Subiect deschis

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Veve spune:

Exista vreo morala in aceste 2 pagini?Oi fi avand io dioptriile prea mari!....(si mie-mi place sa pun "...")In concluzie "Zona zoster"era necesar sau nu?
Weekend placut si voua!

Irina & Veve cea cumintzica foc!

Daca n-am avea atitea defecte,nu ne-ar face atita placere sa le observam pe ale celorlalti (La Rochefoucauld)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yasmine spune:

Drum bun cu 79 dede.

Corinna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

quote:
Originally posted by Violeta

MARIUSSSSSSSSSSSS! Eu sunt fan infocat al povestioarelor tale.
Cum stai cu CIPI?...... Ai reusit sa faci ceva cu cartea?...

Cu drag,
Violeta



Asa cum am spus cu toata dorinta mea de a fi mai rapid scanarea paginilor le face altcineva, care persoana se grabeste tare, tare, incet. Nu am ce sa fac eu nu am scanner. Mi-a zis ca a scanat vreo 37 de pagini asa ca am sa merg sa le iau si pe acelea sa le prelucrez si aici alta distractie, ca nu am mai facut asa ceva. Gasesc eu o solutie. Am vazut undev un mesaj al unei persoane ce se ocupa de e-books si ma gandeam ca poate ma ajuta cu ceva informatii tehnice. In rest ce sa spun, vreau eu dar nu depinde de mine. A mea este doar cartea, bine ca am gasit-o cand ne-am mutat. Am crezut ca a fost aruncata. Hai ca-l sun pe mobil sa vad daca primesc cele 37 de pagini. Apoi distractie daca le primesc, phiii nu mai am curajul sa pun puncte puncte ca deranjez. Deh lipsa de educatie si repetentia la gramatica limbii romane isi spun cuvantul. Hai ca glumesc. Realitatea este ca nu sunt profesor de limba si literatura romana, ce sa-i faci daca am facut o alta facultate. Poate ma inscriu la a doua ca sa fiu mai educat si sa fiu capabil sa scriu ortografic, ortoepic, orto...si iaca am pus pana la urma cele trei punctisoare. Ce necivilizat sunt totusi!
Bine ca m-am insurat si am doi copii si casa si masa si masina romaneasca sincer cu patru roti, ca altfel cine stie ce mai realizam eu in viata asta, in societatea din jurul meu atat de elevata (uite ca sunt si eu elevat,hi).
Ma opresc aici ca cine stie ce o sa mi se reproseze mai tarziu! Ca nu pun "," la "s" sa inteleaga omul ca nu sunt sisiit! Ca sa nu mai spun ca nu sunt capabil sa pun nici ^ deasupra lui "i" sau al lui "a", etc. etc. cu un singur punct fiecare ca asa ma obliga ortografia bat-o norocul s-o bata!

Hai noroc!

Marius, povestitorul fara fani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KRISTA spune:

Ridicol!...dar ce adevarat!
P.S. pentru dede.

, K.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dodo spune:

Drum bun, Dede cu 79 si poate uiti sa te mai intorci pe DC! Ne faci si noua si tie un bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dede spune:

mutzam pentru urari, am ajuns bine acasa. din pacate pentru voi (chiar, care "noi", DODO???), luni merg din nou la serviciu.
Deci, pe luni ;-)
Peace,

DeDe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andapanda spune:

evribadi- RILACS! si weekend placut! nu mai fiti asa de ariciosi si vorba Irinei, noi d'aici ce invatam? :-)
panda

ps parerea mea e ca oricine e binevenit pe forum si de la oricine (sau din greselile oricaruia) se poate invata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina6 spune:

fetele astea fac orice pentru a provoca scandal si tu le raspunzi cu multumiri ....esti cel mai tare si sincer mie imi placi si asa esti un amic pe cinste.


Marina6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmariusel spune:

"Exista vreo morala in aceste 2 pagini?"

O sa imi permit sa raspund shi eu deshi sunt un rookie pe forum dar am asa imi exprim de data asta parerea nu ca shi un membru al site-ului ci ca shi moderator pe alt site.

Unul dintre cele mai grele lucruri e sa faci lumea sa intzeleaga ca tu eshti mod shi trebuieshte sa MODEREZI asta in principiu inseamna sa stergi sa mutzi sa contpieshti TOPICS-uri.

Da shi uneori sa bagi pumnul in gura. Da eshti obligat sa ajungi la solutzii extreme precum sunt banarea sau excluderea toatala. Shi dupa aceea incepe vanatoarea clonelor shi etc. Shi poate jobul lui marius e nasol shi fiindca el e barbat asaltat de atacuri uneori sub centura shi el trenuieshte sai raspunda unui user care este femeie shi caruia i se adreseaza extrem de politicos. Daca era baiat era o alata situatzie shi eu din cate am ochit posturile astazi ( cred vreo 300 citite :D ) cred ca lumea e "pashnica" pe forum. Daca sunt cateva persoane rautacioase ele se vor filtra singure sau cu ajutorul moderatorilor.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns reiki spune:

Hihihi,

Hai sa va spun si eu parerea ca tot au trecut 3 luni si ceva de cind sunt pe acest forum si am avut timp sa imi formez una.
Deci, aici lucrurile se intimpla cam asa: apare cineva care posteaza un subiect, bun sau rau asta nu mai conteaza. Daca este cineva dintre cei "vechi" care nu este de acord, sare si "desfinteaza" subiectul (poate ca este in toane rele la momentul ala - din nou nu conteaza). Imediat dupa sar in ajutor "sustinatorii" care sunt de acord in totalitate cu ce au spus "liderii de opinie" cu afirmati (rezumat) "sunt perfect de acord cu ce a spus antevorbitoarea mea"
Si se intimpla urmatorul lucru: cel "desfintat" sau are "bunul simt" si isi cere scuze daca a gresit sau nu intelege de ce este luat pe sus si este trecut la lista de proscrisi.
Marius imi pare tare rau ca ai luat suturi in fund de la sexul frumos. Nu aveau nici o treaba cu subiectul deschis de Maria6 dar pentru ca nu corespundeau ordinii impuse de doamne pe site trebuia distrus subiectul. Oricum s-a deschis imediat altul si te-au desfintat. Si este foarte CORECT. Nu poti baga nimanui pumnul in gura, vorba lui Yasmine. Sigur ti-ai luat si tu lectia ta.
Acum domnelor (si acum ma astept la o furtuna de replici) nu e treaba voastra daca un "baiat" ar fi raspuns la subiectul lui Marina6. O fi ea copila dar e treaba barbatilor sa raspunda daca au sau nu chef, daca s-au "prins" sau nu ca este cazul. Of of, of
Acu direct vorbind. Un subiect nu trebuie inchis doar daca se vorbeste indecent in el si/sau sunt jigniti cei care posteaza. El tre sa moara de oarecere batrinete. Orice tentativa de inchidere a lui duce la deschiderea unuia nou cu aceasi tema (asta daca merita si/sau este vorba de vendeta cu sustinatori), deci inchiderea este inutila. Alt aspect este legat de cei carora le este adresat subiectul. Daca nu te simti destinatar, nu iti baga coada! Este cel mai corect. Daca nu sti cu ce se maninca nu te grabi sa il infuleci. S-ar putea sa te incei.

hi hi hi
Reiki

Mergi la inceput