Copilasi de iulie-august 2004 (121)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Lia, si eu zic ca si fetele sa-i schimbi marimea la pampers - lui Stefan care e mult mai slab decit Danutz (nu are nici 10 kg) - ii pun pampers nr.5 - mie nu mi se pare defel ca ar atirna la fund! Mi s-a intimplat de fiecare data - adica la fiecare schimbare de numar de pampers sa patesc asa si m-am invatat: cind da pipi pe afara inseamna ca trebuie sa trec la alt numar (nu ma iau dupa ce scrie pe ei ca nr. de kg ca nu se potriveste!). Si in plus eu nu cred ca face Danutz prea mult pipi - face cit ii trebuie lui sa faca...

Roxana - super fazele cu Patrick!!!!

In curind o tai din firma ca am si azi grupuri la cercetari, asa ca ne auzim miine. O seara buna sa avem!

Gabriela si Stefan David (08.07.2004)
33 ani, zodia: gemeni

Pozutze cu Stefanutz mai vechi si mai noi
Albumul comun!!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

voi mai dati carne de pui la copii in perioada asta?

Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Lia, nu stiam ce faci ... iar ai descoperit ceva care te macina ? Relaxxxx, ca si Andrei face citeodata de umple pampersul la max, si ma intreb de unde atita lichid, ca sigur nu bea pe cit face ! Poate ca intr-adevar tre sa schimbi numarul la "chiloteii" lui Danutz, noi am ajuns deja la nr.6 de la pampers, ce m-am distrat odata cind am fost sa cumpar din astia de la un magazin mititel pe care il avem la bloc, s-a uitat vinzatoarea cu niste ochi la mine - cuuuum ? numarul 6 ? pai exista ? Da, zic io, exista si inca bine de tot ! Si a comandat si ea pentru magazin si acum are in stoc !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Da eu ii mai dau si carnita de pui si oua.

Ultimele pozici-
http://andreeab.myphotoalbum.com/view_album.php?set_albumName=1ansi2luni

Sabina vine acasa,va multumim! www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57651" target="_blank"> aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze vechi poze noi

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Hihihi, AndreeaB, da pe unde "hoinarea' fetita ta pe acolo sus ???
Da, si eu ii dau lui Andrei si carne de pui si ou ... inca !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Si Nicole, promit ca pina diseara sau cel mai tirziu miine iti raspund la pemeu ! Astept sa mi se intoarca hasbandu si sa vorbim !

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns BLUE ANGEL spune:

Lia , lasa prostiile ...schimba marimea la pampersi
mai , ar fi bine dc i-ar placea crazy frog..dar ce ma fac ..ca lui ii plac "Parazitii"..mamaaaa, sa vezi ce danseaza dupa prostiile alea de ,asa zise ,melodii ..si da din fund ...brrrrr
Roxa , super fazele lui Pati ..mi-l si imaginez razand in hohote ..

Emanuela , da eu ii dau carne de pui ..oricum dc o fierbi bine ..dispare si gripa ...oricum neconfirmata

Andreea B ..am vazut si eu ingerasul Alexia ..ce scumpa e !!!..mamaaa, ce machina faina a primit ..ati luat-o de la SIAB ?

America ? la apel va rog ...

Simona si Luca
http://photos.yahoo.com/ionel_dinu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Lia, eu te sfatuiesc sa nu duci copilul la doctor, daca esti ingrijorata, aduna-i pampersii pe o zi, numara-i, cantareste-i, scade greutatea lor uscati si daca per total cantitatea de pisu e aproximativ egala cu cantitate de lichide (suc, supa, lapte, apa) lasa copilul in pace. Si al meu se pisa ... variabil.... impresia cu pampersul plin te poate duce in eroare.

Vrabiutzo, dragutza, exact asa a procedat si bona angajata de mine. 2 luni a fost super ok, dupa care a inceput sa-mi faca creierul tandari cu barfe, smenuri si altele. Ba cateodata imi dadea si sfaturi ce sa fac eu in familia mea. Incet incet am inceput sa am indoieli in privinta ei, iar cand am prins-o ca nu-si face treaba si mai si fura detergent am concediat-o pur si simplu.

Victor merge acum la gradi particulara. E cumva ilegal pentru ca el nu are varsta, dar o fac pe raspunderea mea. Asa ca.. ori o pui la punct ori o dai afara.

Andries

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:

AndreeaB, am vazut pozele noi!pentru cataratoare! Pune si tu acolo comentarii sa stim unde face fata alpinism!
Lia, bucura-te de Danut! Savureaza la maximum si obrajorii bucalati si ochisorii albastri si joaca si micile rasfaturi ca zilele astea trec si nu revin! Lasa gandurile negre! Nu are copilul nimic! E grasun, papa, se joaca, nu are febra...E SANATOOOOOS! Si Frumooos! si pentru el si pentru tine!


Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice2004 spune:

Uehehehe, Simona, Parazitii ?? Ce ziceam eu de generatia pro ...

Alice si Andrei Florin (12.08.2004)
Gizmo pina la un an
Gizmo dupa aniversarea de un an

Mergi la inceput