o fetita de 10 ani ar putea ramane fara o mana

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

Multa sanatate puiului de om, multa putere parintilor si bafta!!! Ma rog sa fie bine si astept vesti.
Pumnii stransi pentru Oana!!!

ajutati-o pe Bella!!!
www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=57873&whichpage=1" target="_blank">au nevoie de noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kameea spune:

Si eu am urmarit cazul Oanei de la inceput dar nu puteam fi de folos cu nimic si sincer imi pare rau,singurul lucru care pot sa il spun este ca ii doresc micute-i Oana multa sanatate sa-i reuseasca operatia si sa se intoarca cu bine acasa si parintilor multa putere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enix spune:

Oana a ajuns cu bine la clinica din Germania, acum e internata si e sub tratament. Se pare ca grefa pusa in Romania nu era tocmai in regula si de aceea sarcomul a recidivat.

Problema e rezolvabila pentru ca a ajuns exact la timp la o clinica specializata in tratarea copiilor cu sarcom Ewing si mai au si o sectie pentru copii cu leucemie.

Se va rezolva, inca nu a fost operata dar are toate sansele sa i se salveze manuta. Doamne, cat imi doresc sa o vad salvata!
Daca mai intarzia, nu mai avea rost nici sa incerce sa-i mai salveze mana, asa era de grav!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinadil spune:

Ma bucur nespus sa aud ca va fi bine,si ma rog in continuare pentru ea sa treaca peste aceasta incercare a vietii ei .

Ajutati-o pe Bella,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=57873&whichpage=1" target="_blank">Mariuca,www.desprecopii.com/FORUM/topic.asp?TOPIC_ID=58740" target="_blank">si Robert,www.desprecopii.com/FORUM/forum.asp?FORUM_ID=59" target="_blank">si ei au nevoie de noi!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Vesti bune enix,ma bucur ca mana fetitei va fi salvata.


Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns enix spune:

Oana va ramane internata cam 10 luni. Au facut analize si a reiesit ca era aproape in metastaza. Ii aparusera tumori in alte trei locuri in corp, inclusiv la cap.
Va dura, va fi cam greu, tratamentul e dur dar are sanse fiind tanara.
Mama ei e cu ea si s-a gasit o romanca, doctorita, care o gazduieste.

Daca a ajuns pana aici, eu cred ca va reusi

Enix

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Of....sigur ca va reusi copii astia sunt niste luptatori si ne-au dat multe lectii de viata,sigur ne va arata si Oana cat e de puternica.

Doamne ajuta!!!


Dantje & Martijn

Mergi la inceput