Sa ne rugam pt Liviu, azi e langa Dumnezeu!

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Spre rusinea mea zilele astea nu am reusit sa o sun pe Ana din motive personale dar o voi face in seara asta si va voi scrie.

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ana este inca la Horezu. Se pregatea pt parastasul de 9 zile care va fi sambata.

In ziua inmormantarii cand se aflau in capela, a plouat tare, tare si toata lumea a tacut si se auzea numai ploaia rapaind pe acoperis. Asa ii placea lui Liviu, cand ploua tare si se auzea ploaia rapaind pe acoperisuri. Un semn de la Dumnezeu...
Apoi cand au mers spre groapa a iesit soarele...

Ce sa va mai zic, intre doua reprize de plans (si eu si ea) m-a intrebat ce se va face de acum inainte...cine ii va cumpara brad de Craciun? (inainte de coma l-a rugat sa lupte pt viata lui si sa se faca bine si de Craciun sa ii promita ca ii cumpara brad caci ei nu au avut niciodata brad...si el i-a promis ca ii va cumpara de Craciun cel mai mare brad din piata...)
Nu prea realiza ce se intampla acum cu ea, e inca inconjurata de oameni, ii are pe ai ei...Nu e inca sigura daca sa plece la Bucuresti sau nu inca, pe de o parte ar vrea sa ramana la Horezu ca sa fie acolo langa Liviu, sa poata merge in fiecare zi la el la mormant...pe de alta parte ar vrea sa mearga la Buc sa se intinda in pat si sa planga pana nu mai are putere si pana o ia Liviu...

Nici un cuvant din ce i-am spus nu a alinat-o in nici un fel. Asta e adevarul, e singura si de acnum ii va fi mai greu si mai greu..Am incercat sa ii spun ca Liviu ar fi vrut ca ea sa mearga mai departe, sa fie bine...nu prea am avut cu cine vorbi...si o inteleg atata de bine...

M-a rugat sa ne canalizam energiile spre alte cazuri, spre alti oameni aflati in nevoie ca ea nu mai are nevoie de nimic...doar sa ne rugam pt sufletul lui Liviu sa ajunga la Dumnezeu...

Ce sa mai zic...va rog si eu ca pana la 40 de zile cat sufletul lui Liviu se afla intre lumi...sa va rugati sa mearga acolo unde trebuie..
La Ana cu siguranta eu una nu voi renunta, e prietena mea si voi avea grija sa ii fiu mereu aproape...

cam asta...

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns noemi marian spune:


N-am intrat decit acum si mi-e greu sa zic ceva.'Condoleante Ana'.Nu prea stiu ....Mi-am adus aminte de ceva ce-mi spunea un bun prieten:cei care se duc tineri si dupa o grea suferinta ajung in Nirvana,de unde ii ajuta pe altii sa evolueze.Nu stiu. Ce stiu este ca Ana nu trebuie lasata singura.Nu acum.



pot sa ajut cu ceva?

Noemi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Chuny spune:

Andra, nici macar nu trebuie sa-i vorbesti despre viitor acum. E ultimul lucru pe care vor sa îl auda persoanele care pierd pe cineva drag... pt ca e atât de nedrept ca viata sa mearga mai departe fara sa îi ai aproape pe cei dragi.

Sa-i respectam durerea si sa ne rugam pt ei. Timpul se va ocupa de restul ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Stiu. Stiu atat de bine prin ce trece, din pacate...dar ma sperie cum vorbeste..Cert e ca a inteles ca daca face o prostie nu mai intalneste niciodata sufletul lui Liviu (crede cu tarie ca dupa moarte se vor intalni din nou) insa cand o auzeam spunand ca ea e un nimeni si ca nu asteapta decat sa o ia Liviu la el...



--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori76 spune:

Saracuta...nimeni sa nu fie vreodata in situatia asta...
Andrutza,transmite-i,te rog,ca suntem in continuare alaturi de ea si ca o pupam mult



"Fericirea suprema a vietii este convingerea ca suntem iubiti"-Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mishulina spune:

Imi pare rau ca am aflat atat de tarziu...Nu stiu ce as putea sa spun pentru un Om pentru care nu mai exista consolare...Cuvintele ce-mi vin acum in minte sunt "palide" si goale,nu pot exprima ce simt....

Dumnezeu sa te odihneasca Liviu !
Dumnezeu sa aiba grija de tine,Ana !

Ina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

in seara aceasta am vb cu Ana...am postat si un mesaj la generale, sper sa aiba ecou printre voi...Ana va ramane probabil la Horezu pt ca nu are puterea sa se intoarca la Bucuresti sa sa fie singura...si cine o poate condamna?
Are nevoie sa aiba pe cineva langa ea, are nevoie sa isi ocupe timpul cu ceva...
De aceea dar si pt ca nu vrea sa stea pen spinarea nimanui, vrea sa isi gaseasca un job, la Horezu sau Rm Valcea...daca cineva o poate ajuta, va rog sa luati legatura cu mine.
Va multumesc.
Si Ana a citit cateva pagini de aici...va continua probabil maine...si va multumeste ca ii sunteti aproape.

--------------------

Andra
Noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">La numai un anisor, are diabet...Ajutor!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Subiectul meu pt cautarea unui job in Horezu/Rm Valcea nu prea a avut succes...

Sa va spun despre Ana.
Azi se intoarce in Bucuresti. Cei care ati vazut Totanic si va amintiti povestea lui Jack si Rose...stiti desigur si ca Rose a trait fara Jack si a realizat tot ce el nu a putut dar si-ar fi dorit. Nu vreau sa fiu siropoasa, dar cred ca povestea lor seamana f bine si cred ca Ana a inteles ca trebuie sa il lase pe Liviu sa traiasca prin ea, a inteles ca trebuie sa traiasca si sa faca tot ce ar fi vrut el si a apucat..
De aceea incearca sa revina in Bucuresti. Initial va incerca...sa vada cat de tare o apasa peretii...amintirile...lucrurile lui..
E un prim pas...va merge mai departe...Dumnezeu sa ii dea putere!

Cateva membre ale forumului ati primit un pm de la mine. Nu vreau sa postati nimic aici...vom lua legatura numai prin pm si la momentul potrivit vom face si public despre ce e vorba.

Ana a citit acest subiect...au emotionat-o fff tare pozele postate de Danutza...

Va multumesc ca ati ramas alaturi de ea. Va dau vesti despre cum ii e la Bucuresti, cred ca diseara vb cu ea.

--------------------

Andra
Noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">La numai un anisor, are diabet...Ajutor!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns light spune:

Ana, fii tare si Dumnezeu sa iti dea tarie si sa te ajute sa mergi mai departe si sa reusesti tot ce ti-ai propus.


mama Lucia si Liviu minunea (24.05.2002) www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=41618" target="_blank">Povestea-nasterii Super-desenele lui Liviu - august-octombrie 2005Opere de artaDesene LiviuNoutati

Mergi la inceput