Bella, audienta la viata (3)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Multumim d-na Dighe pentru vestile pe care ni le dati si abia asteptam vestile ca BELLA SE INTOARCE ACASA.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Multumim D-na Dighe pentru vesti,ma bucur ca Belluta e bine,speram sa ajunga acasa in curand.
Rodi acum am vazut ca am uitat sa-ti aduc si plapumioara pentru carut...,incerc sa gasesc o oportunitate pentru a o trimite.
Belluta bebeluta,sanatate puiut si sa fi puternica ca mai sunt inca 2 pasi de facut.

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

multumim pentru vestile de ieri, Dna Dighe si Rodica.
sper ca astazi a fost bine la vizita dr Sluysmans si ca Bella va veni in curand acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:


Buna seara
Astazi Bella a fost vazuta de Dr. Slysmans ,care este multumit de evolutia ei ; a indicat sa faca inainte de plecare toate vaccinurile care trebuiesc facute pentru copii de varsta ei ;La ora 21 in seara asta o sa plecam spre Bruxel , e cam tarziu sa va scriu dupa ce revenim acasa dar va voi scrie maine la prima ora ce face Bella .Am facut rezevare pentru locuri cursa Tarom care pleaca din Zaventem-Bruxel sambata la 8,45 (ora 9,45 in Romania)
Distanta este acoperita de regula ,in 2 ore si 45 minute.Asadar sambata la ora pranzului ei vor fi din nou alaturi de cei dragi , de familie si de prietenii care i-au sustinut si i-au incurajat.
Multumesc pentru gandurile dvs bune si pline de caldura ; ma bucur ca am cunoscut chiar daca e virtual , oameni plini de sensibilitate, gata sa ajute , sa incurajeze sa-si imparta ce au cu cel care este la nevoie.
Marturisesc ca gesturi de genul celor facute de dvs ,afara nu se intalnesc sau daca sunt , de regula sunt rare.
Cred ca este una din trasaturile de caracter ale romanilor care ne deosebeste de ceilalti .

O seara buna in continuare va doresc
Cu stima GDighe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Belluta vine acasa,felicitari micuta luptatoare.

Sanatate Bellutei si sa ajungeti cu bine acasa,aluturi de cei dragi,si mai ales de surioara ta.
Rodi si Adi sa va ajute D-zeu sa va intoarceti cu bine,sanatosi si sa va bucurati de reusita primei operati,pentru care ii multumim lui D-zeu.

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

N-am mai intrat demult si mi-era dor de voi! Ma bucur enorm pentru Bella. S-o ajute Dumnezeu in continuare!

Anuc si Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

bravo pui mic si curajos !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:



Dragi prieteni , buna ziua
E ultimul mesaj pe care i-l scriu astazi ; Rodica a promis ca in seara asta va scrie ea un mesaj tuturor celor care citesc pagina Bellei ; avem multe noutati , dar prefer sa o las pe ea sa vi le anunte.
Ieri Bella a fost in Anvers, si a fost foarte vesela si bine dispusa , chiar daca a mai plans din cand in cand de oboseala.A ras si i-am facut cateva poze care Adinan le va pune pe site-ul ei . E o dulce , in cele trei saptamani cat a stat aici s-a schimbat foarte mult ; fatza ei e radioasa , emana fericire , a inceput sa manance mai mult si nu scapa din ochi nimic.
Se pare ca in scurt timp va arata ca un iepuras , fiindca un dintisor se anunta deja : sunt numai vesti bune ; eu si sotul meu suntem foarte fericiti ca am putut face ceva pentru Bella , ca am fost aici cand le-a fost greu si ca dupa operatie cand durerile au disparut , am putut sa vedem un zambet de fericire in ochii ei .
Are un soi de eleganta in privire si in tot ce face : e o papusa in miniatura , de care nu se poate sa nu te indragostesti .
Pentru ca Bella sa vina in forma la operatia urmatoare trebuie sa respecte ad-literam indicatiile medicului ; sa nu raceasca , sa nu contracteze gripa , sa fie tinuta departe de orice persoana bolnava, si sa ia in greutate...Rodica stie bine ce trebuie sa faca sa o protejeze de tot ce i-ar putea face rau .
Mie nu i-mi ramane decat sa va doresc multa sanatate , fericire si numai bucurie tuturor , sa fiti mandri de copilasii dvs si tot ce visati pentru ei sa se realizeze.
Cu drag va imbratisez.
Geta Dighe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


