Constanta la apel (52)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Clover spune:

Am o prietena in Constanta a carei mama ar fi interesata sa aiba grija de un copil de 3 ani sau peste. A fost educatoare si a mai avut in grija copii. Problema este ca mama copilului de care avea grija nu mai lucreaza si sta ea cu copilul.

Zona preferata este intre Gara si Tomis Nord(ea sta in Tomis Nord).

Datele de contact pot sa vi le dau prin mesaj privat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crig72 spune:

Tania mi-as fi dorit sa ajungem dar mariuca aseara mi-a facut 39 si am trecut-o pe antibiotic.sunt ingrijorata din cauza asta.Azi a fost mai bine dar mi-a fost teama s-o scot afara.
Sinzi si noua ne-a fost dor.Pozele le-am vazut azi noapte cand le-ai pus.Ne dorim si noi foarte mult sa ajungem in iarna asta la munte.
Clover am o amica care cred ca ar fi interesata.Te anunt daca e cazul .
o seara buna va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Cami si Mada, multumesc de sfaturi. O sa tin cont de ele in mod sigur. Mada, deocamdata pot eu sa ii spun pana mi se usuca gura ca "rad copii de el" dar sper ca, mai spre un an cand intentionez sa il intarc o sa functioneze. Acum voiam si eu sa mai scap noaptea de dat san tooot timpul, si sa incerc sa ii dau lichidele cu biberonul sau cu canita cu cioc, care, in opinia lui, au cu totul alte intrebuintari. Voiam sa te intreb, Mada, daca ai intarcat-o la un an (sau peste) pe Sofi, ai trecut-o direct pe lapte de vaca?(ca eu asa ma gandesc sa fac...)

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

Poze noi...cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BDana spune:

Sanziana, pozele sunt super. Si mi-au facut asa un dor de duca...

Mamica Dana si un bebe Cristi (13.01.2005).

Poze noi...cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Cris, sper ca Mariuca e bine!!! Deci maine nu veniti la gradinita??? Ca ma gandeam ca ne intalnim acolo!!! Eu ii dau lui DAvid de 3-4 zile Imunobaby, i=am dat si in primavara si nu mi-a racit cat a fost la gradi, sper sa fie bine si acum. E din plante si cica cei de la erbavita folosesc o metoda de extractie deosebita (mai aproape de natural)!!
Ma incapatanez in continuare sa nu ii fac vaccinul antigripal...
Dar nu i-a trecut???
Chiar ca va trebuie munte, cand ma gandesc pe unde am umblat cu David, a fost frig, am dormit la cabana cu apa de izvor afara...si uite ca nu numai ca nu a racit, dar nici nu mai are muci sau tusea cu care am plecat de acasa!!!

Dana, multumim...e tare frumos sa colinzi asa din floare in floare...un pic cam epuizant...dar...merita!!!

Vreau si eu sa imi recomandati un ginecolog bun, care are cabinetul prin Tomis nord, ca trebuie sa ajung si eu, am tot amanat, dar mi-a intarziat ciclul si tre sa aflu cauza...La Rusa parca e prea aglomerat sa stau acolo...dar pana la urma...

Xadra, tu cand mai mergi la control? Poate mergem impreuna!!! Ca io nu sunt buna de stat la coada de una singura....

Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liris spune:

astazi cu dureri mari mi-a venit ciclul. ce credeti, sa mai cer doctorei curetage? ce ar fi cel mai bine sa fac? sau sa-i spun sa nu-mi mai faca de vreme ce a venit? oricum, sigur imi va mai face o echo marti. ginecologii nu au problema dc pacientul e pe stop atunci, nu?

***********************
ooooo....aceste cuvinte ne doare!

grumpy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Simona, ce pot eu sa iti spun este ca ei recomanda totusi o curatare in cazul in care nu se elimina tot prin ciclu...dar nu stiu cat de mari sunt sansele sa mai ramana ceva.
Eu una, nu as mai face-o...dar nu stiu ce sa spun...


Iau in fiecare zi viata de la capat

Sinzi, Radusi David

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mav spune:

Neatza!
Am scris si ieri, dar cand sa trimit mesajul, cica a expirat pagina!?
Scuze pt intarziere:

LA MULTI ANI FERICITI, DINU!!!

LA MULTI ANI FERICITI, TEODORA!!!

Sebi este mai binisor: in ultimele doua nopti n-am mai tusit si a respirat ceva mai bine. In schimb, eu sunt cobza!!!! Asa ca ieri am stat in casa (cu parere de rau, Tania!).

Sa aveti o saptamana frumoasa!!!

Vic & Sebi (04.02.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

buna dimineatza!
Simona, da! trebuie sa ceri chiuretaj ptr ca nu este 100% sigur ca totul e ok inauntru!
Tania ai ma mama de ce nu ai dat un telefon? ca stii ca eu nu prea deschid computatorul duminica..... imi pare tare rau ca nu e-am vazut! bafta azi! si las ca trec 2 saptamani rapid si esti din nou cu Costin!
Sanzi, welcome back! vazut pozele. pai sa stii ca face foarte bine un asemenea sejur...la munte rar de tot racesc piticii!
Mada, felicitari ptr succesul operatiunii biberonul! Sofi e fetita mare!
Tatiana, am femeie ptr curatenie, daca mai vrei da-mi un semnal!
pupici tuturor si o saptaman frumoasa....si mai calda!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

buna dimineata.
si noi ne simtim un pic mai bine.si lui razvan i-au mai disparut o parte din mucii,nu toti insa, dar aseara a respirat mai bine asa ca am reusit toti sa dormim.si afta pare sa treaca ca a acceptat biberonul(desi am incercat sa-l dezvat).va pup pe toate o zi buna.

albumul meu
nepotelele mele

adriana&razvan 01.11.2004

Mergi la inceput