Regatul danez

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Salmida spune:


Pt. Suedia poti folosi adresa www.sj.se
Dacä ai nevoie de traducerea unor optiuni/notiuni mä poti intreba, deoarece pagina lor nu este decat in suedezä. Succes!

Adia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salmida spune:

Mergi si pe www.tagplus.se ... adresa din stanga pt. cä acolo gäsesti indicatii si in germanä.


Knocked down, but never knocked out!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piatra lunii spune:

Bine-ai venit!

De casatorit te poti casatori cu danezul, dar nu puteti sta in DK daca n-ai 24 de ani (uite asta zice sotul meu ).
toate bune,

Piatra lunii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Am intrebat pentru ca:::
Cei de la primarie mi-au spus ca NU..
Cei de la Ministerul de externe DA..
Nu mai inteleg nimic!!!!
Si e nevoie sa am o visa turistica???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns piatra lunii spune:

Louisea, eu cred ca te poti casatori deci, cu danezul, aici, dar nu poti ramane in tara,ar trebui sa va mutati in alta parte sau sa stati de ex in RO pana implinesti varsta cu pricina. Nu stiu de ce a zis primaria nu, poate n-au inteles bine despre ce e vorba- zic si eu ?! Sau poate au presupus ca vreti sa stati aici si au zis automat ca nu se poate.
Cat despre viza,asta nu mai stiu,cand ne-am casatorit noi eu inca veneam in vizita cu viza,ca inca nu era circulatie libera fara viza. Da' acum ma gandesc ca n-ar trebui sa ai nevoie,daca ai venit in tara fara viza, nu?
Bafta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns louisea spune:

Mersi mult!
Cand vad cate conditii mai pun imi vine sa inebunesc.
Nici macar nu-si cunosc propriile legi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adana spune:

buna venit in clubul suedezelor ca sa spun asa
mi-ar face placere sa stim mai multe despre tine(doar daca doresti bineinteles) caci despre Suedia stim cite ceva.
Sintem cam putine fete din Suedia pe acesti site.

adana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salmida spune:

Bunä, sincera!
Bine ai venit la DC! Ai grijä! Creazä dependentä!
Ai terminat SFI-ul?

Te särut!

Knocked down, but never knocked out!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adana spune:

buna Sincera
Eu ma numesc Florina si locuiesc in suedia de un an de zile
Am terminat SFI-ul in 4 luni si am lucrat ca si vikarie 3 luni la un gruppboende si mi-a placut foarte mult.De aceea am inceput de 3 luni un curs intensiv pt underskoterska care dureaza 9luni deci in vara termin.Mie imi place foarte mult aici si m-am acomodat repede si cu limba si cu oamenii.Eu sint casatorita cu un roman aici si locuiesc in Alvesta.Pot sa spun ca toti suedezii cu care stau de vorba ma felicita pt ca am invatat asa de repede si de bine suedeza.Dar sint la inceput si mai fac si eu greseli.La scoala ma descurc bine am luat pina acuma 2 de G si un VG si sint foarte multumita.
Astept sa mai vb daca ai cumva Yahoo messenger sau msn messenger.

adana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Salmida spune:

Sincera, ti-am trimis mail!

Mergi la inceput