Bella, audienta la viata (2)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lili_ang spune:

quote:
Originally posted by Witchie

In urma cu 10 minute, la Surprize-Surprize bella a primit 250.000.000 de lei!

+ 1000 de euro de la Ulker si cereale si lapte praf de la HERO pt 2 ani!!!!


Plus transportul gratuit catre St. Luc din partea TAROM!
N-am vazut tot, doar finalul, dar am plans de bucurie....Doamne ajuta in continuare! Pashosha te asteptam cu mai multe vesti!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Am plans si eu de bucurie cand am vazut-o pe Rodica la televizor aseara. Eram pe punctul de a pleca de acasa cand am recunoscut-o . Am vazut-o si pe Pashosa. Sunteti extraordinare fetelor!
Doamne ajuta sa mearga Bellutza cat mai repede la opertie si sa fie bine!



www.stoc-studio.ro/tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvia_112 spune:

Felicitari si ma bucur nespus de mult ptr. Bella,sa de-a Dumnezeu sa decurga operatia bine si sa fie totul ok.
Bravo Pashosha,fi tare si mai departe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:


Buna seara...sunt lesinata de oboseala si nici nu vad ce scriu, dar totul paleste in fata sentimentului de fericire care ma domina...
stiu ca vreti detalii si am sa incerc sa povestesc cat de multe pot...
In primul rand, Rodica stia ca avem emisiune la TVR international, la stiri, emisiune de 5 minute, unde eu voi vorbi 1 min, ea si ADI, cate 2 min fiecare... Pot sa va spun ca nu comenta altceva Rodica, decat " ce spun eu in doua minute".
oricum, cand am ajuns acolo, am fost rugate sa asteptam pe hol, de unde peste 5 min, a venit cineva sa ne intrebe daca ne deranjeaza sa facem figuratie la o emisune de divertisment, pentru ca nu au destui oameni. Ni s-a spus ca vom fi remunerati, lucru care a intarit dorinta de a merge...Rodica se gandea" un ban in plus pentru Bella"
Dantje este cea mai inmasura sa povesteasca ce fata a facut Rodica , cand a vazut in ce studio de divertisment intre...mi-au povestit ca Rodi ar fi zis" te pomenesti ca mi-a facut-o nasha" Dantje a convins o ca nici una din noi nu stie nimic si ca daca e sa fie surpriza atunci va fi pentru noi toti..In fine, ceva , ceva a crezut ea, dar nu stiu cat...Eu in acest timp eram in spate sa mai verific conturile odata..
Cand am ajuns langa ei...Rodica imi spune" daca mi-ai copt-o te omor!!!" "Eu? Ce-ai frate, nu vezi ca si eu sunt la fel de uimita ca tine, dar hai sa ne gandim ca la aceasta figuraie ne ies 4 milioane, bani ptr Belluta...si apoi, nu au zis ei ca imediat ce le vine figuratia am si iesit? mai avem 30 min pana la stiri...ne mai trece si noua timpul"
Nu a zis nimic, si am avut noroc ca o doaman, fusese inlocuita cu un alt figurant..si i-am aratat Rodicai ca tot asha vor face si cu noi...
Andreea Marin a facut trecerea catre copilarie si a venit spre Rodica...ea il tinea pe Adi de mana, si tot instantaneu, eu si Dantje ne tineam de mana...a fost o incarcare emotionala destul de mare, dar nu am plans...insa, Rodica tremura toata. Vorbea cu Andreea, si cu o mana il tinea pe Adi si tot invartea un deget, iar cealalta ii tremura pe caiet...Eram tare fericita, si in acelas timp ma durea sufletul ca eram noi in acea situatie...dar cand am vazut pozele Bellei, ceva s-a rupt in mine si am inceput sa plang..Ma bucur ca Rodi s-a tinut mai tare.
Nu stiam decat ca vor face un apel umanitar, caci intelesesm ca toate televiziunile o ajuta pe Bella...e apel de la inima la inima...
Cand au venit cu cecul de 250 mil, era sa lesin..dantje s-a uitat la mine si m-a intrebat " cat inseaman 250 mil? " I-AM RASPUNS CA NU MAI STIU, CA AM UITAT, DAR ORICUM MULT...ERAM BLOCATE.
Am realizat intr-un tarziu ca de fapt NOI PLECAM IN BELGIA....AVEM BANII DE PRIMA OPERATIE!!!
A fost ceva feeric, a fost un dar de la Dumnezeu si va multumim din inima tuturor celor alaturi de noi. Ne cerem scuze ca nu am zis la tv de forum sau alte mici detalii in a multumi, dar nu aveam voie...
Va iubum pe toti...
Acum ne ramane de facut urgent pasaportul...care ni-l face tot TVR..
Nu abandonam cautarile catre alte spitale deoarece poate se mai schimba lucrurile pana la terminarea pasaportului...
va sarut pe toti care sunteti alaturi de noi...BELLA ARE O FAMILIE DE AUR

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_tx spune:

Am plans de emotie citind acest mesaj.Dumnezeu sa va ajute sa decurga bine totul.O sa ma uit azi in reluare la emisiune ca nu am vazut de la inceput.

andreeat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anda141 spune:

Super!!! Deci Bella poate pleca la operatie!!! Sa dea Domnul sa fie bine!!!
Deci nu stiati de surprize, ca eu ma ofticasem rau de tot ca nu am stiut sa ma uit si eu!!! Si-asa imi pare rau ca nu m-am uitat, ca nu prea ma uit de obicei,dar mi-arfi placuuuut!!! Ei, important e ca s-au strans banii.In cat timp plecati??

Ajutati-l pe Mihaita

Monica si ALBERT EDUARD
(19 ianuarie 2004 )
Album Albert

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabi25 spune:

Am plans din nou si la citirea mesajului...........
Am vazut fetele voastre.....era o uimire totala, ca si cum nu ralizati ce se intampla, saraca Rodica abia reusea sa spuna multumesc......mie de acasa parca nu-mi venea sa cred imi inchipui voi acolo ce ati simtit.
O spun din nou, voi sunteti ingerii acestei micute si cred ca BELLA s-a nascut cu mult noroc. Dumnezeu sa va ajute si sa o ajute.

Va iubesc si va multumesc tuturor ca demonstrati ca mai exista OAMENI.

http://community.webshots.com/user/cameliac
``````````` Just hope ```````````

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danateo spune:

Am vazut si eu acum, dimineata emisiunea si am plans de m-am umflat! M-a busit plansul de la inceput, cand am vazut-o pe Rodica...

Sunt atat de fericita de nu mai pot! Ziua a inceput bine!!!

Dana si nazdravanu' de Matei
http://www.geocities.com/bebe_matei

VA RUGAM SALVATI-O PE BELLUTA!!!!!!!

http://bella.netfirms.com/ro.htm

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela hogas spune:

Mai Belluto unde esti ? Nu ai ajuns inca aici ?

Mare veste ! Uraaaaaa !

Pashosha, multam de veste ... inca mai am emotii ... de-abia astept sa ne intalnim si sa fie Bella operata repede si bine. Imi pare rau ca nu am vazut si eu emisiunea dar tu stii Gabriela ca noi de 3 luni nu am vazut televizor ... dar nu conteaza ... stim ce emotii trebuie sa fi avut. Si noi ne pregateam de 5 minute la stiri si eram incordati ce o sa spunem in 5 minute ... ce mai ... super seara ! Seara Bellei ! Si vor urma multe altele pana cand Bella va fi sanatoasa tun !

Sa dea Domnul sa avem parte numai de vesti bune ... ce ma bucur

pentru toti care sunteti alaturi de Bella !

Doamne ajuta !
Gabriela

Mihaita Hogas are nevoie de tine !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pashosha spune:

Buna fetelor, si baietilor, mamicilor si taticilor...
inca ne bucuram...
eu sunt foarte agitata caci si Bella la randul ei este tare agitata si nu sta linistita deloc..m-am panicat bineinteles si i am zis Rodicai, ca de azi, nu stau un minut pana nu facem pasaprotul..
TVR NE AJUTA SI CU PASAPORTUL..MULTUMIM DIN SUFLET...

am vorbit deja, am transmis informatiile si asteptam sa sune ei la pasapoarte sa vedem ce acte au nevoie..sa speram ca si protectia copilului va reactiona super repede.. Bella trebuie dusa cat mai repede la operatie...
IRINA REISLER DE LA ACASA TV, a avut amabilitatea de a ne ajuta cu emisiunea de la povestiri adevarate, JOI 22 SEPT ORELE 17.30 PE ACASA...va rog sa fiti prezenti...FAMILIA BELLEI TREBUIE SA O VADA..
la TVR, SURPRIZE SURPRIZE, la CAZUL BELLEI, A AVUT MAXIMUM DE AUDIENTA..


zIARELE DEJA VOR SA SCRIE DESPRE BELLA...PANA JOI ALERGAM DUPA ACTE, JOI DAM INTERVIURI TUTUROR...asteptam sa auzim cat mai multe voci care se alatura Bellei...merita sa traiasca si trebuie sa strangem banutii pentru ingeras si sa ii punem in contul spitalului...
va iubesc ..sunteti niste oameni extraordinari...pana si televiziunile s-au unit si ziarele la fel..toti pentru o cauza nobila...BELLA

http://bella.netfirms.com/ro.htm

pashosha mami lui Luca si Maia

where is a will, there is a way !!!

Mergi la inceput