D-na Dighe, va multumim din suflet pentru promptitudine...sunteti cu adevarat un om de admirat.
Cu totii ne bucuram ca vine Belluta acasa si sper si ma rog sa fie totul perfect pana la urmatoarea operatie...Dumnezeu este alaturi de ea si o ocroteste.
protectia copilului a fost ieri anuntata de mine cum a decurs operatia si era feerie generala acolo. Sunt cu totii fericiti de evolutie si o asteapta pe rodica sa sune luni si sa dea detalii pentru a se face raportul. Mai am o veste buna..Se incepe procedura legala de adoptie a Bellei...Doamna ajuta
si ma bucur de asemenea ca Belluta este asigurata si pentru urmatoarea opperatie..nu stiu mai mult caci eu nu am mai scos nici un extras, dar cu siguranta sapatamana viitoare se va stii totul exact..
TE ASTEPTAM CU DRAG ACASA BELLA!!

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:

BUNA ZIUA, TUTUROR INIMILOR LOIALE BELLEI !

Ne intoarcem acasa , maine , si avem un bagaj enorm de noutati ,aceasta trecere prin st luc este o mare lectie de viata , si totusi , ne este ata de dor de casa , de voi , de oameni ca voi , desi am descoperit ca lumea e un loc atat de mic , si pe noi toti ne-a adus la un loc Bella , si cum nimic nu este intamplator , ii multumim Domnului pentru aceasta intalnire .

Evolutia medicala a Bellei e una de durata , efectele acestei operatii se vor vedea in timp , tensiunea pulmonara nu s-a micsorat , se va intampla cand ea va creste un pic si va lua in greutate , dar ea creste normal , are reactiile varstei ei , si noi suntem conectati ca la televizor , adi crede ca ii iese un dinte jos , mie mi se pare prea devreme , i s-au alungit putin trasaturile fetei , si este foarte vioaie , a inceput sa se roteasca energic de pe stanga pe dreapta si de-acum trebuie sa avem zece ochi pentru ea , BELLA CRESTE SI TIMPUL NU_I MAI ESTE DUSMAN , e-adevarat ca ne intoarcem , dar nu e acum momentul sa ne gandim la asta , vreau sa ne dam o pauza in care sa ne bucuram de fetita noastra , cu totii !

Dantje / iti multumim, caruciorul ramane la Bruxxeles , deci e ok , ne vedem data viitoare , pupici lui Martijn si sotului tau , sper sa ne mai intalnim atunci

Adinan / TE IMBRATISAM , da-ne ocazia sa te intalnim , candva !Ai un

Pashosha / iti trimitem cel mai frumos suras al Bellei !

va imbratisam pe toti , din toata inima ,dan, gabriela h, anreea tx, dana danen , stinu , poate sunt multi pe care ii uit acum dar toti sunteti cei mai dragi prieteni ai Bellei si ai nostri , si datorita voua Povestea, UNA DIN CELE MAI FRUMOASE CARE S_AU SCRIS IN INIMILE NOASTRE,continua .

Dna Dighe / A fost o mare bucurie si onoare sa va cunoastem ,cand va vad cum radiati de bunatate si intelepciune langa Dl Sam imi vine in minte un singur lucru : reverentele nu ar trebui sa fie considerate un gest perimat , va imbratisam cu mult drag ,de mii de ori , pana data viitoare .

cu stima pentru toti cei de pe dc , si pe curand

bella , rodica , adrian








Mergi la inceput