Te asteptam sanatoasa, acasa, Sabina!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marioan spune:

Daca vine la o ora rezonabila as veni si eu la aeroport cu flori si baloane! Te abia astept sa se intoarca sanatoasa Sabinuta draga!Cosmina sa ne anunti ce hotarasti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

La multi ani!ingeras scump si drag,esti o minune si meriti tot ce-i mai bun in lumea asta.Te iubim si te asteptam cu drag acasa!

Cosmina,sigur,trebuie sa ne mobilizam si sa facem ceva frumos pentru pitica noastra....n-o sa ne impotmolim chiar acum la final,.

Sabina vine acasa,va multumim! www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57651" target="_blank"> aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze vechi

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ariadnabr spune:

Buna si o zi buna la toata lumea!

Avem vesti noi noute despre Sabinutza noastra draga! Azi iese din spital dupa ultima tura de cito si se simte bine , pe data de 20 Octombrie are programare la RMN, ne rugam sa iasa rezultatele bune pentru ca pe data de 24 Octombrie sa-i putem vedea pe toti in bratele celor dragi. Cosmina mi-a spus ca i-ar face mare placere daca cine ar dori ar veni la aeroport. Si ca se va interesa de ora la care vin si va va anunta!

Multumim lui Dumnezeu pentru vestile bune si va multumim voua, si nu numai, pentru ca ati facut posibil acest final fericit!

Madalina si bebe Sonia
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=55877" target="_blank">Sabina are nevoie de ajutorul nostru - ajuta aici!

www.babiesonline.com/babies/s/sonia/" target="_blank">Sonia
Sonia 7 luni!
Sonia in vacanta - 6 luni!
Sonia la 5 luni Sonia la 4 luni Botez Sonia pana la 4 luni

www.snugglepie.com/ezb/214953.png" target="_blank">Varsta Soniei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dantje spune:

Vesti foarte bune,gargarita mica deci pe 24 ajungi acasa,despre RMN,e ceva foarte mic fata de cele cu care te-ai luptat tu.Pupici multi,sanatate,si-mi pare tare rau ca nu pot veni la aeroport cu un balon de 10 ori mai mare decat tine,asa cam cat lupta care ai dus-o tu.

Dantje & Martijn

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

Felicitari Sabinuta si ma bucur enorm pentru tine si parintii tai! sa iti de-a Domnul sanatate multa de acum incolo si noroc! si 24 octombrie sa fie o data fericita pentru tine (ca si pentru noi, 24oct este ziua fiicei mele)!

Fetita mea Diana-Maria, nascuta pe 24.10.2001 http://www.babiesonline.com/babies/f/fatamea
http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_view.asp?cname=diana+nou&mid=201&cid=1072
paginuta personala:
http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=danielac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Sabina a unit asa de multe inimi si cu atita putere..! Am mai primit o donatie de 10€ pt mititica de ea:)Toata lumea o iubeste pe Sabina!Ar fi frumoasa o primire pe masura! Sabinuta va pasi pe otopeni, pe pamint romanesc, acasa cu ceva in minus, ceva rau si urit pe care l-a abandonat prin tari straine. Ea se intoarce sa-si faca un nou start in viata de data asta cu toata forta cu dreptul!Of draga de eawww.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=58643" target="_blank">ELENALOVE prietena noastra are nevoie de noiVikinga& micul viking Aldo(15noi2003)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Buna tuturor si multumiri tuturor.

Sabina a terminat si ultima cura de citostatic. Acum mai are doua saptamani si va ajunge in sfarsit acasa. venirea ei este programata pe 24 Octombrie.
In aceste 2 saptamani urmeaza sa faca un set complet de analize. Va face teste la rinichi, inima ,plamani, ficat,ochi, urechi si binenteles analiza de sange,RMN
De fiecare data cand a facut aceste analize toate rezultatele au fost f bune. Ii tinem pumnii sa iasa si de aceasta data la fel.
In urma acestor teste , medicii trag concluzia daca a fost organismul afetcata de citostatic. Tot medicii sunt f optimisti si ii tot asigura pe parinti ,ca nu a fost nimic afectat si ca iubita mica se dezvolta normal. Ei spun ca nu vor exista efecte ale citostaticului in timp si nici a faptului ca nu nai are o parte din ficat.
Dupa ce vine acasa va trebuii sa faca la 2 saptamani analiza de sange si o data pe luna test pulmonar. Iar din 6 in 6 luni control general in UK.
Se pare ca asa riguros va trebui sa fie controlul pana pe la 3 ani , iar pana la 5 ani il va face dar mai rar.

Multumim tuturor celor ce a-ti facut posibil ca acest sufletzel sa TRAIASCA.
Multumim ca ne-ati auzit si nu a-ti intors spatele nepasatori. Multumim pt ca va-ti aplecat si ne-ti intins o mana de ajutor.

Si sunt convinsa ca Sabina va multumeste prima, voua tuturor, noii ei familii, voua ce a-ti ajutat-o sa se nasca a doua oara.

Va pupm cu drag noi toi ai Sabinei



Cosmina, matusa Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Ce fericire sa vorbim de intoarcerea acasa! As merge si eu la aeroport, dar am inceput serviciul si tare mi-e ca n-am sa pot...:(, dar nu mai conteaza, vreau sa vad poze cu Sabinuta in patutul ei de acasa!!

Sabina trebuie sa traiasca!
Ajuta si tu aici:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54099

Anuc si Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Cosmina, multumim de vesti !!! Ce de vesti bune !!!
Cred ca toti numara cu nerabdare minutele pana cand Sabinutza va pasi pragul casei sau pentru inceput sa coboare din avion !!

Sa dea Domnul sa fie toate analizele bune si sa ramana totul in urma doar un cosmar.

Parca m-as intoarce eu acasa ... asa ma bucur !!!

Multumim Doamne !
Gabriela

"Teledon" de suflet - 5 euro pentru o viata !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elenalove27 spune:

Ma bucur ca Ssbina este bine.

Draga Sabina sa o ti tot asa si sa cresti mare sanatoasa.

Pup la tine inger mic si la voi dragi parinti.



Elena

Mergi la inceput