Sa ne rugam pt Liviu, azi e langa Dumnezeu!

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

Ana, si eu iti doresc sa fii tare! Liviu asa te-ar fi vrut!

Incearca si mergi la serviciu. Nu av fi usor, dar, din cite am inteles, ai alaturi un colectiv de oameni care te-au inteles si sustinut si care nu te vor lasa nici acum.

Sper din tot sufletul sa te mentii sanatoasa, sa ai grija de tine, pt ca numai asa vei putea duce la implinire, multe din planurile pe care le-ai facut impreuna cu Liviu!

Multa sanatate si sa te ajute Dumnezeu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Ana, curaj! Dumnezeu e cu tine, ai incredere.



Sabina si www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=33789&whichpage=1" target="_blank">Sofia Galagia



Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina023 spune:

Multa putere, draga Ana! Liviu nu te-a parasit, este si va fi pentru totdeauna in inima ta. Ai credinta in Dumnezeu si in tine.
Esti o femeie puternica si vei reusi.
Sa-ti ajute Dumnezeu si nu uita ca ai multe prietene aici pe DC. Nu te sfii sa apelezi la noi oricand ai nevoie chiar si numai de cineva care sa te asculte...

Cu drag,

Alina si Luca nazdravanul (14 Feb 2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ana a mers ieri la Buc singura. A venit sa rezolve niste treburi(platit facturi) si merge si la munca sa vb cu oamenii de acolo. Am sfatuit-o sa ramana desi aseara nu putea dormi in casa si a zis ca merge la o vecina. Astazi daca rezolva merge inapoi la Horezu ca sa nu fie singura dar varianta este sa se intoarca in Buc si sa stea mama ei cu ea o perioada...

Era si nu era mai bine...se straduia biata de ea sa fie puternica dar imi spunea ca ar vrea sa ia patura cu care fusese invelit cat a fost bolnav si sa se inveleasca in ea si pur si simplu sa isi astepte sfarsitul...



--------------------

Andra
Noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">La numai un anisor, are diabet...Ajutor!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns helbi spune:

quote:
Originally posted by motanik

Ana a mers ieri la Buc singura. A venit sa rezolve niste treburi(platit facturi) si merge si la munca sa vb cu oamenii de acolo. Am sfatuit-o sa ramana desi aseara nu putea dormi in casa si a zis ca merge la o vecina. Astazi daca rezolva merge inapoi la Horezu ca sa nu fie singura dar varianta este sa se intoarca in Buc si sa stea mama ei cu ea o perioada...

Era si nu era mai bine...se straduia biata de ea sa fie puternica dar imi spunea ca ar vrea sa ia patura cu care fusese invelit cat a fost bolnav si sa se inveleasca in ea si pur si simplu sa isi astepte sfarsitul...



--------------------

Andra
Noi

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">La numai un anisor, are diabet...Ajutor!

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59084" target="_blank">Cine este Alex? haideti sa il cunoasteti!




Andra, fata asta nu trebuie lasata asa. E greu, e dureros, ce e in sufletul ei, numai ea stie, dar nu poate continua asa.
Cred ca daca ar reveni la serviciu, macar si numai pt citeva ore, ar iesi din gindurile ei....am inteles ca e un om apreciat la serviciu, ca-.si face treaba constiincios. Asta ar ajuta.o, pt ca, in mod sigur nu ar vrea sa dezamageasca oamenii care au crezut in ea pina acum

Ar fi o solutie sa stea cu cineva o perioada!

Eu sper ca incetul cu incetul, poate dupa sarbatori (care vor fi triste pt ea, si e de inteles), sa isi mai revina! Dar, trebuie incurajata, pt ca altfel sa nu cada Doamne fereste in vreo depresie. Ea trebuie sa ramina sanatoasa si sa duca mai departe planurile facute impreuna cu Liviu!

Multa putere Ana si Dumnezeu sa te aibe in paza!

Mergi la inceput