Constanta la apel (54)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Buna seara!

Am putin timp liber ca e Sofi la mama si am intrat sa citesc despre voi, sa vad ce ati mai facut.

Roxa, nu stau la scoala pana la 10! Cel mai tarziu termin la 8 seara, insa joia trecuta am luat-o pe Sofi de la socra la ora 8, cand am venit de la scoala si am dus-o la mama mea, sa ramana acolo peste noapte, asa ca una peste alta se facuse 10 noaptea!
Nici Sofia nu vrea deloc la olita! Cand o vad ca se lasa pe vine si se inroseste la fata, stiu ca face kk in pantaloni si ii zic sa o pun pe olita; da din cap ca nu-nu! si daca totusi o pun, nu face nimic, iar dupa aceea cand o imbrac il termina in pampersul curat, asa ca...mai bine ma las pagubasa. E tare capoasa!
Intelege aproape tot ce ii spun, incearca sa vorbeasca, cere pa-pa, apa, bate(in brate), na-na(da bataie), pitii(piticii), late(lapte), tocei(totosei), ubesc(te iubesc), ma pupa seara la culcare de ma albeste, adoarme doar cu manutele in jurul gatului meu, ma pupa si imi spune ca ma iubeste! E o dulceata dar si o rautate, tipa daca nu ii convine ceva, toata lumea trebuie sa faca doar ce vrea ea, dar o cert, si lasa capul in piept, pune buza si uneori incepe sa planga. Are 8 dinti si 2 maselute. De cand am intarcat-o mananca foarte bine, trei biberoane pe zi cu cate 200 ml lapte plus trei mese de mancare. A mai luat si in greutate, se simte la brate, dar nu am cantarit-o.
Saptamana trecuta i-am facut vaccin antigripal. Si trebuie sa i-l facem si pe ROR. Roxa, dr. de familie a zis ca dupa 2 saptamani de la antigripal poate fi facut ROR-ul. Ce parere ai, e ok, sau e prea curand? Si dupa inca 2 saptamani cealalta jumatate de antigripal?

Crixia, super pozele! Felicitari pentru casa. Noi suntem in acelasi stadiu incipient cu a noastra casa, din cauza soacra-mii, vesnic nehotarata. Asta e! De revelion intentionam sa plecam la Dragos in Spania. Ai idee cum se poate iesi, cum e mai bine, sau invitatie sau rezervare la hotel? Daca stie cineva cum se face cu invitatia, please help! Cred ca e mai bine asa, nu? Exista formular special, ceva?
Hai ca mai citesc din urma si va mai scriu!
Pupicei la toata lumea!

Mami-Mada si minunea Sofia Maria,12/08/2004

POZE CU MINUNEA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Tatiana, noi suntem bine, multam de intrebare! Suntem mari acum, mergem, mancam bine, incercam si sa vorbim! Poate ne vedem, ce zici? Bia ce mai face? Ea cred ca face /spune multe, ca e mai mare ca Sofi! Cred ca ar fi frumos sa ne vedem, Sofi iubeste tare mult copiii! efectiv e innebunita cand ii vede, fuge la ei si tipa de bucurie. In alta ordine de idei te invidiez ca ai musafiri! Noi nu avem aproape niciodata, in afara de parinti si niste prieteni de familie care vin la noi aproximativ de 5-6 ori pe an! Si mie mi-ar placea sa avem prieteni multi! Dar...multe mi-ar placea mie sa fie altfel!Deh!...

Angelique, ai fost o mare curajoasa. Eu am visat acum vreo 3 nopti ceva de genul acesta si m-am trezit cu picioarele amortite de frica! Pai daca era real, sa fie acolo in fata mea cred ca eu cadeam din picioare....e cel mai mare cosmar al meu!



Mami-Mada si minunea Sofia Maria,12/08/2004

POZE CU MINUNEA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

fiquelle, sora mea e in germania si i-a facut maei initatie, ca trebuie sa arati mai putini bani la vama.a facut-o la un notar tradusa si legalizata.unii spuneau ca ar mai trebui odata legalizata si aici dar sora mea ne-a spus ca altcineva u a mai legalizat-o si amers.asta e facut-o pe calc.dar mai sunt ssi altip de invitatii care trebuie sa le traduci si sa le legalizezi tu.acum poate depinde si de tara.nu stiu ce sa mai zic.dar oricum trebuiesc traduse si legaliz.

albumul meu
nepotelele mele

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Nastasie, multumesc de raspuns. Daca am invitatie, trebuie sa arat mai putin de 250 de euro, cum am auzit la TV? Si sa inteleg ca formularul de invitatie este specific fiecarei tari, nu? Si stie notarul spaniol cum se face si romanul-vames nu se baga, nu? Ca sunt asa de obisnuita sa mi se bage bete-n roate...de catre birocratia romaneasca, vreau sa zic...

Mami-Mada si minunea Sofia Maria,12/08/2004

POZE CU MINUNEA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Avem poze noi aici :http://community.webshots.com/album/488513306kkeuBx

Mami-Mada si minunea Sofia Maria,12/08/2004

POZE CU MINUNEA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

fiquelle, mama stia ca daca ai invitatie trebuie sa arati 150 euro, dar ea oricum si-a luat mai mult la ea ca sa fie sigura.invitatia care o avea acum e pe hartie alba batuta la calculator si legalizata de notar.pana acum ii facea invitatie la ambasada romaniei si era model pe hartie cu galben tot la calculator.pe aia trebuia s-o traduci si s-o legalizezi.asta alba a si tradus-o si nu a mai legalizat-o.probabil ca difera de la tara la alta.nu stiu ce sa zic ca nu am vazut decat invitatiii din germania.normal ca notarul stie.vamesul cere doar traducerea ca stii ca romanii vor mura in gura si nu stiu ei atatea limbi.de-aia cred eu ca te pun sa le traduci.daca mai ai intrebari cu mare placere.

albumul meu
nepotelele mele

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madamsadamy spune:

In sfarsit un we libera!!!!!!!!DAR ...marti e sfanta sarbatoare a sfantului Mihail-sarbatoare a numelui sotului, asa ca incepem sa serbam de duminica si o sa terminam marti, yam-yam.
Ma bucur ca se simt puiutii vostri mai bine va pupici dulce si ma duc la piata la aprovizionari serioase.

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Neata!!!
Marti e sf Mihail si Gavril??? Ups....ziua soacra-mii si a nasei...
Ce e cu vremea asta urata...ieri credeam ca iese un pic soarele...nu ar fi rau...

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Hei, marti e sarbatoare! Daca nu era greva, mancam la bomboane....de mi se facea rau, nu alta! Noroc cu greva, ne scapam de diabet!

Nastasie, multumesc de raspunsuri. Deci invitatia e un formular din tara respectiva, care apoi trebuie tradus si legalizat aici. Multumesc mult!

Fetelor care ati iesit din tara cu masina proprie, vi se cere cartea de identitate a masinii la granita sau ajunge doar talonul(la noi cartea de identitate e la banca, caci masina e luata in rate). Stiti cumva, putem iesi cu ea din tara? Va pupik. we placut!

Mami-Mada si minunea Sofia Maria,12/08/2004

POZE CU MINUNEA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Salutare,
Eu ma pregatesc sa plec la o petrecere de logodna, la tara, la caminul cultural...pe vremea asta
Maine avem o alta petrecere de motz, la restaurant, alta distractie.
O sa fiu nasa iar, cumetrii de la tara mai fac un bebelus. Doar ce i-am luat motzul celui mic in septembrie si acum...vine barza iar!
Sanzi, ghici cine a fost la mine azi? Ce ati facut cu ghetele de la Metro?
Pupici!



www.adina.as.ro/" target="_blank">noi
tot noi

Mergi la inceput