Copilasi de iulie-august 2004 (121)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

lie, ciocirlie, tu cu gura ta zici ca nu crezi ca are vreo infectie ceva si apoi ar urla ca din gura de sarpe daca l-ar ustura iti spun io!! lasa cupilu sa se pise si nu-ti mai face atitea griji inutile! nici ilinca mea nu bea apa, discutam cu olivia intr-un capitol trecut, da` la pishare e prima. fetili specializatele, minca-le-ar mama pe ele ca ori le stresez ori nu, or sa-ti explice in termeni medicali cum e cu arderile celulare la cupii de tre` sa dam atitia bani pe pampersi. poate ar trebui sa-i schimbi marimea la pampersi si in felul asta poti sa dormi linistita noaptea fara sa-ti pui ceasu` sa sune la sapte sa-l schimbi pe danut. hai, linisteste-te zau, tie iti trebuie un barbat ca al meu, ca uite numa` el m-a domolit cu chestiile astea ca tare mai sufeream si io, da-i-ar dumnezeu sanatate!
domn`le cine cu cine se bate p-acilea, ca mi-a scapat, doar n-oi fi si io pe lista?!

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

LIA - io nu cred, Giulia face pipi mult, dar nu in functie de cat bea ... am vazut si la ea zile si nopti pisarcoase fara motiv ... alta data cand bea mult, nici vorba. Probabil Danut nu mai transpira ca asta`vara ... totul se elimina prin pipi ... zic io ...

Adema - baschetbalist si Codrut !

Roxanaz - nazdravan Patrick si ce bunici iubitori are !

Mey, ELI pe unde umbla ??? Mitzura ???

_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

roxana, crap de invidie. brei, daca sufar de ceva atunci sufar ca nu sunt bunicii cu noi in oras, sa-si scoata nepotii la plimbare la orice ora, sa-i pot lasa oricind am si io nevoie ca taaareee m-am mai saturat sa ma car cu ei dupa mine...
la mine iar murmura drujba si barosu`, bleahhh, iar imi scoala fata

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

la 3 ore sa umple un pampers? pai mai mari nu-i pot lua ca el nu are fundul asa mare si astea nr 4 ii atarna in jos un pic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Hehehe, Roxana, si eu m-am distrat la aventurile iepurelui suedez !! Ca veni vorba de ce facem pentru ca virg.copiii sa stea cuminti cit mergem la baie - eu am gasit alta metoda, sau macar juma de metoda, ca intr-un tirziu i-am descoperit si reversul - am pe calculator videoclipul acela cu crazy frog, cred ca stiti melodia cu axel f de o tot dau astia enervant pe toate posturile de radio ... ei, eu o am si pe calculator si am descoperit ca Andrei sta supercuminte daca ii pun broasca nebuna sa o vada pe ecran cum alearga pe motocicleta imaginara ... doar ca ieri am pus-o de tzishpe ori, ca nu mai scapam de copil ! Si sa vezi urlete mai apoi, ca taica-su a decis ca fii-su s-a uitat destul in calc si l-a inchis !!! Cine se dadea de covor ? Gizmo ... nah, acu ziceti si voi, generatia pro !!!

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

da chiar Mitzu cred ca are treaba multaaaa.....de nu mai zice ea nika.
Lia, schimba nr la pampersi. infectie urinara fac fetele des, bajetzii mai rar (inca o nedreptate a lu' mama natura care io cateodata cred ca-i barbat)
Adema, bine ca a trecut cu succes si vaccinul asta. vezi, daca intre 5-10 zile face bubutze sa nu te agiti ca nu-i de la mancare
mai, uitasem sa va spun. ca la cat de "barbat" e Pat si nu a facut el niciodata nimic de la vreo mancare nou introdusa am incercat ptr prima data luni 2 feliutze de kiwi si....surprise....bube.....(stiam io de ce nu i-am dat mai devreme, desteapta lu mama ce mi-s!!!)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

lia, uite ilinca are cam 10kg si eu ii pun pampersi pentru 11-25, si ce daca atirna? eventual daca ti se par prea mari pentru ziua, atunci pune-i noaptea.

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmenp spune:

crazy frog, da, ultima descoperire a ilincai, pe mine tare ma streseaza melodia asta

Carmen,Ilinca&Ionut

tzucurei de tzucurei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

da, dar nu asta e problema si de ce face asa mult?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

sa-i fac o analiza de glicemie oare? citii de diabet, v-am zis

Mergi la inceput