Bella, audienta la viata (3)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Hai gargarita curaj,fa-te bine sa te plimbam cu carutul.Papusa mica fii tare ca ai parcurs deja o bucata din drumul asta anevoios,si noi suntem langa tine si te iubim.
Rodi si Adi putere multe in continuare,vor veni si acele zile in care totul va fi amintire,si va veti bucura de acest puiut care o sa va aduca multe impliniri si bucuri.


Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danyce spune:

Belluta, copilas binecuvantat, iti doresc sa fii la fel de curajoasa si sa lupti ca pana acum, iar parintilor tai le urez multa tarie. Capul sus, parinti ai Bellei!Sa va ajute Dumnezeu ca aceste clipe sa fie in curand doar o amintire!

Daniela Veuger si Alma Bianca 21 octombrie 2004
Alma, sufletel mic si iubitnoisi mai noicele mai noinou-noute


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=43451" target="_blank">Povestea Almei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:



Am fost aseara destul de tarziu la Bruxel , dar nu am reusit sa o vad pe Bella; .............era la plimbare cu Adrian .... nu vrea alt'undeva decat in carucior si numai ...leganata.Timpul a fost frumos , destul de cald pentru un sfarsit de octombrie ,si plimbarea in aerul curat i-a placut cu siguranta.
Astazi Rodica va intra pe net si veti avea vestile pe care le asteptati ; Nu pot decat sa ma rezum la ce stiu ; trebuie sa-i suplimenteze mancarea , va primi un supliment pe baza de legume si fructe, si mi-a spus ca o sa-i repuna din nou sondita fiindca singura nu mananca suficient.

Sigur ca de la Rodica o sa aveti multe noutati si mai multe detalii;
Va doresc o zi buna si numai sanatate .
Cu stima tuturor
GDighe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Abia asteptam Rodica sa auzim vesti bune despre Belluta.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


of, se pare ca moderatul acesta ne suprapune mesajele....
d-na dighe cand credeti ca va avea loc urmatoare operatie? nu are rost sa sun pentru orice lucru, prefer sa sun atunci cand este cazul...am sa sun in ziua operatiei si pana atunci toti ne vom ruga pentru micuta Bella...sper din suflet sa se termine odata calvarul acesta si sa fie sanatoasa...
tare am impresia ca or sa stea acolo mai mult decat ne asteptam cu totii si nu este ceea ce ne dorim...eu speram si sper in continuare ca Bella sa fie perfect sanatoasa si sa vina acasa alaturi de surioara ei...
este dureros numai cand ma gandesc ca o vor anestezia din nou....
rugaciunile noastre vor fi mereu alaturi de finuta mea

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:



Nu va pot spune care va fi data pentru urmatorul cateter; cred ca saptamana viitoare medicul va stabili ; in orice caz a zis ca e mai bine sa fie facuta acum decat sa astepte pana la urmatoarea operatie;

Speram in dupa amiaza asta sa aveti un raspuns de la Rodica dar cred ca nu a avut cum ajunge la un internet .
O sa va mai scriu poate mai tarziu cand voi avea noutati
Cu stima GDighe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

AR fi bine daca Rodica ar putea sa intre p enet sa vada citi oameni se gindesc la Bella si la parintii ei...si sa ne spuna si ea c eo framinta, ce o ingrijoreaza si o preocupa.

Bella, Adrian, Rodica, negindim si ne rugam pentru voi !!

astazi o jurnalista din Sctia mi-a dat o idee excelenta : sa expediem cit mai repede un comunicat de presa, jurnalelor din Belgia

caut un jurnalist roman care sa crie acest comunicat de presa in Romana. apoi il vom traduce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebitzu spune:

adinan, ii poti scrie pe PM lui adrianangi, este jurnalista la Jurnalul National si cu siguranta va ajuta cu mare placere (cel putin eu asa am perceput-o pe Adriana, ca o persoana care vrea sa ajute cu orice, cand poate si cum poate).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:

BUNA ZIUA TUTUROR DE PRETUTINDENI , sunt foarte fericita ca sunt din nou in fata unei tastaturi, e ca un smn de intoarcere la normalitate , va multumesc pentru tot , v-am simtit aproape , au fost zile foarte grele , ziua operatiei a fost poate cea mai lunga zi din viata mea , si pana cand nu a deschis ochii nu am putut nici sa respiram normal . Dupa operatie cand era atat de slabita ne privea ca si cum nu ne-ar cunoaste ,cu o expresie goala , de parca se uita prin noi , am crezut ca innebunim pana cand dupa tomografie ni s-a spus ca nu i-a fost afectat creierul, ca e totul in regula .

Astazi avem certitudinea ca si-a revenit bine , dupa consultatia de azi dr. a fost deosebit de incantat de evolutie , stia ca i-am scos sondita si era ingrijorat ca nu mananca suficient , dar incercam sa suplimentam cu biscuiti si piureuri , lapte din biberon ia cam 70 80 ml , si oboseste destul de mult , si totusi dr a spus ca evolueaza foarte bine ,si a vazut ca si intre atriul stang si cel drept exista o imbunatatire de flux , prin urmare s-ar putea sa scapam de cateter ; a ramas sa decida miercuri daca e da sau ba ; sincer , nu cred ca noi mai putem trece inca o data , atat de repede , prin asta .
Bella a slabit un pic , i se vad coastele , nu vrem sa exageram fortand-o sa manance ;, dar nu fac decat sa astept orice mic semn ca mai vrea un pic , nu pot sa va descriu cat de frica mi-a fost sa o tin in brate , sa nu o ating si sa-i fac rau , schimbatul hainutei este un adzvarat chin , mai mult psihic , pentru noi , dat fiind ca asistentele ne-au spus ca e ok , putem sa o rotim , sa o ridicam sa o lum in brate , exceptand zona de sub brat ; sub bratul stang are doua taieturi care s-au cicatrizat bine ; as vrea sa va pot spune mai multe pentru ca trebuie spuse si pentru ca am trait aiciin St Luc un sentiment deosebit si nou ,acela de siguranta si de incredere la cote maxime , dar am s-o fac un pic mai tarziu , de-acasa sper ; Daca totul e bine VINEREA VIITOARE SUNTEM ACASA ;
Ieri au trecut pe la noi Gabriela cu Dan si un Mihaita tare in forma care a fost foarte suparat ca Bella nu ii da atentie suficienta , felul Gabrielei optimist de a vedea lucrurile si incurajarile ei ne
au fost de un ajutor nepretuit ; Aseara a ajuns la St Luc
Ank ,cu sotul si Bianca , incarcati cu bunatati pentru Bella , le multumim inca o data , si deasemenea Danei J , nu sttiu exact de la cine a fost ratoiul cantaret , pot sa va spun doar ca toti vecinii nostrii italieni in mare parte , au invata singing in the rain , a devenit marea ei preferata . Va multumim din nou ca va ganditi la Bella si la noi , va imbratisam din toata inima ,

bella, rodica si adi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Va asteptam sa reveniti cat mai curand acasa SANATOSI.

andreeat

Mergi la inceput