Hainute si incaltaminte pentru 6 copii

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucia_lia spune:

Dragilor,
Au sosit doua colete de la Bucuresti, pentru familia Stavar. Va rog sa ma anuntati tot aici sau pe adresa de mail daca mai trimiteti si altele, ca sa stiu cand vorbesc pentru masina de transport. Nu pot face mai multe drumuri spre Popeni.
Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Am expediat astazi un colet, nu e prea mare pentru ca eu dadusem cam tot ce aveam. Sunt cateva bluzite dar subtiri pentru mama si o pereche de adidasi. Si cateva haine de BB pentru 3 si 6 luni. stept PM cand ajung.

Rox si Alexandra Maria (10.02.2004)

]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lona spune:

Lia,
Am trimis pachetul. Iti scriu pe PM pentru alte detalii.
loredana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_lia spune:

Ok, va multumesc in numele celor 7 copii. Pana miercuri ar trebui sa soseasca, voi aranja de masina pe joi sau vineri. Pana atunci o sa fac tot posibilul si sigur voi reusi sa obtin o sponsorizare pentru niste dulciuri, eventual banane, vad eu. Nu mi-ati raspuns la intrebarea cum si ce scriu despre persoanele care au ajutat, in conditiile in care eu am apelat la DC....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Lia, pentru mine e ok sa dai numele adevarat, dar, te rooog, fara alte date.

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lona spune:

Lia m-a rugat sa postez urmatorul mesaj din partea ei:
Ma bucur tare tare mult ca am reusit azi sa procur dulciuri - in special fainoase- in valoare de un milion de lei pentru micuti si mai putin micuti. Am gasit 2 sponsori draguti, n-am vrut sa-i fortez prea tare pentru ca deja ma gandesc si la o supriza pentru cele 2 familii (si cea din iana) pentru Craciun. Cu lucrurile de la voi si ce am mai avut eu pe acasa i-am asigurat binisor deocanmdata. Am desfacut toate pachetele, au si incaltaminte pe care am pus-o separat, cuprinde cred eu toate varstele lor si a mamei, inclusiv in ce priveste hainele. Eu am mai avut pe acasa adidasi, pantofi, geci pentru fetitele mai mici dar si pentru baietii mai mari, de la New Chance am mai primit din stocul ramas de la ajutoare niste pantaloni si camasi, in tot cazul, sper sa se auda pana la voi, comunitatea DC, ca urlu de bucurie... :) Va multumesc din suflet pentru ajutor! Voi reveni maine dupa ce ajung de la Popeni cu pozele de rigoare.
Cu drag si respect,
Lia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia1278 spune:

Lia a trimis poze si urmatorul mesaj:

Cred ca pozele vorbesc mai bine decat mine. In una din poze sunt si eu, in restul apare mama si trei dintre copii, restul sunt la scoala ori la munca cu ziua. Baiatul cu geaca din poze este asistentul social Ionel Bratianu, celebru pentru evaluarile din cazurile Treptow si Tanacu, aflati de el care e curios de pe google. Actiunea a fost o reusita, gratie voua fetitele din poze vor merge la gradinita, pentru ca pana acum NU AVEAU HAINE SI PAPUCI!. Cu ce am mai adunat si de la vecinii mei, ce mai aveam prin casa, acum sunt oarecum asigurati. Am rugat-o pe mama si am vb si la Primarie sa imi trimita o lista cu ce ar mai avea nevoie in privinta hainelor si incaltamintei si sa vad ce mai pot face. Desigur, ii voi avea in vedere si la Craciun, cand cei cu bani vor sa se impace cu Dumnezeu. Maine va apare un articol si la mine la ziar despre aceasta actiune.
Cu respect, va multumeste,
Lia



www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59171" target="_blank">Alex, un baietel diabetic de 1 an
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=59341" target="_blank"> Bazar pentru Alex

Mergi la inceput