Bella, audienta la viata (2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

adinan, emisiunea surprize o voi primi pe caseta video..rri e de asemenea gata mai era doar versiunea finala...cand as fi putut sa o fac?
o sa alerg sa gesesc timp in maxim 2 zile..dar calculeaza ca voi incepe sa alerg dupa casete si emisiune cand se va opri ploaia asta tembela...ca ne a terminat pe toti.
Rodica este in culmea fericirii ca o ajutam si pe teodora, mama de imprumut a bellei...ce ma bucur fetelor...cititi sub 2 marioare cu inimioare bolnave..merita sa le ajutam si pe ele..

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lory_k spune:

CE VESTE MINUNATA! MA BUCUR CA BELLA SE APROPIE DE OPERATIE,CA IN SFARSIT VA AVEA O VIATA NORMALA SI CA TOTI CEI CARE I-AU FOST ALATURI VOR PUTEA SA ZAMBEASCA FERICITI! BAFTA MULTA,BELLA! Lory_kluiALIN CRISTIAN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


DE DIMINEATA STAU NUMAI PE TELEFOANE CA SA FACEM TRANSFERUL DE BANI LA CHAIN OF HOPE.. fundatia prin care lucreaza spitalul cu tarile straine..
Va atasez aici un paragraf in engleza ca sa intelegeti ce este cu aceasta fundatie:
La Chaîne de l'Espoir Belgique (De Keten Van Hoop) - Belgium

Founded in 1997 by Professor André Vliers, Head of Pediatric Cardiology, this Belgian affiliate works in partnership with the "Clinique Universitaire Saint Luc" in bringing seriously ill children who cannot otherwise afford life saving surgery from developing countries to Belgium. They also send surgeons to such countries as Venezuela, Senegal, Vietnam and Nicaragua to operate locally, and to teach and train local staff.

si tradus vine cam asha:
Infiintata in 1997 de catre Profesorul Andre Vliers, Sef al departamentului Cardiologie, aceasta filiatura Belgiana, lucreaza in parteneriat cu Clinica Universitara Saint LUC, pentru a aduce copii foarte grav bolnavi, care nu si-ar permite altfel operatia salvatoare de viata ( din tarile in curs de dezvoltare in Belgia).
De asemena, fundatia, trimite chirurgi in diferite tari ca venezuela, senegal, Vietnam si Nicaragua, pentru a opera in acele zone si sa predea sau sa pregteasca personalul de acolo.

in concluzie, aceasta fundatie sponsorizeaza costuri ce depasesc sumele mentionate in cazul bellei, noi nefiind tara in curs de dezvoltare..ne ajuta pentru ca i-a impresionat cazul bellei..le multumim anticipat.



http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Abia astept vestile alea cele mai bune!

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Are 6 luni de zile dar lupta sa traiasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


MA TOT AGIT CU TELEFOANELE..AM INTELES CA CEI DE LA hERO NU DAU INCA DRUMUL LA SPONSORIZARE PANA NU SE SEMNEAZA NU STIU CE INTRE EI SI TVR..LA FEL SI 1000 DE LA ULKER...
ASTEPTAM..O ALTA FIRMA A ZIS CA DA 1000 EURO..MA ROG LA DUMNEZEU..SA VEDM CUM ESTE..CONCRET...scuze ca am scris mare,
Pana una alta eu am primit confirmarea de la textile DACIA ca ni se transfera banii..Eu, ca un om cinstit le dadusem contul din Belgia al fundatiei dar am fost acums sunata ca ei nu pot face plata in lei intr un cont de euro, desi, eu stiam ca se poate face conversia in timpul transferului..
va fi o intarziere de cateva zile..asta este..nu avea rost sa mai zic nimic..mult a fost putin mai este..
sper sa intre si restul de oferte....
sunt oarecum nervoasa ca e o intreaga polologhie cu procedurile astea...
sa vedem ce facem si maine la emisiunea Irinei Raisler...
am sperante ca totul va merge ok..normal ca pe mine ma ia acumpanica..
spitalul nu poate fixa data operatiei si nici nu poate da drumul la nici o hartie oficala pana nu au banii..la pasapoarte nu dau drumul la nici un act pana nu au cerere oficiala din belgia...ce sa mai zic..trebuie sa asteptam..
cum au intrat banii..pe miercuri cred eu, ei fac hartia pe loc, Gabi Hogas o ia si o trimite la mine cu dhl..eu o dau la pasapoarte si protectie si sper sa fie ok cam in 2 sapt sa plecam

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Doamne o intreaga tavetura cu hartogalaiele astea.Bine ca pana la urma totul o sa se rezolve.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia Horoiu spune:

As dori sa stiu cum ramine cu dosarul pentru Mecenat, daca mai continuati formalitatile sau mai ales daca abandonati.
Este necesar sa trimit un raspuns, o informatie daca mai sinteti interesati sau nu.
Asistenta a fost destul de amabila in a-mi explica detalii. Chiar daca nu folositi aceasta varianta, alte cazuri din tara vor avea nevoie de credibilitate fata de Mecenat.
Multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

[red]Diseara la 17,30 pe postul Acasa, va invit sa va uitati , va fi Bella, povestea ei aici : http://bella.netfirms.com/ro.htm

Ajutati-l pe Mihaita

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Briantis spune:

Am vazut emisiunea .M-a impresionat foarte mult .Bella e o frumoasa si are noroc de asa parinti .Le doresc multa bafta si multa sanatate si sper sa ajunga cat mai repede sa o opereze pe micuta .




Mama lui Andreiutzu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_112 spune:

Reportajul a fost superb cu Bella,sa de-a Domnul sa se termine cu bine si sa nu ami sufere nimeni,iar voua Rodica,Adi si Gabi sa va de-a Dumnezeu inzecit inapoi ptr. tot ce-ati facut si ce faceti ptr. Bella.
Pupici la mamici si bebici!

Mergi la inceput