Bella, audienta la viata (3)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

O ce veste minunata !!!! Puiut mic si viteaz, esti formidabila : acuma cred ca si parintiitai respira un pic usurati !

Dna Dighe, puteti va rog sa ii spuneti Rodicai ca pediatra Bellei asteapta vesti de la ei ? Pashosha i-a at dar cred ca s-ar bucura sa ii auda/sa icteasca un email de la parinti.

O alta rugaminte : puteti va rog sa imi dati pe email adresa pensiunii unde va fi Bella pina l1 1 oct? Niste prieteni ar dori sa le scrie parintilor pentru a le spune ca sunt alaturi de ei.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_112 spune:

Bravo BELLA ,ingeras mic se vede ca esti o luptatoare ,asteptam si de aici mai departe vesti foarte bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:



Am sunat la motel si m-au spus ca inca nu sunt in camera;pe mobil nu pot inca sa-i prind .
In dimineata asta au intalnire cu medicul si trebuie sa mai faca inca tratamentul Bellei ;inca nu stiu cum a fost prima noapte afara pentru Bella .
Atentie ei sunt in motel pana pe data de 1 noiembrie.

IONESCU RODICA/ADRIAN
-CHAMBRE113-

MAISON D'ACCUEIL "ROSEAU"
PLACE JEAN-BATISTE CARNOY no 12
CHAMBRE 113
1200 BRUXELLEX

Cand o sa am noutati va scriu imediat,

GDighe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:

Revin mai repede decat credeam ; am vorbit cu Rodica si trebuie sa iau pe rand totul:
Adinan daca aveti numrul de telef al Dr Musetescu va rog sa -l trimiteti , Rodica nu are agenda la ea; mi-a zis ca dupa operatie s-a gandit la doctorita sa- i dea vesti de Bella dar nu a avut cum sa o sune
Asta noapte Bella a plans non -stop cateva ore , a fost vizibil jenata de sondita cu care o alimenteaza fiindca pe aceeasi nara a avut fixat si tubul care a tinut-o legata de plamanul artificialsi probabil i-au facut rani pe nasuc, i-au scos-o si apoi a mancat mai putin decat ratia normala dar a fost linistita .
Medicul nu este multumit cum se prezinta inimioara ei parese ca orificiul corespondent intre atriul drept si atriul stang nu este suficient de mare , vor proceda la o noua operatie de cateterism sa corecteze orificiul de trecere; au spus ca vor fixa un balonas permanent pana la viitoatra operatie; va usura efortul facut de inimioara Bellei ; din nou anestezie generala si din nou durere.
Nu v-am scris pana acum operatie este situata pe partea stanga sub brat si mare parte din operatie a fost efectuata prin cele doua catetere ; cel introdus la piciorul si la gat ; Prin catetere au introduc camera; apoi bisturiul cu care au taiat , inima Bellei nu a fost "taiata " va fi probabil la urmatoarele operatii totul s-a facut din interior .

Nu am cuvinte, e nedrept sa suferere atat de mult.

Cu stima GDighe


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


Multumim frumos pentru vesti d-na Dighe...Bella nu ne dezamageste..asteptarile si rezultatele au fost pe masura..Bella este un copil binecuvantat cu aura ingereasca mereu deasupra ei.
Spuneti-i ca toti cei de pe DC o iubim mult, mult de tot..
si da, daca este posibile, macar un sms sa ii dea si d-nei doctor care s-a ocupat de Bella in Romania.. Dumneaei mi-a dat impresia ca astepta totusi un semn de la Rodica...


http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Of, pui mic, pui mic.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Stinu spune:

Doamne ce mai sufera bebelusa si ce mila mi-e de ea mititica .Sa dea D-zeu sa fie totul bine ,am sa ma rog asa cum ma rog si pentru baietelul meu ca ,din pacate nu pot face mai mult .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soli spune:




VA ROG SA PUNETI PE PAGINA NUMARUL DE TELEFON A DNEI DOCOTOR CARE S_A OCUPAT DE BELLA LA BUCURESTI

EI VOR TREBUI SA RAMANA IN PENSIUNE INCA DOUA SAPTAMANI ,DUPA A DOUA OPERATIE DE CATETERISM .

Rodica mi-a spus ca Bella doarme forte bine in caruciorul primit de la Dantje.E putin mai linistita si aerul curat a-i face bine.
In seara asta o sa trecem la ei dar foarte tarziu , dupa ora 22 de aici ; o sa va scriu maine cum este Bella .In orice caz a slabit mult in ultimele zile.

Sotul meu incerca sa incuraje toata lumea : mi- zis ca Dumnezeu stie in bratele cui a pus-o pe Bella. Nimeni nu ar fi avut mai multa grija de ea , nimeni nu ar fi dat dovada de mai mult devotament , dragoste si grija pentru Bella;

GDighe



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

Draga Geta, sunt tare trista a vestile nu sunt perfecte pentru Bella, ca a slabit, si ca o doare nasucul si ca trebuie din nou intervenit pe inimioara. ....bietul pui micut. dar pe undeva si usurata sa aflu ca prima operatie a fost prin sonda/cateter si ca micutza corectie necesara va fi la fel.

Citind ca trebuie din nou intervenit am inceput sa pling si m-a prins o mare tristete dar sunt convinsa ca va fi bine ! Va rog, incurajati-i pe Rodica si Adrian si din partea mea... nu indraznesc sa imi imaginez ce este in sufletul lor !

Am gasit pe forum nr de telefon al dnei doctor, dat de Pashosha :
D-na Dr. Pediatru Mihaelea Musetescu tell 0722 283 288




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Of micuta multe trebuie sa mai indure.Dar cineva acolo sus o iubeste si totul va fi bine pana la urma.Ne rugam in continuare pentru voi.

andreeat

Mergi la inceput