o fetita de 10 ani ar putea ramane fara o mana

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns enix spune:

Gabriela, fara suparare, datele care erau postate erau prea destul pentru o prima abordare a unui madic sau a unei clinici. Ce mai cereau ei in plus, ar fi primit fara probleme. Pari mai degraba suspicioasa, dar, de vreme ce nimeni nu a cerut bani, de ce sa fie cineva suspicios? As fi castigat, eu sau altul, prin inselaciune, niste adrese de mail ??!, ca doar asta cerusem, si rugam de urgenta pt. cine ar putea da asa ceva.

Ocazie cu care va mai multumesc inca o data, dragi Dantje si Martin!


Eu nu sunt din familie, sunt prietena familiei si m-am bagat si eu sa vad ce pot face, desi nimeni nu s-a bazat ca gasesc eu clinica. Am facut ce am putut, adica am cautat pe internet si v-am rugat si pe voi, membri respectabili DC, vechi, trecuti prin multe cazuri, nu boboci ca mine, ca oameni cu experienta in asa ceva, sa puneti acolo o adresa. Cazul nu a fost mediatizat.

Enix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Enix,

Initial ti-am raspuns la mesajul tau atat de suparat, insa mi-am dat seama ca nu isi are sensul. Imi pare rau ca ti-a sarit tzandara, as fi avut multe de comentat dar ma abtin. Important este ca Oana sa ajunga unde trebuie.

Exista in Belgia o clinica foarte buna (poate cea mai buna din Europa). Se numeste Saint Luc si este in bruxelles. Ai mai jos linkul clinicii. De acolo alegi categoria specifica Oanei si iti listeaza toti doctorii care au legatura cu specialitatea. La majoritatea exista date de contact, telefon, email etc.

http://www.saintluc.be/consult/rech_specialite.php

Sanatate si .... succes !
Gabriela


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59001&whichpage=1" target="_blank">"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59611" target="_blank">Ajutor !! Informatii despre metastaza la plamani !

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55627&whichpage=1" target="_blank">Salvati-l pe Mihaita ! poze www.imagestation.com/album/pictures.html?id=2121876935" target="_blank">aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Enix,
GabrielaHogas,se afla la aceasta clinica despre care iti vorbeste , acesta este motivul pentru care a intrebat despre date suplimentare ,din dorinta de a te ajuta cu informatii utile,de a te scuti de pierdere de timp.Ea a vrut sa vorbeasca direct cu echipa de medici de la spital,dar medicii pun o serie de intrebari....cand,cum,unde....si asa mai departe.

Sanatate micutei si Doamne ajuta sa fie operata intr-un timp optim pentra a-i fi salvata mana.

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enix spune:

Imi pare rau Gabriela, erm stresata ca aproape nimeni nu o acceptase pe fetita, singurii care pareau sa-i dea sanse nici nu aveau toate datele, ma gandeam cum sa gasesc noi adrese, iar tu imi cereai detalii! Cam asa s-a vazut dinspre mine. Sorry, nu fii suparata, te rog...

Acum e clar ca e acceptata, desi medicii din Germania nici nu-si imagineaza ca bucata de os din care s-a facut grefa pe metacarp, nu s-a pastrat! Au cerut-o si restul acela de os e probabil aruncat de atunci!

Eu nu am facut nici o precizare referitor la bani pentru ca parintii Oanei habar nu au ca eu postat pe forum ceva despre Oana. O sa fac tot ce stiu ca sa nu se supere.
Voi va suparati?

Enix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

Buna ziua,
Citesc acest subiect de la inceput, si m-am gandit in fel si chip cum as putea ajuta. Dupa mai multe mail-uri trimise ieri, azi am primit 2 raspunsuri de la doua spitale particulare din Turcia .Ei spun ca normal manuta nu trebuie amputata,dar vor sa vada fetita si toate rapoartele de la doctorii de aici daca sunt traduse in engleza, daca nu le traducem. Pana se gaseste altceva, ma gandesc ca turcia nu e foarte departe si fetita e transportabila, iar in Turcia spitalele particulare sunt foarte bine dotate si doctorii foarte exigenti, nu exagerez. Daca imi raspunde-ti repede ma pot interesa si de gazda sa nu fie cheltuieli in afara de spital.


http://bella.netfirms.com/ro.htm
http://www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=57873&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enix spune:

Acum se duce corespondenta intre medicii de aici si cei din Germania, se face schimb de date si se dau lamuriri. Am incercat si chiar am insistat putin pe varianta ta, Catrinadil, dar decizia lor este ca sunt mai siguri ca e bine in Germania. O idee preconceputa, desigur, poate serviciile sunt perfect similare, poate convenabile ca pret in Turcia, dar cand e in joc viata copilului tau, nu te mai gandesti ca ai putea gasi ceva convenabil. Te duci unde esti cel mai sigur ca e mai bine.
Gestul tau si felul cum te-ai preocupat fara sa spui nimic, decat cand ai avut un raspuns, m-au impresionat Catrinadil,
iti multumesc,
Enix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

Fiind in afara problemei ,altfel vedem lucrurile uneori,poate ca in locul familiei si eu as fi procedat la fel,cand e vorba de copilul tau....
Oricum oferta ramane deschisa.
Nu am scris nimic pana nu am avut un raspuns, pentru ca nu aveam ce,de multe ori, cine posteaza un astfel de subiect asteapta mai mult posibile rezolvari decat cuvinte de compasiune si incurajare.Si mai stiu ca toti membrii DC care citesc aceste subiecte si nu lasa nici un mesaj,se roaga pentru acesti copilasi si urmaresc subiectul in continuare sperand la o rezolvare .
Multa sanatate!!!

http://bella.netfirms.com/ro.htm
http://www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=57873&whichpage=1

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enix spune:

Oana pleaca maine in Germania, unde este asteptata. Acum nu are nevoie decat de sansa.
Va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Doamne Ajuta! Ii tinem pumnii si ne gandim la ea.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Sanatate puiutei si ne rugam pentru ea.
Doamne ajuta!

enix daca ai vesti te rugam sa ne tii la curent.


Dantje & Martijn

Mergi la inceput