Clipe din trairile sufletelor noastre ...

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cicuta spune:


Brenda,multumesc din suflet pt urari si mai ales multumesc pt ca existi!Chiar daca nu scriu prea des citesc pe nerasuflate tot ce scrii tu si te consider un OM si un PRIETEN apropiat sufletului meu!

LUMINITA-mama Dariei si a lui Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Cicuta,din pacate pt.unii e asa de greu sa ofere dragoste si asa de usor sa fac rau,incit ma mir cum ne mai rabda pamantul asta.
Asa sint eu si mi-a placut intotdeauna sa am prieteni desi,unii m-au ranit crunt si numai prieteni nu mi-au fost.
Te pup! Inca o data bafta pe 10!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicuta spune:


Buna seara!Din pacate nu am avut bafta,dl dr abia pe 14 cica ar veni si ne-au rerere...programat pe 17!Asta e !In rest noi suntem binisor!Ar fi fost bine sa mergem acum ca tot era greva si Dragos nu mergea la scoala si am fi mers si impreuna cu sora mea ca nu stiu cum am sa ma descurc singura prin Bucuresti!Dar avand in vedere ca sunt berbecutza voi reusi!Pa va pup si numai bine!Ce va mai fac copiii?

LUMINITA-mama Dariei si a lui Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Cicuta,te pot ajuta cu orice fel de informatii doresti....intreaba-ma si cu cea mai mare placere.....
Noi oricum iti tinem pumnii !

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

Buna, fetelor.
Ma tot gandesc de cateva zile la ceva. Saptamana trecuta, nu am avut cu cine sa-mi las fata, am avut un deces in familie, iar ai mei a trebuit sa plece. Prietena mea nu putea nici ea sa-si ia liber de la munca, eu nici atat. Presimteam ca o sa am probleme la munca daca ma duc cu Cata, asa ca am sunat-o pe fosta soacra. Mi-a zis ca nu poate, ca e obosita, ca se simte rau, ca a luat nu stiu ce medicamente si s-o sun cu cateva zile inainte daca am nevoie sa stea cu fi-mea. A fost a doua oara cand am apelat la ea. Nici prima data nu a putut, ca facea curatenie in casa. Trebuie sa spun ca fosta mea socara, care e totusi bunica fetei, o vede extrem de rar, ultima oara a vazut-o in primavara anului acestuia, cand tot eu am facut eforturi sa mergem in vizita si la cealalta "bunica". In fine... m-a sunat acum doua zile, dupa ce mi-a zis ca nu poate, sa-mi spuna ca acum se simte mai bine si ca saptamana viitoare ma asteapta oricand cu copilul pe la ea, in vizita, intai sa se obisnuiasca fata cu "bunica". Aaa, si inca ceva... Cand am dus-o pe Cata la cresa, a luat foc. Ca poate si ea sa stea cu fata mea, etc. Din pacate, pe Cata n-am dus-o mai mult de o luna la cresa, pentru ca a facut doua raceli foarte urate si am zis "pas" pana la primavara.
Voi ati da curs invitatiei sau nu ? Pe de o parte, stiu ca e cealalta bunica. Am incercat ca ea sa ii fie intra-devar bunica... pana cand m-am saturat sa mai fac eforturi. Dar cand ma gandesc ca n-am apelat la ea decat de doua ori, cand pur si simplu nu aveam alta solutie, si ca in acele zile nu a putut sa stea cateva ore cu fata... Sa mai inchid ochii sau nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Eu nu m-as duce nici in ruptul capului

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cati 73 spune:

Salutare! Uite ca v-am gasit si eu. Am citit tot. Se pare ca toate mamicile singure se confrunta cam cu aceleasi probleme... Eu divortez acum... inca nu s-a terminat. As vrea sa ma mut, sa fiu singura cu baiatul meu (are 2 ani si 3 luni aproape).Pe lângă faptul ca sentimentele mele fata de "sot" sunt confuze, adica uneori mi-e mila de el (daca puteti intelege asta!), am si problema casei. Ar trebui sa-mi inchiriez ceva, dar nu prea gasesc la un pret convenabil si sa fie si ceva decent, cât de cât...Ce sa mai spun, m-am simtit singura de la inceputul casniciei(suntem casatoriti de 3 ani).Uneori imi venea sa tip de durere ca n-am cu cine sa impart ceea ce simteam... Copilul meu s-a nascut cu o malformatie la gură... a fost si este greu.Mi-am luat de sot un barbat accesibil... avusesem niste dezamagiri si m-am gandit ca va fi mai bine asa, sa fiu in rând cu lumea, sa am o casa, etc.Nu cred ca l-am iubit de la inceput.Mi-am dorit insa copilul, desi acum regret alegerea tatalui.Ne-am certat dintotdeauna, ne certam si acum.El nu constientizeaza ce se intâmpla cu mine, cu noi... O vreme am incercat sa-mi gasesc pe cineva. E greu, insa. Nu pot sa-mi las copilul si sa umblu aiurea prin oras...Acum nu ma mai gandesc la asta.Imi doresc doar sa ma linistesc, sa-mi gasesc un loc doar pentru mine si copilul meu, apoi om mai vedea.Ma sperie totusi gandul ca s-ar putea sa ramân singură.Dar sunt tânara inca, sunt destul de frumoasa... insa nu e prea aglomerat pe lista potentialilor parteneri. Pe de alta parte, ma gandesc ca nu voi face fata singura cheltuielilor. N-as vrea ca baiatul meu sa fie afectat in vreun fel.Cam asta e cu mine, vreau sa ma desprind de sot, dar situatia materiala ma impiedica deocamdata... Sunt cam descumpănita, vreau sa aleg solutia cea mai buna si mai astept, dar mi-e ca o sa regret ca am lasat timpul sa treaca! Va pup si va urmaresc in continuare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brendamitran spune:

Cati73,bine ai venit.....
Nu trebuie sa ne urmaresti in continuare,ci sa discuti cu noi.Citeodata face atit de bine asta.....
imi pare rau pt.ce ti se intimpla,insa,nu stiu de ce mai stai pe ginduri.Nu esti nici prima nici ultima femeie divortata.Gindeste-te ca,dupa ce ca puiutul are problema pe care o are (si imi pare rau sincer,chiar nu se poate face nimic?),in timp ce va creste va asista la dezbinarea vostra si ce va vedea nu va fi bine pentru el....
Pe urma.....esti tinara,cu viata ta ce faci?
Cred ca ai nevoie de o perioada in care sa fii numai tu cu copilul si,in timp poti incerca sa-ti refaci viata.
Iti doresc succes si te asteptam in continuare!

BRENDA
"Sint frunze care nu cad si clipe care nu se uita"
http://community.webshots.com/user/brendamitran

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cicuta spune:


Am trecut sa va salut si sa va spun ca miercuri seara ajung in Bucuresti.Va rog sa imi tineti pumnii pt joi.Va pup si va doresc numai bine!

LUMINITA-mama Dariei si a lui Dragos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana Sora spune:

cati, daca vrei cu adevarat, poti. Am vazut mame singure fara o situatie materiala si fara casa, dar care au reusit. Sunt convinsa ca si tu poti.

Mergi la inceput