Constanta la apel (52)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liris spune:

fetele mele. dupa doua zile jumatate de lins rani, ma simt mai bine. probabil ca o sa fiu mai putin activa ptr o vreme, dar ramin printre voi.
zic eu ca nu am nevoie de pareri de rau, dar fiecare vorba buna este ca o mingiiere ptr mine.
nu stiu cind ma vor cureta, medicii olandezi sunt la fel de cretini cum ii stiti deja de la mine.

va pup, va multumesc si ramin aproape de voi!

***********************
ooooo....aceste cuvinte ne doare!

grumpy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns narcisa spune:

Simona, multa putere si multa sanatate! Ai grija de tine si asigura-te cum poti mai bine ca totul e OK!


toate cele bune
narcisa
Patrick 2906.2002 Vivien 27.01.2004
prichindeii nostri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dadi_t spune:

hi!
Liris

Eu sunt...tristaCostin pleaca pt. doua saptamani la Brasov la continuare studii. Si n-am mai fost despartiti din "96 cand a fost la un curs.Ieri a sosit si socrela si abia luni mergem la control sa vedem ce si cum. Doamne-ajuta sa nu fie rau...poate nu-i nevoie de operatie...Deci raman cu doua ''babe'' si doi copii singura-singurica...Tineti-mi pumnii sa fie bine!

Sanzi, hai asteptam cu nerabdare poze. Sa stii ca mare curaj ati avut sa-l luati pe David cu voi. Bine ca este bine!

Crig-ma bucur ca Mariuca este bine. Chiar ne intrebam( si Adinutza) ce-i cu voi de nu mai apareti pe net. Un dermatolog pt. cine? Eu am destula incredere in Dr. Antohi(are cabinet pe Traian intre gara si politie)chiar daca merge pe tratamente mai...invechite, dar sigure.
Si mai iti pot recomanda(dar pt adulti) pe dr.Nocivin- de la Spitalul Militar-este seful sectiei DV. La amandoi insa tratamentele nu sunt gratuite sau commpensate, decat sa ceri scrisoare medicala si cu ea mergi la medicul de famnilie si-ti da reteta prin casa de asigurari.
Succes!
Roxi, esti o mina de aur!Ce mai face bursucelul? Ce noutati verbale are in vocabular?

URSIK-sa-ti traiasca printesa si sa fie sanatoasa. Odihneste-te mult si refacere grabnica!

In rest... toate bune. Bibica e bine, cuminte si vorbareata... de fapt e papagalul casei, repeta totul si f corect. La capitolul olita stam prost. Spune kk, dar dupa ce face imediat. Nu se suporta si... drept razbunare face opere de arta pe peretii patutului. Cred ca va inchipuiti cam cum este..... as face popze daca n-ar fi... bleah...
Eu as propune ca duminica la ora 17 sa ne intalnim la Crido Kids la Mall Tomis.
Putem sa mai respiram putin, pt ca acolo copii sunt supravegheati f bine-verificat!
WE plaCUT!

Poze octombrie!!
Tania cu Andreea(14 sept'96)+ Bianca (14 febr'04)


Ce nu poti controla...evita!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Simona, multa sanatate si mult curaj!!!
Sinzi, bine v-ati intors!
Cornelia, voi sunteti ok?

Sebi a intrat pe antibiotic. Am aflat si de ce a varsat dimineata: Klabax-ul (substanta activa este Claritromicina) are un gust groaznic de amar (sa va feriti de el!)!!!!! Asa ca nu am mai insistat (si bine am facut!), am fost iar la dr si ne-a dat Cefalexin, care este acceptabil la gust si Sebi l-a inghitit numaidecat! Sa vedem cum va fi noaptea asta.... Oricum, sunt optimista!

O noapte linistita si odihnitoare va doresc!


Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ontica Camelia spune:

'Neatza!
O zi buna (poate se opreste ploaia) si un week-end insorit (da Doamne).
Noi suntem OK, Alexandrei ii place sa doarma pe jos, acum am recuperat-o si am bagat-o in pat langa tati . De aseara avem si noi tatic, a terminat delegatia la Tulcea.
Am avut o prietena care a avut aceeasi problema cu Klabaxul, varsa copilul si nu stia de ce. Pt a-l putea administra, ii storcea in gurita copilului imediat dupa administrare lamaie, ii taia "greata" instantaneu.
Tania, "rabdare si tutun", cred ca vei avei nevoie. Sper sa afli vesti de bine luni cand vei merge la medic.


