Constanta la apel (52)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Fetelor, spuneti-mi va rog frumos unde gresesc de imi apare carnatul ala la semnatura, ca eu nu imi dau seama

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

[url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/badiladana/album?.dir=/4de5&.view=t"Poze noi...cu noi[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

imagine

imagine=cum vrei sa apara adresa

deci:
imagine

Eventual, da un quote la mesajul meu si ai sa vezi!

Succes!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

E bine?

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

[url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/badiladana/album?.dir=/4de5&.view=t"}Poze noi...cu noi[/url]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Poze noi...cu noi

uite asa!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

e grele...

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

Poze noi...cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

bravo!!! ai reusit!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

Buna seara!
Jo si Dana, incercati sa le dati laptele cu canitze cu cioc, va vor salva de stresul renuntzatului la biberon. Ar fi super sa le accepte cei mici. Multa bafta.
Distractzie placuta petrecaretzilor!
O noapte usoara! Pa!

Camelia & Alexandra Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

buna fetele..mi-a fost de voi!!!
am ajuns si noi acasa, ne dezmeticim acum...
david e incantat de revederea cu toate jucariile!!!
am pus si cateva poze:
http://community.webshots.com/album/477252723ttNqvj
o duminica placuta in continuare!!!

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fiquelle spune:

Jone si Dana, hai sa va povestesc cum am facut eu: Sofi este mare, are 1 an si 2 luni. Cand am fost cu ea in spital, acum o luna, pt enterocolita, pediatra de serviciu mi-a povestit ca si ea i-a dat san fetitei ei pana la 1 an si 2 luni. I-am explicat ca Sofi e dependenta de tzatzica, urla daca nu ii dau, asa ca mi-a povestit "reteta" ei: a inceput sa ii spuna ca "tzatzica e pentru bebe, ea este fetita mare, nu mai are voie sa pape tzatza ca rad copiii de ea!' Asa ca imediat dupa ce m-am intors din spital cu Sofi, am inceput litania: "Tu esti fetita mare, intelegi de acum ce spune mami; este rusine sa mai papi tzitzi, vor rade toti copiii de tine, si cutu, si pisica", si Sofi statea si ma asculta atenta si am tot ametit-o asa o luna, incat in ultimele zile aproape nu mai cerea, decat noaptea, cand se trezea (de obicei ea papa tzatza cam de 4-5 ori pe zi, plus noaptea de vreo 3-4 ori, cel putin.)Iar cand luni seara s-a stricat la burtica si medicul i-a dat Biseptol, nu am mai avut voie sa ii dau lapte, asa ca decis sa o intarc. Papase ultima masa de tzatza la 7 seara, cand am venit eu de la scoala. Seara am mers la mama, si am dormit impreuna toate 3.Eu m-am legat cu un batic peste sani, strans. Cand s-a trezit Sofi peste noapte nu i-am spus decat asa: "Nani, mami, nani", iar daca tragea de bluza, reluam povestea...nu e voie, esti fetita mare ...bla-bla...si "nani, mami, nani" si culmea, a inteles, a tacut, a pus capul singurica pe perna si s-a culcat. Noaptea urmatoare a dormit deja cu bunicii si a fost si mai usor, doar ii spunea mama mea ca sa faca nani si ea, copil cuminte, punea capul pe perna si se culca la loc. Asa am scapat. A fost greu primele 2 zile pt mine, ca mi se umflasera sanii pana aproape de umeri, erau ca 2 mingii si ff durerosi. Dr de familie mi-a dat Aulin si Diclofenac si din a 2 a zi mi-au luat durerile chestiile astea.

Iar in privinta biberonului, nici Sofi nu a vrut biberon initial, dar mama i-a zis ca e laptic de la tzatzica, pus de mami acolo, si asa a inceput incet-incet sa pape.Aseara am fost la mama si mancase 150 ml si tot mai cerea..deci...lucrurile se mai schimba. Nici eu nu credeam ca o voi intarca asa usor. Credeam ca va fi cu urlete si lesinuri, dar nu a fost deloc asa. Poate ne-a ajutat si varsta ei, ca e mai marisoara si intelege ce i se spune. Succes si voua!

Mami-Mada si minunea Sofia Maria,12/08/2004

POZE CU MINUNEA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

Cu intarziere, dar am fost in mari pregatiri de plecare


La multi ani Dinu si Teo!

Sa cresteti mari , sanatosi si destepti!

Caty si July sa va creasca puiutii mari si sanatosi... si sa va bucure fiecare clipa traita alaturi de ei!

Am fost la Mall Tomis. Si nimeni nu si-a facut aparitia.....

Poze octombrie!!
Tania cu Andreea(14 sept'96)+ Bianca (14 febr'04)


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput