Teste de glicemie pt un baietel diabetic de 1 an

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Ana-Maria, exact la asta ma uitam si eu! Cred ca e ce-ti trebuie tie, incercam sa aflu cum se poate comanda si trimite rapid. Mai studiez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Multumesc din suflet draga mea PRIETENA Ana_Maria, sper ca imi dai voie sa te numesc asa. Si le multumesc inca o data si celorlalte forumiste care sunt alaturi de noi.

Astept detalii.

ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.betasis.ro/puiu
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

De fapt, cred ca cea mai buna idee ar fi sa rugam pe cineva din Europa occidentala sa intrebe la farmacie de acest dispozitiv, daca se poate folosi la bebelusi si sa ti-l trimita prin DHL.

Cred ca am putea strange rapid suma necesara pentru a putea returna banii. Eu imi declar disponibilitatea de a ajuta si cred sunt multe suflete mari care ar pune umarul. Totul este sa ajunga dispozitivul cat mai repede la tine.

Intre timp, ar fi bine sa discuti cu medicul despre acest dispozitiv, poate ai o imprimanta acasa ca sa ii arati informatiile disponibile. Poate chiar a auzit de aceasta marca? Trebuie sa aflam cat mai repede daca e bun.

Eu incerc sa dau si de sotul meu care este in Austria, din pacate el lucreaza pana seara tarziu, e departe de centru orasului. Sper sa reuseasca sa faca ceva in pauza de masa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ellen spune:

Ana-Maria, sa ne dai si noua un cont unde putem sa incepem sa trimitem bani pentru aparat.

Sper ca fetele din afara sa reusesca sa-l gasesca prin farmacii si sa poti intra repede in posesia lui.

Elena & Alexandra (25.09.2004) 1 Anisor


www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=51010" target="_blank">Povestea Alexutei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Ana-Maria, te rog da-mi adresa ta pe PM, eu prefer calea mandatului postal.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:


Nici o veste din nici o parte?

Ana-Maria ai vorbit cu doctorul despre dispozitivul respectiv?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Si eu vreau sa ajut cu cat pot, Ana, spune-ne unde putem trimite cativa banuti (putini, dar din suflet) !



_
Leoaicele Daria & Giulia (2004 08 16)
Supercopiii iulie/august 2004

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ana_miti spune:

Maine dimineata ajung in Bucuresti la spital sa vb cu d-na dr despre acel dispozitiv.

Noutati va dau cand ma intorc , adica dupa amiaza.

Cat despre contul de card, credeti-ma ca nu stiu care este, trebuie sa ajung in dupa amiaza asta la banca....intru pe seara si vi-l dau.




ana-maria si Alexandru Andrei(7 oct.2004)http://www.cat.betasis.ro/puiu
http://pg.photos.yahoo.com/ph/ana_miti/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, tuturor !
Ana-Maria, imi pare atat de rau pt. ceea ce vi se intampla ! ...Si pt. ca nu va pot ajuta cu prea multe, deoarece si noi suntem abia la inceput de drum cu diabetul Cristinei, diagnosticat pe 29 august.
Noi nu am asteptat sa ne dea spitalul un glucometru, pt. ca au zis ca dau doar la cei cu situatii mai grele. Asadar, mama soacra ne-a ajutat sa cumparam ce am gasit mai ieftin atunci, un www.promed.ro/index.php?pid=971" target="_blank">Glucometru Achtung(210RON) care avea si 10 teste in cutie, de care sunt foarte multumita. Iar mai apoi m-a ajutat surioara mea de am cumparat si un pachet cu 2 cutiute(80RON) a cate 25 de teste, fiecare. Si bine am facut, caci spitalul foloseste un glucometru "Decont Personal", care nici nu se gaseste in farmacii si atunci, de unde teste la el ?
Deocamdata si noi folosim mai multe teste, pt. ca vrem sa stim cum sta Cristina cu glicemia, sa nu fim luati prin surprindere de vreo hipoglicemie(scaderea glicemiei), mai periculoasa decat hiperglicemia(cresterea glicemiei).
Din 8 sept., de cand am revenit acasa din spital, de 2 ori i-a fost schimbata doza de insulina dimineata, datorita glicemiei ridicate la amiaza si apoi seara.
Acum se mentine in limitele normale, cred, caci de vineri seara nu i-am mai facut nici un test. Daca nu sunt semne de hiper- sau hipoglicemie, ii intepam degetelele doar din 3 in 3 zile.
Despre injectarea insulinei fara ac, prin presiune, ne-a spus chiar d-na. dr. de la spitalul judetean, care se ocupa de noi. Dar, inca nu stia pe nimeni care sa foloseasca acest injector. In schimb, ne-a dat o adresa, unde putem gasi acest injector. http://web259.nsi24.miniserver.de/english/ordering/index.html
Ei i s-a spus ca este inca in faza de testari si totusi, din cate am citit, se poate comanda. Cand voi afla ca este ok, il putem folosi, vom incerca sa-l cumparam si noi.
Din pacate, nu am PC acasa, nu pot intra decat de la serviciu pe net, cand imi permite munca.
Ti-am mai scris si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58864" target="_blank">aici, Ana-Maria ! Fii tare, nu te lasa infranta, pt. puiul tau !



Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002), www.desprecopii.com/forum/topic.asp?ARCHIVE=true&TOPIC_ID=19346" target="_blank">Povestea nasterii

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59034" target="_blank">Copilasi din 2002

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=56032" target="_blank">Copii capricorn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Ana-Maria, ce ati aflat de la Novo Nordisk? Au ce va trebuie voua?

Alta intrebare, ce fel de flacoane de insulina folositi? Ma uit in manualul Medi-Jector si vad ca are doua tipuri de adaptoare pentru umplere, unele pentru flacoane marca "Lilly", altele pentru "Novo Nordisk" si "Aventis". Tare mi-e teama ca nu se poate umple decat din flacoane de aceeasi forma.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Un baietel diabetic de 1 an

Mergi la inceput