CRACIUN DE VIS pentru copiii dintr-un orfelinat

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Fetelor, eu vreau sa vin si la petrecere. As ajuta cu mare placere si la impachetat, dar nu cred ca-mi permite timpul si nu vreau sa promit si apoi sa va incurc. 17 fiind sambata, pot s-o las pe Ioana cu o mamaie si sa vin.

In alta ordine de idei, ma uitai prin casa la ce as putea oferi drept cadou si am gasit ceva interesant, cred, ptr un copilas mai maricel, un aparat foto Canon (nu e digital, dar e nou, nout), atasez si film. Ma gandesc ca s-ar bucura un copilas de el. apoi mai am o papusica mica ptr o fetita ashishderea, tot noua. Ma mai uit si va mai spun ce mai pot da. Voi da si ceva banuti, dar nu foarte multi, cam pentru cateva kg de portocale.

hai ca mai fac inventarul si dau update...

daca vreti sa le luati un computer, pot sa intreb la mine la firma (e de calculatoare) ce reducere imi pot face, avem chiar si second hand. In principiu reducerea ptr personal e de 5/7%, dar intreb si poate mai obtin ceva...e doar o idee, in completare la alta idee

Anuc si Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna pashosha,
Asa cum ti-am scris si pe pm , am o prietena buna care are o firma de spectacole pt copii, am vorbit cu ea si este de-acord sa ofere gratis un astfel de spectacol, cu actori si tot ce trebuie.
Spectacolul e super, l-am vazut la ziua surorii mele... si i-am rechemat de Halloween. Ce parere ai?
Am nevoie sa imi raspunzi totusi la pm pemtru a putea concretiza discutiile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

FETELOR SUNTETI DE ZAHAR..
Andries, am ras de m-am cocosat cu Robert de Niro al tau..de ce nu m-ai intrebat la tel? heheheheheh

hai sa va raspund..
catrinadil sarumana fata...esti mare...
banane, dulciuri
cantitatea este cea aferenta la 100 de copii...acu vezi si tu..chiar daca e la punga de 1 kg nu e nici o problema..cool le facem dupa aceea la pungute separat..
anculina in ce zona stai, ca sa vedem cum facem..ca poate facem atunci la tine daca ai dat deja ok...
nu s-a ofensat nimeni stai linistita...
despre 10 oameni...fata draga eu am facut singura in 2 zile la 70 de copii...ce 10 oameni..eu zic ca daca sunt 5 fete e mai mult decat suficient..
acum..Catrinadil, nu ti face probleme cu transportul..gasim masina sigur.
buggies ..sau cum se scrie c am uitat
oferta ta e cool...zi mi sigur daca pot veni ca daca nu aduc eu Vitamina Vesela...deci confirma te rog inainte sa vorbesc eu cu ei. Daca e ok, atunci normal ca vrem, de ce nu? ei pot veni foarte frumos cam pe la 17.30( aprox) fac o ora de spectacol apoi in jur de 7 seara incepem cu impodobitul bradului ca tre sa vina mosu..
Ce am nevoie..
1. 2 mamici, 2 masini care sa mearga cu mine sa cumparam produsele cam cu 10 zile inainte de petrecere..de la NIRO

2. cineva disponibila cu masina sa mearga pe data de 15 sa ia fructele si dulciurile de la catrinadilmentionez ca acolo, la pret de en-gros , jucariile pot ajunge la 15-20 mii lei bucata..nu va asteptati la calitate super..
ursuleti mici de plus, cam 15 000 lei

3. cineva care sa cumpere bradul..cine se ofera..Deci asta ar fi pe data de 17 dimineata..
4. cele care v-ati anuntat ca faceti dulciuri va rog mult sa confirmati daca veniti sau nu, iar daca nu, sa vedem pe cine dirijam in zona sa le ia..
haideti sa ne organizam.

danateo, te rog mult fa tu o lista cu cine ce a oferit..bani produse, prajituri

am primit 100 USD DE LA DL.dr ANDY BOIANGIU DIN ISRAEL pentru micutii nostri.. va multumim frumos stimate domn. fiti sigur ca acesti banuti vor fi folositi in scopuri nobile

referitor la computere, Anculina, ideea ta este tare buna, dar aici din pacate este leagan de copii si personal nu cred ca la 5 ani au nivelul intelectual de a juca jocuri pe computer.
Personal, cred ca e bine sa asteptam lista de necesitati si daca putem acoperi ce au ei nevoie si mai trebuie inca, atunci ma gandesc daca nu ar fi mai bine sa mai punem 2-3 televizoare si video ceva, caci este mult mai bine pentru ei..oricum un video si dvd la 100 de copii este mult prea putin, asha ca eu propun sa vorbim despre ce facem cu banii cand sunt deja stransi si stim cati avem si avem deja si o situatie a cine, ce doneaza..
cu cutiile de pantofi, eu care am mai facut, va zic clar ca ne complicam aiurea..eu am pus frumos in saculeti transparenti si fiecare vedea ce este inauntru si cu asta basta...
acum va rog mult de tot sa va spuneti cu toti parerea...sunt onorata si ma inclin in fata gestului vostru de a mi va alatura...

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Vor veni cu siguranta. Asa ca ramane stabilit.
M-ar ajuta totusi niste date de contact. O adresa de mail si un nr de telefon. Cei de la Fun Science vor fi incantati sa ii faca fericiti pe micuti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olim spune:

As putea sa trimit un pachet de aici cu vre-un Eurolines pana la aBUcuresti.
Crezi ca as putea sa il trimit pe numele tau?
Daca da, ai putea sa imi dai numele tau si un numar de telefon.
Astept un raspuns de la tine, pashosha.
O saptamana placuta sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina32 spune:

Puteti sa-mi dati niste date (persoana,adresa) unde pot trimite niste banuti? Daca mai sunt scrise imi cer scuze, dar cred ca nu le-am observat...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anculina spune:

Buna fetelor !
Stau chiar la P-ta Rahova.Pt cine nu stie, se ajunge in max 10 minute de la Unirii.Din partea mea, ramane stabilit sa impachetam la mine, acum, voi decideti...
Nu ma referisem sa fim 10 mamici la impachetat. Ma refeream la faptul ca eu pot acoperi nevoile a 10 copilasi din cap pana in picioare ( la capitolul hainute ) si ca daca ar mai fi 10 persoane sa poata oferi similar, atunci capitolul cadoute ar fi in mare acoperit si banii cash s-ar folosi pt dotare tehnica.Era doar o idee...
Nu sunt si copii mai mari de 5 ani ? Si pe calculator nu trebuie numai sa se joace, pot desena in Paint, pot invata sa utilizeze Internetul, pot invata sa scrie in Word, etc...
Vorbim.
Pupici.

Daca iei totul prea in serios, faci riduri !Zambeste !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


deci ramane stabilit..vii tu cu clowni..cool..persoana de contact pentru moment sunt eu...asha ca ma gasesti la semnatura de pe pagina
. Olim, e ok sa trimiti la mine cu eurolines, dar o sa te rog sa o faci dupa 1 decembrie caci de la 1 imi iau eu liber si pot sa alerg, pana atunci sunt legata de maini si picioare
banutii se pot trimite in contul pe care urmeaza a-l afisa aici danateo...cu specificatie pentru craciun cu numele intreg si suma scrise aici pe forum si la banca de asemena intru-cat este cont comun cu bazarul umanitar. precum si personal al minunatei de Dana

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Pashosha, ti-am trimis un PM. Cred ca la ora asta esti bombardata cu PM-uri, dar te rog mult, incearca sa-mi raspunzi cand poti. Am si eu ceva banuti de donat, nu multi, dar cred ca sunt bineveniti. Ma gandesc sa particip si cu niste prajiturele atunci, pe 17.

Cat depre bradut...esti sigura ca e atat de mult? Noi am luat anul trecut un brad mare (peste 2 m) cu radacina si a fost 2.500.000 cu tot cu transport. Ma gandesc ca unul fara radacina si tot in jurul a 2 m poate nu costa chiar atat. Oricum ramane de vazut atunci cand vor apare brazii prin piete.

I wish I were an angel...

"Hai sa divortam, ca sa mai facem nunta o data!" (din jurnalul unui proaspat ginere)
Poze de la nunta (22.10.2005) aici:
http://photos.yahoo.com/anangel_lexi



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buggy spune:

Buna din nou,
Cei de la Fun Science nu sunt clowni, vor fi 3 actori care vor juca rolul unui profesor trasnit, unui indian care doreste sa devina savant si unui vrajitor. Este o poveste se numeste "Naufragiatul" in cadrul careia copiii fac experimente stiintifice distrandu-se. Descopera cum sa umfle un balon fara sa sufle in el, fac reactii chimice amestecand substante, vor lansa rachete si vor afla in felul asta de legea a doua a lui Newton. Seamana foarte mult cu povestile lui Harry Poter si copiii afla ca magia are intotdeauna o explicatie stiintifica. Stiu atatea pentru ca de cand au aparut in Romania am incercat sa o fac pe sora mea sa fie prezenta la cat mai multe evenimete de-ale lor. Ideea e ca cei trei actori nu sunt clowni si spectacolul facut de ei va fi o adevarata surpriza. Iar copiii primesc pe langa distractie si educatie. Sunt foarte fericita ca vom reusii sa ii incantam pe acesti copilasi.

Mergi la inceput