Detoxifierea organismului

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

Mama mea a facut cura asta de ulei masticat in vara. Si eu am incercat, dar mi-a fost greu ca in fiecare dimineata timp juma de ora sa imi clatesc gura...
Se zice ca uleiul curata cavitatea bucala de toxinele care se aduna acolo in cursul noptii. E important ca dupa ce dai afara uleiul sa iti 'scarpini' bine limba cu o lingura sau spatula de lemn, si nu cumva sa inghiti. Cura e buna si in cazul candidei bucale. Mai multe in articolul din Formula As http://www.formula-as.ro/articol.php?nrrev=332&&codcapp=55&&numecapp=S%C3%A3n%C3%A3tate&&culoarebgr=407c58

Cred ca voi incerca din nou cura asta. Si asa am un litru de ulei de floarea soarelui pe care nu il folosesc la nimic, si decat sa se strice sau sa il arunc, mai bine il folosesc la ceva util

Gabici
'I tried to sniff coke once...the ice cubes got stuck up my nose!'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dpop spune:

am o intrebare f mare :)
daca stie cineva,ma intereseaza la MAXIM de un regim anume a unui individ, mazazdan sau mazdaznan,sau mazdazdan sau asa ceva. cu google nu am gasit mare lucru, doar ceva in ungureste si nu inteleg o boaba! si inca ceva in limbi ce mie mi s-au parut slavonice.
va rog io, daca ati auzit/citit/dat de asta sa ma contactati, sau sa "bagati" pe forum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi_j spune:

dpop, trimite linkul catre siteul pe maghiara. iti traduc (numai maine am timp...)

Gabici
'I tried to sniff coke once...the ice cubes got stuck up my nose!'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teutza spune:

hmm uite mama mea urmeaza o cura de dezintoxicare a doctorului stelian fulga. acesta aminteste in cartea lui de argila soia si apa cu lamaie, insa aceasta cura difera in functie de grupa sanguina. ce pot sa iti spun este ca e ingrozitoareee!!! dar mama a vazut rezulatele cu ochii intr-o saptamana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Eu inca studiez diversele metode. Am insa o zi foarte incarcata la servici, asa ca voi scrie diseara mai pe larg.
O scurta intrebare pentru fetele de peste ocean: aveti idee daca aici s-ar gasi materia prima pentru tratamentul cu argila?


Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns conchita spune:

Laura, nu, n-am facut nici o cura dintr-astea, dar acum ca ai zis tu - mii de multumiri -, ma gandesc serios sa-mi fac timp sa citesc mai mult si sa vad cum sta treaba. eventual sa trec si la fapte. argila aici? imi amintesc o discutie mai veche despre asta si concluzia era ca se gaseste, dar n-as stii sa iti zic unde. eu am dat numai peste argila-masca de fatza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Eu am cumparat argila cu cativa ani in urma: Yerba Prima, Great Plains, Bentonite, Detox. Nu stiu daca este cea mai nimerita, eu asta am gasit si mi s-a potrivit la...punga

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Uite cum arata si detalii:

http://www.vitacost.com/YerbaPrimaGreatPlainsBentoniteDetox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura B spune:

Pentru toate fetele

Am citit tot ce ati scris, am studiat si din link-uri (inca nu tot) si sa va spun care ar fi planul meu in momentul asta:
- continui cu apa fiarta cu zeama de lamiae (de la 2 pahare/zi am sa incerc sa trec la 3)
- introduc ceaiul verde –bauturile fierbinti sunt excelente la servici, unde e cam frig
- o zi intr-un weekend am sa beau numai suc de legume si fructe
- ma voi stradui sa elimin ciocolata si apa carbogazoasa
- am sa incep sa iau vitamina C zilnic

ML, multumesc pentru informatie, voi cauta la magazinele specializate argila si ceaiuri “detox”.

Urmatorul pas ar fi sa fac o curatare mai completa a organismului, pe “parti”: 1. pielea, 2. ficatul, 3. rinichii, si 4. sistmul digestiv. Aici mai am de aprofundat…



PS Sa vad cum imi conving consortul sa tina si el cu mine dieta… Cand i-am spus ca vreau sa-l trec pe regim de detoxificare, a spus ca are el solutia: cu bere dizolva si elimina toate toxinele!

Laura

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Laura,cura cu argila este exceptionala.Chiar daca nu o gasesti acolo,roaga pe cineva din tara sa ti-o trimita si....incearc-o,n-o sa-ti para rau.Iti spun din proprie experienta.

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput