Te asteptam sanatoasa, acasa, Sabina!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Sunt sigura ca vestile vor fi dintre cele mai bune, pt ca asa ne-a invatat Sabinutza inca de inainte de operatie..
Va pupam si noi si ne rugam in continuare sa mearga totul bine si sa se intoarca acasa Sabina si parintii ei cat mai repede!


--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Are 6 luni de zile dar lupta sa traiasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Cosmina sa nu ne uiti,asteptam si noi vestile de indata ce poti,ok,miliarde de tie si intregii familii.

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Scuze pt lipsa de informatii. ieri chiar am avut o zi f incarcata si de acasa nu se mai poate sa stau noaptea cum faceam in vacanta.

Luptatoarea noastra a inceput o noua cura de citostatic. Asta e un semn bun. Inseamna ca testele facute la rinichi au iesit bine . Tot bine se pare ca au iesit si testele pe care le asteptam. Medicii confirma faptul ca marginile ficatului care a ramas sunt curate. Asta inseamna ca eu scos tot. Doamne ajuta.

Acum in conditii normale isi va face cele 2 cure de citostatic, urmate de ceva analize si............., nici ni indraznesc sa gandesc pana acolo...., vine acasa.
Imi e si frica sa fac socoteala cat mai e pana vine. Asa ca ma abtin sa o fac si cand vrea Dumnezeu vin si ei acasa.

Azi termina cito si intra pe hidratare cateva ore. Ii urez sa mearga inainte in felul ei propriu asa cum a facut-o pana acum. Toti din spital sunt topiti dupa ea si se minuneaza de puterea ei.
Bunica mea avea o vorba" fii tare ca o stanca nu uita ca esti romanca".
Nu stiu de ce imi tot vine vorba asta in cap cand ma gandesc la Sabi.

Va pupam si va multumim mult.

Cosmina, matusa Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns buli spune:

uau ... ce bine
Doamne-ajuta sa fie bine-bine!!
Sabinuta sa fii tare si sa sa treci de toate!!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucia_cs spune:

Vesti financiare bune.

Atat la biserica cat si la mine au mai venit donatii in valoare totala de $581.32. Parintii sa stea linistiti pentru ca nu vor avea probleme cu banii necesari pt post-operatorii.

_

La 7 luni are cancer, dar si 80% sanse sa traiasca. Haideti sa o ajutam!



Aici poti face viata unui copil mai acceptabila!


Noi ajutam pe unii, altii ajuta pe altii, astfel toti pot fi ajutati!


Lucia sotia lui Csaba
www.cisst.org/ftp/Lucia/" target="_blank">
Poze Bunny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisflo34 spune:

Multumim mult Lucia.
Spitalul a fost platit integral. Au terminat de dat si ultimii banuti si asteptam sa ni sa spuna cat va costa setul de analize pe care il va face dupa 6 luni.Tot ce a fost acum a fost in jur de 26.000 GBP. Astia au acoperit zilele de spitalizare si medicamentele+ operatia.

Sa trecem la vestile bune.
Sabina e ffff bine si Jon a zis ca in ..........5 saptamani va fii ACASA.
Nu imi vine sa cred , nu imi vine sa ma bucur, Doamne suntem fericiti.
Azi termina prima cura si face pauza 2 saptamani. Dupa aceea ultima cura si iar pauza 2 saptamani. La final RMN si un set de analize si gata hop acasa.

Fantastic cat a luptat copilul asta! Fantastic cata lume a ajutat la lupta ei!Si uite ca impreuna am reusit sa o aducem pe Sabina acasa. Sper sa nu ma bucur prea devreme.

Va multumi mult, mult, mult.

Abia astept sa vina. Irina R a promis ca vine la aeroport sa o filmeze , asa ca o sa va puteti bucura si voi.

Sper ca in cele 5 saptamani sa vina tot asa numai vesti bune.

Va pupam pe voi toti noi toti ai Sabinei

Cosmina, matusa Sabinei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Doamne, ce bine! Abia asteptam s-o vedem acasa si sa ne intalnim in Herastrau la primavara

Sabina trebuie sa traiasca!
Ajuta si tu aici:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54099

Anuc si Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANDREEABANICA spune:

Felicitari,,vesti extraordinare,minunate,bravo....Cosmina,multumim.....Doamne iti multumim pentru acest miracol....

Sabina are nevoie de ajutorul nostru www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=52890" target="_blank">ajuta aici

Andreea mami de ingeras Alexia Elena-12.08.2004
poze Alexia

"In aceeasi limba toata lumea plange,
In aceesi limba rade un pamant..." Grigore Vieru

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinutza13 spune:

Ne bucuram mult de tot de aceste vesti extraordinare.
Abia asteptam sa o vedem pe Sabina venita acasa impreuna cu parintii ei.


Sabinutza te pupam dulce,dulce.

Alinutza si
ingerasul Fabiana Alexia
http://photos.yahoo.com/alina13fan
http://photos.yahoo.com/alyfabi


"Cand altii te cred fericit si tu crezi ca nu esti, ia-te dupa ei!"-- Raymond Ruyer

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikinga spune:

Ce vesti bune Cosmina!Chiar ma gindeam cu frica la costurile spitalizarii si tratamentului. Bine ca s-au incadrat in bani! Sabina este un copilash minune! Puterea ei e fenomenala! Sabina te iubim din tot sufletul si te asteptam sa ajungi acasa cu bine si sanatoasa!Vikinga& micul viking Aldo(15noi2003)TELEDONUL EUROPENCELOR INIMOASE PENTRU CEA MAI FRUMUSICA BEBELUSHA:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=53837"Love like you've never been hurt and dance like you do when nobody's watching."

Mergi la inceput