Clipe din trairile sufletelor noastre ...

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

cicuta, iti tin pumnii. Sa ne spui ce ai facut.:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

brenda, ce iti mai face pustoaica ? A inceput sa se simta mai bine, sa se integreze, sa depaseasca momentul ? Sper ca da.:):)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sorinsonia spune:

Am intrat sa va salut, sa va urez multa sanatate si incredere in voi.
Orice suferinta este alinata de zambetul copiilor nostri.
Va pup.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicuta spune:



Iata ca am sosit si noi !Am fost cu Dragos la medic si avem vesti bune ,in sensul ca am scapat de operatie dl dr i-a dat corset lui Dragos fiind chiar la limita pt operatie.Aveam emotii ca nu ma voi descurca in marea noastra capitala dar sunt fetita mare si a fost chiar simplu.Dragos a fost tare incantat de Bucuresti si voia sa mai stam dar i-am promis ca in martie cand tb sa venim la control vom sta mai mult.Acum mai ramane sa mai rezolvam si problema cu psihologul.Va pup si va doresc numai bine si nu in ultimul rand va multumesc pt incurajari.

LUMINITA-mama Dariei si a lui Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Cicuta,felicitari! ma bucur pt.voi,mergi si rezolva cu psihologul neaparat!
Diana e bine,am avut 2 concursuri pina acum cu dansul sportiv si asta o stimuleaza,insa mai avem de lucrat la partea integrare....

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KUKI spune:

Buna. Sunt si eu o mamica singura. Recunosc ca va citesc "de dupa colt" de multa vreme si acum ca nu a mai postat nimeni la subiectul asta de atata timp, imi dau seama cat imi lipsiti. Mie mi-e greu sa vorbesc de ale mele. Nu ca nu mi-as accepta situatia de mamica singura, ci pentru ca nu mai pot. Am obosit sa ma tot uit in urma sa tot analizez, sa despic firul in patru si sa povestesc. Problema nu e la mine. Eu mi-am revenit si atat mie cat si copilului (Cristian, 13 ani) ne este mult mai bine asa. Problema e la cei din jur care nu ma lasa sa uit si sa merg mai departe. Galatiul e relativ mic, ne cunoaste multa lume, colegi de liceu, colegi de facultate, colegi de serviciu...la tot pasul cineva ma intreaba de ce, cum, ce fel, urmat de invariabilul "poate va impacati". Asta e motivul pentru care doar v-am citit pana acum si greu m-am hotarat sa scriu si eu aici. Dar voi, care sunteti in aceeasi situatie ca si mine, ma veti intelege probabil cel mai bine.
Deci ce facem ? Comunicam ? Eu sunt pentru ! Ce faci Brenda, te-ai dat batuta ?!

Iulia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicuta spune:



Buna fetelor!Ce mai faceti?Noi ne luptam cu tusea,cu nasucuri mucioase,etc...Inca n-am ajuns cu Dragos la psiholog pt ca nu am terminat cu drumurile pt obtinerea corsetului.Mi-am propus sa rezolv problema asta saptamana viitoare.In rest voi ce mai faceti?Cu ce va mai laudati?Mara ce mai faci,dar Teodora?Brenda se vede treaba ca ne lipsesti!

LUMINITA-mama Dariei si a lui Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicuta spune:



Kuki-Iulia,te inteleg perfect!Am 10 ani de cand m-am despartit de tatal lui Dragos,sunt recasatorita si tot ma mai intreaba lumea de fostul...Acum ca am si fetita asta mica multa lume ma intreaba de e o asa mare diferenta de varsta intre copii si mai ales ca Dragos e blond si Daria bruneta si tb sa dau anumite explicatii..dar asta e merg inainte Eu zic ca in sfarsit a rasarit soarele si pe strada mea!Asta iti doresc si tie si tuturor mamicilor si taticilor singuri!

LUMINITA-mama Dariei si a lui Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxy Trixy spune:

Kuki te inteleg perfect... traiesc in acelasi oras doar...
Ah ce mult urasc sa te stie toata lumea si sa te judece asa fara nici o jena, chiar daca sunt foarte departe de adevar...
Si una peste alta si eu ma simt asa ciudat... adica intr-un fel am depasit momentul cu divortul si cu toate alea, daca daca trebuie sa spun ca sunt "divortata" parca am asa o eticheta mare si tipatoare pe mine care ma face sa ma simt oribil!

Roxana & Bianca micuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Va pup,fetele!
Nu ma dau batuta,insa eu postasem ultima pe aici si va asteptam pe voi,ca doar nu era sa-mi dau replica singura,nu?
Kuki,asta se intimpla tuturor,indiferent ca esti intr-un oras mic,sau in unul mare,cunostinte tot ai....Insa va trece si treaba asta,timpul ii face pe oameni sa uite,treptata sa vor obisnui cu statutul tau de divortata si.....prietenii lui vor ramane ai lui,ai tai vor ramane ai tai. Timpul si numai timpul te ajuta sa treci peste tot,deci....rabdare!
Incearca sa nu mai dai importanta la amanuntele astea,sint altele mult mai importante....
Cicuta,sint aici,intrati si voi mai des.....
Numai bine!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput