Constanta la apel (54)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Oana spune:

Roxi, multumesc! Este un Matiz, ce putea sa fie pentru o femeie.... Pe consort l-am lasat cu Fiatul lui (care e mai mare) si de acum nu ne mai batem.
Cu giardia, nu am terminat inca tratamentul. De-abia astept si io sa ii fac iar analizele sa imi spuna ca nu mai are, ca la cat Zentel am bagat in el...mi-e si frica pentru ca am auzit ca asta ataca ficatul.

Oana si Paul (3 iulie 2002)
poze
oana5874@yahoo.com

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!
Oana, felicitari! Sa-ti stapanesti sanatoasa masinuta si ea sa te fereasca de necazuri/ accidente!
Crixia si Cornelia, eu sunt prietena cu una dintre doamnele psiholog, care se ocupa de copiii de la gradinite. Daca vreti, va pot pune in legatura cu ea, dar va zic de pe acum ca este tare tinerica si ea personal nu are copii (de abia s-a maritat). E o tipa super: e desteapta, e sufletista si foarte deschisa. Chestia e ca n-are experienta (parerea mea desigur este subiectiva, ca nu am eu "mijloacele" necesare sa evaluez activitatea ei profesionala!). Oricum, daca va intereseaza sa discutati cu ea, astept un semn!


Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Neata!!!
Noi suntem veseli si voiosi...David e super bine...multumim de urari!!!
Ne bucuram de vacanta cat mai dureaza!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna ziua doamnelor! Ce mai faceti, ce mai spuneti?
Noi am reusit sa terminam treaba pe care ne-am propus sa o facem pe ziua de azi: haleala si curatenie. Alex m-a ajutat din plin, motiv pt care pe ultima suta de metrii s-a asezat sa se odihneasca. Vazand ca este suspect de liniste am mers in control si am gasit "ajutorul" dormind pe covor . Acum face in patul ei, la caldurica.

Oana, sa stapanesti sanatoasa masina si sa nu ai incidente neplacute.Plimbari placute si linistite .

Narcisa, te rog, ca in limita timpului tau liber sa-mi scri si mie ce acte le-au trebuit rudelor tale pentru a veni in Germania. Nasa mea ar dori sa mearga la rude in Germania de sarbatori si vrea sa stie pe unde trebuie sa umble. Multumesc.
O zi buna si un we placut!

poze cu noi



Camelia & Alexandra Elena (27 feb 2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Buna, fetelor, si eu la condicuta. Vreau sa ma laud, de aseara am incalzirea cu gaze gata, este un vis, nici nu ma asteptam sa fie asa de bine. Am facut o baie prelugita (o ora si jumatate), nu ma mai saturam, de doua saptamani m-am spalat numai la lighean. MAine o sa imi vina jaluzelele, parchetul l-am terminat de pus miercuri, a iesit totul un vis. Azi si maine insa o sa trebuiasca sa ma ocup de frecat si curatat, geamurile s-au murdarit rau in cursul renovarii. Acum pot veni hotii ca au ce fura. Si in plus, acum ca e cald, pot sa ma imbrac si eu noaptea mai sexi decat m-a gasit ala! Deh, fac si eu haz de necaz. Ce credeti ca face fata primul lucru cand ajunge acasa? Incuie usa!!!!!!

Pupici,
Angelique

pozele mele
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48808&whichpage=7" target="_blank">povestea nuntii
luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Angelique, felicitari pentru investitii, sa le stapaniti sanatosi. si faci foarte bine cu inchisul usii, asa si trebuie!
Camelia, dragutza faza cu adormitul asistentei.....era obosita mititica!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Eu am un tip de invitatie facut de noi si in germana si in romaneste; cu datele persoanelor respective completate am legalit-o aici la primarie. Le-am trimis-o in RO, ei au mai legalizat-o odata la notar, cica le-a si tradus-o ca asa e legea desi ea era si in romaneste si atit. Daca vrei modelul trimite-mi pe PM o adresa de mail. Oricum mie faza cu tradusul imi miroase numai a jupuire de bani fara sens. Cum sa traduci ceva deja tradus si legalizat aici in Germania. Asta e, no comment. Nu e cine stie ce alergatura.
narcisa

quote:
Originally posted by Ontica Camelia


Narcisa, te rog, ca in limita timpului tau liber sa-mi scri si mie ce acte le-au trebuit rudelor tale pentru a veni in Germania. Nasa mea ar dori sa mearga la rude in Germania de sarbatori si vrea sa stie pe unde trebuie sa umble. Multumesc.
O zi buna si un we placut!

poze cu noi



Camelia & Alexandra Elena (27 feb 2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Salutare,
tot eu.
Noi sintem mai bine. Pe Patrick l-am lasat azi la gradi dupa 3 zile de stat acasa; mi-e frica sa nu se dezobisnuiasca de gradi si sa nu mai vrea sa mearga! De unde astm, n-are nimic, deja si-a revenit mult mai bine; mai degraba e imunitatea slabita. Da duminica ne vine farmacia din RO (fac si eu caz de necaz) ca am comandat o gramada de siropuri si tablete naturiste pt. pitici pt. cresterea imunitatii sa le tot dau pe perioada rece.Trecem noi si peste asta!

Are cineva idee???? Eu am luat in vara sirop Imunogrip pt. copii, pot sa-l dau daca sint deja bolnavi? Pe el scrie preventiv.
Oana, sa stapinesti cu drag masinutza si sa te fereasca Dumnezeu de accidente!
Angelique, sa stapiniti sanatosi investitiile si sa va bucurati de ele! Si da da sa incui usa!

narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Ufff ca uituca mai sint:
Crix, frumoase poze, cred ca v-ati simtít super in vacanta fie ea si scurta!
Multa sanatate Alexiei! Poate e prea mica pt. gradi, cam toti reactioneaza la gradi cu racelile prelungite, conjunctivite, otite etc. si cu cit e mai mica cu atit mai mult nu poate lupta organismul, cred eu. Si noi ne-am saturat de virusi, si din aia rai am avut toti la rind!
Acum e acasa cu soacra ta Alexia?
Ai grija cu dormitul la voi in pat, cu cit o lasi mai mult cu atit va fi mai greu sa o dezobisnuiesti! Eu l-am lasat ca exceptie pe Patrick in RO sa doarma o noapte cu mine, visase urit si eu eram super obosita si 2 luni si-a tot adus aminte si cerea la noi in pat! Sint smecheri rau astia mici!
narcisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CRIXIA spune:

Fetelor sunteti niste dragute! Va multumesc de incurajari si sfaturi!

Pe Alexia o vom duce la primavara, cu toate ca eu as fi preferat sa revina in mijlocul iernii, cand probabil frigul a mai distrus din ceva virusi. Primavara, va fi iarasi schimbare de anotimp, iar apar racelile si riscul va exista, poate chiar mai mare. Risc de contaminare este oriunde, asa ca nu imi pun speranta decat in cresterea imunitatii Alexiei.

Cu dormitul in pat cu noi, chiar nu stiu cum s-o fac sa renunte. De ex. aseara a adormit cu mine, iar jumatate din noapte, spre dimineatza a dormit la picioarele noastre, iar cand am incercat sa o mut, a tipat ca din gura de sarpe si striga Nuuuu!. Am clintit-o, dar s-a retras si s-a asezat in acelasi loc.

Cam atat! Incerc sa tin pasul cu voi!

Mergi la inceput