Sa ne rugam pt Liviu, azi e langa Dumnezeu!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Iarina, suntem alaturi de ea...dar prin telefon, ca iti imaginezi ca nu e chiar asa de usor sa plecam de pe unde suntem si sa ajungem repede in .ro..
Am sunat-o in fiecare zi, de fiecare data cu aceeasi frica sa nu cumva sa raspunda si sa spuna ca s-a dus...
E f greu si pt mine...una..ca nu stiu ce sa ii zic, cum sa o pot consola, cu ce sa ii alin suferinta? Mai ales ca ea nici nu mai asculta ce vorbesc, si am inteles ca si la Ana Maria la fel...doar se acuza neintrerupt ca din cauza ei s-a ajuns aici, ca ea l-a omorat....

...mi-e frica sa sun si azi...

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amuleta spune:

Omul intr-o durere mare, nu mai gindeste rational. Argumentele rationale sint inutile. Nu poti decit sa o asculti si sa o lasi sa plinga.
Cum sa fie ea de vina ? Dintre cei cu ciroza decompensata (adica lichid in burta) 50 % mor in doi ani, asta-i boala, nu-i nimeni de vina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iarina spune:

Bineinteles ca nu mi-am inchipuit ca trebuie sa plecati de pe unde sunteti, doar sa o sunati...ma bucur ca mai are cu cine vorbi. Iar chestia asta, cum ca ea l-a omorat trebuie sa-i iasa din cap,va fi nevoie sa vorbeasca cu un medic care sa-i explice clar care erau sansele lui Liviu. insa asa cum spunea si amuleta, durerea ne intuneca uneori mintile.
Doamne, cred ca nu trebuie sa ne rugam in viata asta decat de sanatate, ca in rest le putem duce pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Am sunat-o acum...situatia este la fel...

Stie cineva unde se afla Biserica Icoanei in Bucuresti? Va rog.

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

quote:
Originally posted by motanik



Stie cineva unde se afla Biserica Icoanei in Bucuresti? Va rog.

--------------------

Andra



Nu e cea de la gradina Icoanei, de la Pta Lahovari? Eu asa stiam...DE CE??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

quote:
Originally posted by motanik
Am sunat-o acum...situatia este la fel...Stie cineva unde se afla Biserica Icoanei in Bucuresti? Va rog.--------------------Andra NoiParis1Paris2www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!
Biserica Icoanei e probabil langa Gradina Icoanei, o biserica de caramida rosie.
mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasterii Super-desenele lui Liviu - august 2005Opere de artaDesene LiviuNoutati

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Natasa spune:

Biserica de caramida rosie e Anglicana. Biserica Icoanei e chiar in fata liceului, e o biserica mare si frumoasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

CryssUK mi-a spus despre biserica asta...am citit si in Formula As...poate acolo va fi mai aproape de Dumnezeu sa ii asculte rugile. Va merge Ana maine sa se roage acolo...si am inteles ca slujbele preotului Popescu (parca..) sunt foarte frumoase si calde...

Ana are nevoie de asta, zic eu..

Multumesc inca o data.

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns principessa spune:

Aseara cand am citit ce s-a mai scris pe forum(cautasem de cum am intrat pe net, sa vad ce s-a mai intamplat cu Ana si cu Liviu), pentru ca de o saptamana nu mai avusesem acces la internet, am ramas impietrita. Nu puteam sa cred ca se poate intampla ceva rau. Nici acum nu pot crede. Am urmarit ce s-a intamplat cu ei de cand i-am vazut la Surprize si apoi m-am bucurat sa vad ca pe desprecopii.com oamenii au dat mana cu mana sa il ajute pe Liviu. La fel am contribuit si eu, poate insignifiant, dar din putin s-a facut multul.Oameni cu suflet bun se gandesc la oamenii cu suflet bun aflati in suferinta. Inconjurat de atata iubire mi-e imposibil sa cred ca nu mai exista speranta. M-am rugat pentru Liviu si sper sa mai existe o speranta. Dumnezeu sa fie cu ei!

Mergi la inceput