Hainute si incaltaminte pentru 6 copii

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia_lia spune:

Pentru tata?! Ala o sa aiba haine vargate pentru mult timp sper, pentru ca ar fi culmea sa-i dea drumul dupa ce a batut un om pana ce l-a ucis. Pentru mama... are cam 1.56 inaltime, cred ca poarta cam 38 la incaltaminte. Adresa ramane cea pe care am dat-o, personal voi ridica pachetele si tot personal le voi duce la Popeni. Pentru colectia DC o sa trimit si poze dupa asta :). Puteti trece nr. meu de telefon, cei de la Posta ma vor anunta cand ajung pachetele, in aceasta perioada avem ceva actiuni prin asociatie si nu stiu daca la nr. 0235.435505 va raspunde cineva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Gabi, cum facem sa ne intalnim?
Pachetele ar putea fi gata azi si maine puse la posta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

Ok ,aurelia,ne intilnim miine seara la ora 18 la victor babes.
te astept.
o seara buna

nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

M-am intalnit cu Gabi, am luat si hainutele de la ea si maine le pun la posta.

Ar mai trebui totusi si niste haine mai groase pentru mama si cei 6 copii mai mari si INCALTAMINTE.
Nu aveti prin casa ceva pantofi, ghete, adidasi de care v-ati plictisit?

Eu am pus o pereche de bocanci buni de iarna (marimea 42) (ii primise sotul meu de la parintii lui dar nu-i placeau ca aspect) si o pereche de pantofi cu talpa groasa si sireturi, marimea 38-39.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Am strans si eu cateva hainute si de cand era Alex mai mica si de acum. Am si cateva lucruri ale mele si voi face si un inventar al adidasilor, poate gasesc ceva donabil.

Nu stiu daca reusesc sa ma intalnesc cu cineva din voi, pot trimite direct pe adresa mentionata din Barlad?

Rox si Alexandra Maria (10.02.2004)

]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_lia spune:

Dragilor,
Ceea ce doriti sa trimiteti va ajunge sigur daca folositi adresa Asociatiei New Chance.V-as ruga totusi sa postati un mesaj aici dupa ce trimiteti pachetul, ca sa stiu cum trebuie sa programez masina pentru transport.
Voiam sa va anunt ca am intervenit la Directia Muncii si s-a facut ancheta sociala la familia Stavar. Astfel ca, in urma acesteia, li s-a facut un dosar care a plecat la minister si vor primi un ajutor financiar, eu sper macar 20 milioane, suficienti ca sa se racordeze la reteaua de energie si poate chiar sa-si cumpere un televizor, daca nu reusesc eu sa gasesc un sponsor. Nu stiu daca acum cu Alianta DA se misca treburile mai rapid in privinta solutionarii cazurilor, de exemplu pentru alte 3 cazuri, s-a facut dosar azi si peste 2-3-4 luni au primit banii.
Pentru familia aceasta si o alta de la Iana (dar acolo am dus cate ceva haine si rechizite)sa zicem ca rezolvam problema energiei electrice. In plus, spre Craciun o sa gasesc sigur sponsori ca sa le mai duc cate ceva, doar stiti ca cei cu bani sunt filantropi numai cand sunt sarbatori mari... :(

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Tocmai am venit de la posta. Am expediat doua colete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns soarenistor spune:

buna ,
Aurelia -incerc saptamana asta,sa fac un colet ,am o pereche de pantofi 38 am uitat sa ti-i aduc ,cred ca -i vin mamei,f eleganti ,un fis pt cel mic ,si vad eu ce mai string ,toate sunt pt sezonul asta .


Haideti fetelor sa ajutam acesti copilasi!

Deviza mea e urmatoarea ; ,,dar din dar se face rai.''
cu tot respectul gaby

nistor gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_lia spune:

Intrebare pentru moderator

Dupa ce voi duce ajutoarele trimise de voi la familia din Popeni va trebui sa scriu un articol. Ce voi scrie in legatura cu expeditorii? Adica pot sa scriu ca am apelat la forumul Despre copii si ca ajutorul a venit pe aceasta cale? Pot folosi numele celor care au trimis pachete? Faceti un consiliu si comunicati-mi va rog rezultatul.
Cu respect,
Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Ce se mai aude? Au inceput sa ajunga coletele?

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex

Mergi la inceput