Copilasi de iulie-august 2004 (121)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

bleah,chiar ca e o vreme asa mohorata si apasatoaresi mai e si frig pe deasupra.

Nicole,...bataita,punele la vedere si nu mai uita sa le iei...moata are nevoie de mami ei,intreaga,

Sabina vine acasa,va multumim! www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57651" target="_blank"> aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze vechi poze noi

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

dati bataie ...ca merit! m-a certat si Roxi, i-am plomis ca le voi lua!

nici mie nu-mi place vremea asta, si ma gandesc la iarna ce vom face noi toata ziua cu motii astia, ii scoatem afara la ger, dar cat putem sta, sa zicem o ora ...si restul ??? le dam somnifere ?

Marcela, imi pare rau ca ai problema cu bona, gasiti voi alta! vad ca si Simona s-a plans de tanti aia ca e neserioasa!
eu chiar ma gandeam intr-o zi, exista asa o cerere mare de bone, numai in parc cate mamici ma intreaba daca nu stiu o bona de treaba ...si sint sigura ca sint o gramada de tanti care se plang ca nu le ajung banii, dar cand vine vorba de munca, dau din colt in colt, poate ma inervez si-mi fac agentie de tanti bone!


Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rain spune:

mai avem un pas si ajungem pe pagina a doua ...pai se poate ?!?!!

eu am trimis mai devreme pm la toata lumea care a zis ca vine la party, vreau sa definitivez lista, apoi o postez si aici, pana vineri astept raspuns, da?





Nicole & Andreea Alexandra (26.07.2004)
Poze cu mamici, burtici, pitici, Andreea 1-4 luni
Andreea de la 4 luni
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=40285" target="_blank">Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hahaha am ajuns si batausa sefa.........sau un fel de cucu bau. )imi place ideea)
aci e soare da frig, deci tot e mai bine.
sa va mai povestesc dintr-ale iepurelui suedez:
1. il imbrac in haine de iesit afara si ii zic "du-te la oglinda sa vezi ce frumos esti", fuge la olginda si se pupa de numa'.
2. se joaca tatal meu cu el de-a "potcovitul", adica se face ca ii baga cuisoare in talpitza goala si dupa aia le bate cu pumnul, faza la care 'mnealui se tavaleste pe jos de ras. de atunci cand isi prinde talpile goale iepurele se "potcoveste" singur si e taaare fericit
3. fiind cunoscut ca terorist cu norma intreaga este supravegheat atent de 2 oki si nu e lasat mai mult de 3 min singur (mai ales daca e liniste mare, ca atunci precis coace ceva important". ieri eram in bucatarie, el in sufragerie bea laptele si ma gindeam ca sta linistit. dupa 2 min aud ceva mormaieli extaziate de multumire si ma reped dincolo...tot parchetul era pictat cu lapte si iepurele desena cu palmele in el in culmea distractiei. nu m-am abtinut si a primit juma de palma peste dos. (morala: Doamne, ce bine e fara covoare!!!)
va urma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

salut!
Andrea, am vazut-o pe grasunici...harnicutza foc...o scumpete.

Olivia,he he...l-ai bretonat pe Uka...sper ca nu la insistentele mele.Hai pune cateva poze....Luca e frumos oricum.Cand i-am taiat bretonul Andreei avea o fata de castravete...noroc cu agrafele.

AndreeaB, am vazut maimutzica frumoasa foc....nu stiam ca ai tuns-o.Imi vine s-o mananc de dulce ce e.M-am uitat impreuna cu fi-mea la poze...sa vezi ce se ratzoia la jucariile micutzei...cred ca i-a placut catzelul ala mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pako spune:

Ha ha... Roxana...haios foc Patrick.

Aseara a urlat pana la 1 nopatea....se enerva ca nu putea respira pe nas.Are multi mucisori si n-i pot scoate cu pompitza.Stau acolo inauntru bine agatati.Si acum am fost la ea si are o gura mare cascata....mi-e sa nu faca alte alea in gatuletz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dorsilia spune:

aici sunt, acum am pus degetul pe computer azi, am fost afara, m-a fugarit peste tot,l-am mai carat si-n brate ca nu e asa bun caruciorul ca si carca mea....

io nu ma mai plang...am vazut azi in parc copii de varsta lui care fac si mai urat, muult mai urat chiar, nu l-am vazut zambind nici macar cand se chinuia ma-sa sa-l impace pe unul, si unii-s chiar mai mari cu cateva luni, deci...sanatos sa fie Danu meu, si io sa rezist sanatoasa sa-i fac fata

Va rog din tot sufletelul meu ala nelinistit si paranoic sa ma ajutati cu ce stiti in legatura cu urmatoarea chestie...de cateva zile vad ca umple mai multi pampersi decat de obicei, face pisu mai mult. Daca pana nu demult erau nopti cand abia daca se simtea ca a facut, acuym la 5 dimineata sau daca dorm ca vaca si nu-l caut si la 7 dimineata e pampersul full, da pe afara de pisu, cred ca are 1 kil. Asa, si nu e tot, la 10 cand se trezeste iar e plin. Azi l-am lasat dupa ce i-am schimbat pampersul fara, sa vad cat de repede face iar si a facut in juma de ora pisu pe mine. Nu cred ca e racit, nici infectie urinara nu are ca numa ce terminaram antibioticul acu 2 saptamani si oricum nu avea nimic la urina nici inainte. DAR ce sa fie??? de ce face atta pisu ca uite pana la oara asta azi a baut doar 250 ml de lapte la 7, a mancat un borcanel de caise la 10, a mancat un pranz la 14, si abia acum dupa pranz a baut prima oara in zi suc de porto, vreo 80 ml. Mai zic daca ar bea nonstop cate ceva dar el nu bea atatea lichide. Am citit ca urinarea prea multa poate fi semn de diabet de tip I. El e si mai plinut, are peste 12 kile...., de cateva zile e si constipat, ce sa mai cred? dau in draci...ai vostrii daca nu beau lichide fac atata pisu?? heeeelp inainte sa m-arunc pe geam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roller025 spune:

Nicole, cu Florina ma intalnesc ocazional prin parc. Ultima data, alaltaseara, zicea ca ar veni. Daca ma mai intalnesc cu ea o intreb daca vine sigur sau nu si iti dau de veste.

Dana si Victor Mihai (10.07.2004)pozici mai vechi si mai noi
altele, daca nu v-ati saturat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adema spune:


Noi am avut zi de vaccin:Priorix.Ca si randul trecut, Codrut nu a zis nici Pas la momentul cu pricina. Si la 'evaluare' stam asa:78cm inaltime si 11,5 kg.Parca prea grasan nu ar fi, nu?!
Kimm, am vazut pozele noi cu Luca.Sunt superbe! E un scump!
roxanaz, la fel face si Codrut cand il imbrac cu ceva nou: se duce la oglinda si se pupa! Faza cu 'potcovitul'insa nu o stiam; e draguta!

Adema&Codrut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Haha,Roxa,ce haios trebuie sa fie Pat,cand se potcoveste singurel,.

Feli,multumim frumos,da am tuns-o fiindca nu-i placea cu mot,poate ca o sa il las sa creasca mai tarziu....am mai pus cateva pozici,daca mai ai timp si chef,.
p.s.si fiimea e innebunita dupa catelul ala mare,sa vezi cu ce foc il pupa

Sabina vine acasa,va multumim! www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57651" target="_blank"> aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze vechi poze noi

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput