medicatia vor reusi sa il convinga pe Mihaita sa accepte complet noul ficatel.
Sa va dea Dumnezeu putere, noroc si sanatate la toti trei!

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Gabriela, iti multumim ca ai venit cu vesti.
Daca dr spun ca aceste reactii sunt normale, asa trebuie sa fie.
Sa nu uitam ca Mihaita este un viteaz.

Va imbratisam.

_

Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Gabriela, ai incredere in doctori, wolfie o sa fie bine...pupa mama baiatu frumos...sa il pupi de la mine pe ingeras, si mult mult curaj

suntem aici

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Dragul de Mihaita...
Multumim de vesti si ,in masura in care poti, mai tine-ne la curent .
Sanatate, putere si un pupic dulce pentru un nasuc dulce(de Mihaita, normal)

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianangi spune:

Gabriela draga mea, multumeste-I lui Dumnezeu si roaga-te la El tot timpul. E singurul care are putere asupra vietilor noastre.
Stiu ca ti se rupe sufletul cind iti vezi copilul suferind, stiu ca in momentele astea ai vrea ca durerea lui, inmultita cu 100, sa ti se dea tie, pentru ca tu poti duce... Durerea ta e insa in suflet, poate mai mare decit chinurile fizice prin care trece acum Mihaita.
Multumeste-I lui Dumnezeu ca i-a dat sansa scumpului tau copil si roaga-te Lui sa-l ajute in continuare.
Nu-ti pierde nici o clipa increderea in Dumnezeu si-n puterea Lui.
Ramii puternica si o sa vezi, va fi bine!

PS> Saruta-i minuta puiului tau, ca din partea noastra.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eliza-daniela spune:

Draga Gabriela si Dan, draga MIHAITA, multa sanatate si putere de SUS! Mihaita, te apara Arhanghelul Mihail, ii porti numele, si ai fost operat aproape de data de 8 noiembrie, ziua ta de nume! Are sa fie bine! Curaj, si fie ca toata dragostea si bunatatea lui Dumnezeu sa fie cu voi, sa va apere, ca si pana acum!
Eliza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ardeiash spune:

dragilor,

am fost astazi la spital si i-am cunoscut pe gabriela si dan, nu am putut intra la mihaita (pt ca as fi putut sa-i transmit vreun microb), in schimb l-am vazut in ultimele poze. e un dulce ! saracutul, e trist si suparat ca il doare tare rau, febra nu-l lasa in pace, ii respinge pe parinti, nu zambeste deloc, este foarte nervos si nu poti sa-i intri in voie cu nimic, parintii lui sunt tare nefericiti din cauza asta. asteapta cu nerabdare sa le zambeasca. gabriela mi-a spus ca sunt critice primele 10 zile si apteapta sa-si revina cat de cat pe duminica, luni...

insa sunt niste oameni... in adevaratul sens al cuvantului! sunt niste luptatori si mihaita e norocos ca-i are! moldoveni adevarati! am ramas impresionata de puterea lor, reuseau chiar sa si rada, desi sunt tot timpul in spital si mananca te miri ce, pentru ca mai tin si post. in belgia in afara de fructe si legume nici nu ai ce sa mananci de post , toate contin lapte sau unt, ii admir si pentru asta.
daca mihaita le-ar zambi ar fi mai linistiti... sunt convinsa ca o va face cat de curand . Dumnezeu o sa-i ajute pentru ca sunt credinciosi si fac tot ce le sta in putinta pentru el.
rugaati-va in continuare pentru puiut!

s-auzim numai de bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Mihaita e randul tau sa ne arati cat de puternic esti.Sanatate puiului ,Gabriela, Dan putere sa treceti peste toate.

Doamne ai in grija si pe Mihaita.



Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mirunaa spune:

Disperata, multumim de vesti chiar daca ele nu sunt pe placul nostru.Probabil sunt reactii posttransplant normale(daca stau bine si ma gandesc cata durere am simtit dupa o cezariana care nu se compara cu un transplant....)
Nu ma gandesc decat la ei, Mihaita, Gabi si Dan....si le urez ca totul sa se termine cu bine si cat mai repede si cu cat mai mica suferinta din partea lor....
Sunt alaturi de ei....cu gandul si cu rugaciuni de insanatosire...

Toate cele bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Multumim pentru vesti ,or sa fie ele si foarte bune ,doar Mihaita e un luptator .Eu intru in fiecare zi si astept imbunatatiri clare .
Pupici ptr Mihaita si sanatate .
Iustina

Mergi la inceput