Camelia & Alexandra Elena

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Tania multumesc mult.Pentru tati am nevoie.Dr Nocivin vine abia pe 24 oct.mai asteptam cu toate ca mi-as fi dorit sa-l vada cat mai repede un dermatolog.pe messenger nu am mai putut intra ca nu merge.Imi arata ca sunt activa dar nu-mi apare lista.In fine poate cat de curand se va remedia.oricum voi mai lipsi pana imi rezolv cu rds-ul ca ne mutam.poate ajung si eu maine la tomis si vorbim mai mult.
pup si o zi buna (chiar daca ploua)!
cristina si mariuca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Neata,
Noi ieri am avut o intalnire cu gasca din cartier, la noi acasa, am comandat pizza si ne-am distrat cu copilasii.
Seara am iesit in Mall cu finutii nostri. Spatiul de joaca era supraaglomerat. Zeci de copii si la cei mari si la cei mici. Un haos! Vic, poate confirma, ca ne-am intalnit acolo.
Tania, lasa ca scapati voi si de pampers, iti va spune Bibi cand e momentul potrivit. Pe mine ma streseaza acum sa o dezbrac pe afara si sa o tin cu fundu'n vant ca sa faca pisu.
Tatiana, Andrada e bine, ne uimeste pe zi ce trece cu achizitiile ei verbale, zice 4 poezii, "canta" cu Cutiutele muzicale, pune intrebari (cand s-a trezit din somn, la pranz, a intrebat: Unde e Bogdan? si tot ea si-a raspuns: La gadinita), la toate reclamele de la tv comenteaza ceva, spre ex, la branza topita striga tare: Facem schimb?, la una zice 1 777 de cand incepe, zice Bamboocia, musuroi de cartita, huba buba si muuulte altele.
Sanzi, asteptam poze!
Crixia, tu nu vrei sa ne arati pozele din Spania?
Sa aveti o zi placuta!


www.adina.as.ro/" target="_blank">noi
tot noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jone spune:

salut,
vreau sa va scriu ca in sfarsit a ajuns din belgia si caruciorul nostru.
carucior mai plimbat ca asta nu cred ca o sa fie [D]

si acum intrebarile:
Cristina tu parca te muti aproape de noi?
Madalina, cand ii mai dadeai tu tzatzi lu sofi?ca eu ii dau numai seara noaptea si dimineata dar de o saptamana ma chinuie ingrozitor, vrea sa pape toata noaptea si am ajuns la concluzia ca e posibil sa nu se mai sature...si ne-am gandit (eu si sotu' sa o intarcam sinoi pe alexandra)
problema este ca ea nu vrea biberon de nici-o culoare.si habar nu am ce sa ii dau sa pape seara.
i-am dat mancarica pe la 8 seara dar tot vrea tzatza.

va pupam

jo si alexandra


*********
jurnal
pierdut manual de instructiuni ptr cresterea copilului!cine il gaseste sa il traduca din limba bebeilor in limba mamicilor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

quote:
Originally posted by Madamsadamy
Angelique,ce coafeza ai avut la nunta?Eu m-am programat la Rica acum si mii se pare tare scumpa,un aranjat 550.000 de mii,cand la vopsit cu tratament cu aranjat am dat 1.000.000,la mangalia la Manuela ma doare sufletul sa dau acum 550 dar asta e.Va las si ne auzim si maine,pupici.

Madamsadamy&Andreea(29.06.2000) si Andrei(23.03.2002)
http://community.webshots.com/user/Madamsadamy



La nunta m/a coafat Lidia de la Roxana Cosmetic, este un salon pe strada Unirii colt cu Dragoslavele, sunt foarte multumita de ea, doar ca este foarte aglomerata si intodeauna trebuie sa imi fac programare cu cel putin 2-3 saptamani inainte. Coafura de mireasa a costat 380.000 si mi se pare un pret foarte convenabil. Daca vrei nr de telefon, ti/l trimit pe PM

Pupici,
Angelique

pozele mele
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=48808&whichpage=7" target="_blank">povestea nuntii
luna de miere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Jone si noi avem aceeasi problema (de fapt avem copiii de aceeasi varsta). Ma gandesc cu groaza ca va trebui sa il intarc si nu stiu cum sa ii dau lapticul ca la el biberonul este pe post de jucarie, habar nu are ca il poate folosi si la baut apa sau hranit si nu cred ca o sa ii dau lapte cu seringa de la nurofen asa cum fac cu apa . Se trezeste acum si de 3-4 ori pe noapte si vrea la tzatzi si numai la tzatzi. De fapt el asa adoarme, deci o sa fie cu cantec. Daca gasesti vre-o solutie spune-mi si mie. Alexandrei.

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

[url="http://pg.photos.yahoo.com/ph/badiladana/album?.dir=/4de5&.view=t"Poze noi...cu noi[/url]

Mergi la inceput