Bella, audienta la viata (2)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Of Doamne...nu am intrat pe net de vineri...si acum aveam pe Ym un offline de la Witchie..ca aveti 250mil de la Surprize...am intrat imediat aici si cat citeam randurile Pashoshei mi-au venit in minte ca pe und esfasurator toate momentele legate de Bella si intalnirea cu noi...cand a venit Pash de la spital si ne-a povestit de ea, cand a botezat-o, cand a dus-o la Tg Mures, cand am vazut primele pozici, cand ne-a spus de Rodica si Adi, apoi de operatii...of, nici nu imi vine sa cred ca a trecut timpul asa repede...dar cel mai tare ma bucur ca ati reusit!

Pashosha, poate nu realizezi, dar ai salvat o viata! Ai facut o minune!
Daca nu mergeai atunci la spital, poate Bella nu avea nici o sansa...Acum are o familie si o noua viata! Sunt asa de fericita...

Sa va dea Dumnezeu sanatate tuturor! eu personal va multumesc pt cat ati ajutat acest puisor frumos..va multumesc ca nu ati trecut peste mesaje si ati ramas alaturi de Pash!

Ii multumesc Rodicai si sotului ei...am ramas muta de admiratie pt acesti oameni deosebiti! Sper sa aveti numai bucurii impreuna si familia frumoasa pe care ati cladit-o sa fie sanatoasa si fericita!

gata ca plang aici de nebuna...si sunt la munca..
Va iubesc!


DOAMNE AJUTA acum la operatie!

--------------------

Andra
Noi
Paris1Paris2

Suflet de copil - povestea lui Andrei

Are 6 luni de zile dar lupta sa traiasca...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby-boom spune:

Eu n-am prins decat sfarsitul surprizelor...luni, in reluare,dar am citit mesajul pashosei si mi s-a facut inima purice...am plans de bucurie!!!!!! Bella cum se simte?????
Se pare ca a devenit cazul ei fenomen media...sa ramana sa si doamne ajuta sa fie perfect pana la capat!
Sunteti speciali!!!
Va pupam cu mare drag, Florina si Elise

Poze: http://photos.yahoo.com/floppyflorina

Ajut-o pe Sabina! http://sabinac.netfirms.com/fotografii.htm

Ajut-o pe Bella! http://bella.netfirms.com/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

…iar eu am plans aseara, ascultand inregistrarea emisiunii pe TVR international.
Din pacate n-am vazut nimic – probabil din cauza audientei ridicate transferul lasa de dorit – n-am vazut, in schimb am avut sonor si am tremurat ca frunza… ca frunza si ca vocea Rodicai, si am avut lacrimi in ochi de la inceput pana la sfarsit, si mi-am inchipuit cum erati voi daca eu eram asa, si chiar daca cunosteam deznodamantul (din mesajele voastre de pe forum), emotia a fost la fel de mare. Doamne, ce impresionant ! Un singur regret am : ca n-am putut sa va vad. Poate cu alta ocazie ?

Din nou, vreau sa va spun cat va admir ! « Pashosha », pe tine pentru sufletul si pentru vointa de a muta muntii, pentru puterea de a-i urni din loc ! Pe minunatii parinti ai Bellei pentru sufletul lor mare, ce mai, n-am cuvinte !

Ma inclin in fata voastra si va spun cu mana pe inima ca mi-ar placea sa fiu ca voi !

Doamne-ajuta si pe mai departe !

Lulu



.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C’est une grande folie que de vouloir ętre sage tout seul. »
La Rochefoucauld

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Buna dimineata mamici si tatici,
Belluta este un picut agitata dar este normal avand in vedere vremea de afara..astazi vine d-na doctor sa o consulte din nou, caci stiti cu totii cum o monitorizam...
a inceput calvarul cu Protectia copilului cai au inceput alergaturile, nu are sens sa dau detalii, dar cine a trecut print-o procedura de adoptie cu autoritatile romane intelege ce spun..este CALVAR..alearga acolo, du-te acolo, fa aia, du aia, adu ailalta..offf...
Intre timp, am luat legatura cu profesorul Sluysmann si incepe procedurile legale si toate actele pentru autoritatile din Belgia spre a se putea accepta cazul..Chiar m-a intrebat de ce am nevoie caci el imi trimite tot fara nici o problema..
oricum, a ramas sa vorbesc maine cu el, caci s-a apucat sa ii caute Bellei si Rodicai o Foster family..adica acele familii care gazduiesc diferite cazuri...
Maine imi zice ce a facut si eu il voi ruga sa imi faca un act oficial in care sa specifice data operatiei..eu ii voi sugera 10 octombrie, sa vedem ce parere are si el..asta ca sa avem timp cu pasaportul. Am vorbit cu Gabriela Hogas care este mai mult decat fericita sa ne ajute cu ce avem nevoie, respectiv, ea va lua actele si ni le va trimite cu DHL ca sa ajunga in cel mai scurt timp...are cineva relatii la DHL ca sa nu mai platim?..sau o sa apelam la TAROM sa le dea ea in aeroport pilotului, ca tot ne sponsorizeaza TAROM si sa le preiau eu de aici..om vedea cum facem...
Rodica si Adi au inceput sa fie foarte stresati...sunt panicati efectiv, caci ei o vad zilnic si pe LARA surioara Bellei si le frica de mor ca nu vor putea face fata. Acesta este sentimentul parintelui adoptator in general, deci este de inteles..ii tot incurajez..ma cert cu Rodica la cutite si peste 5 minute ne pupam..de ce ne certam..pai ca a uitat sa ia nu stiu ce..sau ca nu imi place bluza care o are pe ea..oamenii la stres reactioneaza si din pacate nu pozitiv...trebuie din pacate sa trecem si peste acest hop...este marele pas dinaintea momentului crucial...si suntem toti isterici si panicati...
Dar, privind pozitiv, sper ca vom petrece cu totii cand venim din Belgia..
off topic, am creat un nou subiect..doua marioare cu inimioare bolnave..va rog mult citit si acolo..
va pup

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Gabriela ne bucuram ca ne tii la curent cu tot ce se intampla si ne rugam ca totul sa iasa bine si sa ajungeti cat mai repede la operatie.Doamne ajuta!

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lu.more spune:

Multumim de vesti si va dorim putere sa le cuprindeti pe toate!
Ne gandim la voi!
Doamne-ajuta!




.................................................................................
Dragii de noi
.................................................................................
« C’est une grande folie que de vouloir ętre sage tout seul. »
La Rochefoucauld

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anuc spune:

Pashosha,
Daca ar fi mai multi oameni ca voi....ce frumoasa ar fi lumea asta!
Dumnezeu s-o ajute si pe Belluta, sa se faca repede sanatoasa, sa creasca mare si frumoasa!

Sabina trebuie sa traiasca!
Ajuta si tu aici:http://www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=54099

Anuc si Ioana


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

quote:
Originally posted by pashosha

Am vorbit cu Gabriela Hogas care este mai mult decat fericita sa ne ajute cu ce avem nevoie, respectiv, ea va lua actele si ni le va trimite cu DHL ca sa ajunga in cel mai scurt timp...are cineva relatii la DHL ca sa nu mai platim?..sau o sa apelam la TAROM sa le dea ea in aeroport pilotului, ca tot ne sponsorizeaza TAROM si sa le preiau eu de aici..om vedea cum facem...

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!



prezenta la datorie !!
cand ai nevoie de mine ... e ca si rezolvat !!!


Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

Multumim. Pashosha si Soli, ca ne tineti al curent despre cum ii merge Bellutzei voastre.

Asa cum spunea Anuc, daca toti oamenii ar fi ca voi, lumea asta ar fi mai buna.

pe siteul Bellei au fost deja peste 500 de vizite de cind a fost difutata emisiunea surprize, surprize. in tota peste 2500 de vizite... daca scoatem vizitele tehnice (al celor care ajuta la mentinerea siteului) tot sint peste 2000 de vizite ale altor persoane !!!!

miine fac un update la Multumiri, daca sinteti de acord..as vrea sa pun si Emisiunea Surprize surprize la News ..are cineva citeva secvente inregistrate care ar putea fi treute pe computer ???


Pashosha, how about emisiunea radio RRI ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adinan spune:

@LauraNicole : daca treci pe aici ... LA Multi Ani !!!!!

Mergi la inceput